Leczenie świerzb - to jest wiedzieć

Leczenie świerzb — to jest wiedzieć

26 sierpnia 2010

Świerzb — choroba pasożytnicza vysokozaraznoe spowodowane przez konkretne świerzb roztoczy Sarcoptes scabiei — niewidzialnego wroga. Świerzb i chorych ludzi i zwierzęta, jednak spowodować charakterystyczny obraz kliniczny na organizm jest w stanie tylko roztocza, który pochodzi z osobą zakażoną.

Klasyczne objawy świerzb świerzb — można wyleczyć samemu? opiera się na dwóch atrybutów: swędzenie i charakterystycznych objawów dermatologicznych. W typowej postaci choroby na skórze swędzące guzki utworzonych par, które są objęte małej skorupy krwi. Jeden z tych guzków jest «wejście» grzybica roztocza, drugi — «Wyjście», a pomiędzy nimi czasem można zobaczyć fragmenty szarawy kolor meandrujące, progryzennye pasożytem.

W tych fragmentach kobiet świerzb roztocza stanowi kilkadziesiąt jaj, z których larwy pojawiają w ciągu tygodnia. Najczęściej patologiczne edukacji węzłowe W obszarach o luźne i miękkie naskórka, gdzie kleszcze są o wiele łatwiejsze do zrobienia ich «norki»: na powierzchnię skóry na łokci i kolan zakrętach, między palcami, w pachwinowych fałdy i podyagodichnyh, czasami na przedniej i bocznej powierzchni brzucha, na biodra, a nawet za uszami. Jeśli masz te zmiany w innych obszarach świerzb skóry wykluczają się kilka lat temu.

Obecnie jednak większość dermatologów zazwyczaj wierzą, że miejsce wprowadzenia świerzb pasożyta może być wszędzie, więc brak «ruchów» w najbardziej typowych obszarach jeszcze nie powiedział o wyłączenie tej patologii.

Swędzenie, pacjent może mieć różną intensywność, w zależności od liczby i lokalizacji przeniknął pasożytów, a także od pory dnia: w godzinach wieczornych i pierwsza połowa nocy swędzenie zintensyfikowane. Jest to spowodowane zwiększoną aktywnością roztocza swędzeniu.

Oczywiście, trwałe świąd, nawet jeśli nie jest zbyt mocne, znacznie pogarsza jakość życia pacjenta. Człowiek staje się agresywne, drażliwość, unika zespołu i boi się przyznać, ich problem, nawet bliskich przyjaciół, biorąc pod uwagę jego choroby haniebne zjawiska. Na szczęście, obecny poziom rozwoju medycyny pozwala szybko rozwiązać problem, który dla wielu pacjentów jest coraz więcej i ciężkie obciążenie psychiczne. Jak więc leczyć świerzb?

Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów, które zostały z powodzeniem stosowane nawet w naszych dziadków jest siarkowego maści. Lek powinien być co najmniej dwa razy dziennie wcierać zmienioną chorobowo skórę, aby zapewnić przenikanie leku w swędzenie ruchów. Zazwyczaj istnieje pełna oczyszczanie pasożytów pięciu dni.

Ale mimo jej skuteczności, siarkowego maści i ma pewne wady. Tak więc, ten lek ma nieprzyjemny zapach, dlatego leczenie jest lepiej nie wychodzić, a jeszcze bardziej w zespole (przy okazji, dostępu do pracy nie tylko pożądane, ale także przeciwwskazany w celu uniknięcia zanieczyszczenia kolegami). Ponadto siarkowego maści przecieki i ubrania, które nie zaleca się zmieniania cały przebieg leczenia.

Share →