Leczenie zapalenia pęcherzyka żółciowego w domu

Leczenie zapalenia pęcherzyka żółciowego w domu

Gorzki smak w ustach, nudności i uczucie ciężkości w prawym górnym kwadrancie — wbrew powszechnemu przekonaniu, są to objawy choroby wątroby nie jest, i pęcherzyka żółciowego. Co to jest zapalenie pęcherzyka żółciowego, a jak leczyć go w domu, powiedzieć w tym artykule.

Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego — wielka pretendenta. Nie przypadkowo USG jamy brzusznej zaleca się w najbardziej różni, czasami niezwiązane na pierwszy rzut oka z problemami chorób przewodu pokarmowego. Oto niektóre wspólne «Maska» zapalenie pęcherzyka żółciowego:

 • serca — ból w klatce piersiowej, zaburzenia serca;
 • thyrocardiac — stany podgorączkowe, kołatanie serca, chwiejność emocjonalna;
 • reumatyczne — bóle stawów, ból w sercu, zmiany metaboliczne i przemijające zaburzenia przewodzenia w EKG łagodny;
 • neyrotserebralnaya zawroty głowy, bóle głowy o typie migreny, pocenie się, bezsenność, drażliwość, depresja i hipochondrii;
 • Przewodu pokarmowego — nudności, wymioty, zgaga, odbijanie, wzdęcia, a naruszenie krześle;
 • alergiczna — pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy nawracające, katar sienny, astma rzadko, zwiększenie liczby eozynofilów we krwi.

Dlaczego nie ma zapalenie pęcherzyka żółciowego?

Zapalenie pęcherzyka żółciowego — choroba zapalna. Zakażenie wnika pęcherzyka często w jelitach poprzez żółciowych, ale z drugiej ognisk (anginy, choroby przyzębia) przez krew i limfę. Wiele czynników predysponujących:

Jak jest zapalenie pęcherzyka żółciowego?

 1. Głównym objawem zapalenia pęcherzyka żółciowego — zwykle ból:

krótkotrwałe intensywne, który pojawia się, gdy błędy w diecie i stresu, jeśli panuje skurcz dróg żółciowych;

tępy ból stałe zwiększa się z wysiłkiem fizycznym, jeśli preoblazhaet niedociśnienie.

 • Często kłopoty pacjentów i niestrawność: gorzki smak w ustach, gorzki odbijanie, nudności i wymioty, często miesza się z żółcią, z błędami w diecie.
 • Częste skargi pocenie charakter neurowegetatywne i asthenoneurotic, zmęczenie, zaburzenia snu, drażliwość i podejrzliwość («choleryczny charakter»).
 • Gorączka, zmiany w badaniach krwi (zwiększoną liczbę białych krwinek, OB) — znak zaostrzenia.
 • Jakie badania przewidziane dla podejrzeniem zapalenia pęcherzyka żółciowego?

  1. USG jamy brzusznej: będzie widoczna deformacja pogrubienie ściany pęcherzyka żółciowego, kamienie, jeżeli istnieją, oraz ocenić stan wątroby i trzustki, które często cierpią na zapalenie pęcherzyka żółciowego, ale także mogą powodować objawy go przypominać.
  2. Cholecystocholangiography: Metoda rentgenowskiej do oceny drożności kanałów i motoryki pęcherzyka żółciowego (skurcz lub niedociśnienie).
  3. Analiza żółci z siewu — ujawni patogenu i oceny ich wrażliwość na antybiotyki.

  Jak leczyć zapalenie pęcherzyka żółciowego?

  Ponieważ przyczyny zapalenia pęcherzyka żółciowego — zakażenia, a następnie znak jej ostrego (ból, gorączka, zmiany w badaniach krwi), z antybiotykami, ale lepiej zaufać lekarzowi, najlepiej mieć pod ręką wyniki wysiewu żółci.

  A tu w domu mogą i powinny być traktowane w dowolny sposób:

  1. Przestrzegać diety. Na zaostrzenie może być dzień lub dwa bez jedzenia w ogóle, ale pić słabe herbata, soki owocowe napoje, lub rozcieńczyć wodą w stosunku 1: 1, lub nie gazowanej wody mineralnej. Następnie podłącz zupy i owsiankę, ser, a następnie o niskiej zawartości tłuszczu, bulion z mięsa i ryb parową, a po 5-7 dniach można przejść do schyadaschuyu, ale to jest fizjologicznym dieta, wyeliminowanie potraw smażonych, tłustych potraw, takich jak gęsi lub kremowych ciast, wędlin i pikantne przyprawy (np, chrzan i musztarda). Są to często lepiej każdego 3:00, ale stopniowo.
  2. Na bóle wziąć przeciwskurczowe.

   Jest to tradycyjny no-spa (2 tabletki trzy razy dziennie, ale nie więcej, przeczytaj skutki uboczne w abstrakcyjne i upewnij się, że jest to poważne przedawkowanie narkotyków i nie do przyjęcia), papawerynę (dostępny w świece — wielu twierdzi, że efekt jest jeszcze lepszy niż stosuje się tabletki) Duspatalin 1 tabletka 2 razy, 20 minut przed jedzeniem.

  3. Wybierając żółciopędną leku zależy od ruchliwości przewodu żółciowego.

  Jeśli zastój panuje (niedociśnienie), to trzeba

  • holekinetiki: flamin, berberyny, sorbitol, ksylitol, i siarczan magnezu (magnez).
  • Doskonała pomoc w tej sprawie i tyubazh. Tradycyjnych uzdrowicieli często zalecają tę metodę, nazywając ją «oczyszczanie wątroby.» Rano na pusty żołądek do picia o filiżankę ciepłej wody mineralnej bez gazu, która może rozpuścić łyżkę sorbitol, ksylitol, albo magnezu.

   Następnie trzeba leżeć na prawym boku, w ciepły pad ogrzewania i pozostać w tej pozycji pół-2: 00. Tyubazh może być przeprowadzana co 3 dni, oczywiście zazwyczaj 10 sesji. Ale, jeśli nie wyeliminowane kamica żółciowa, procedura ta jest w pełni zdolny do wywołania blokadę kamienia dróg żółciowych i to wskazanie do natychmiastowej operacji. Szczególnie niebezpieczne skały o średnicy cala — mały może się już nie odbędzie się w kanałach.

  • Korzystne wody mineralnej o wysokiej zawartości mineralnej (takie jak «Arzni Essentuki» lub «17») — pić przez pół godziny przed posiłkiem, w temperaturze pokojowej.
  • Żółć trawy — wieczne, kukurydza jedwabiu, dziurawiec może zaparzyć i pić przez dłuższy czas, należy okresowo (jesienią i zimą) jest podłączony do nich Adaptogeny — Rhodiola, trawy cytrynowej, żeń-szenia syberyjskiego, żeń-szenia, który jest również w stanie poprawić dźwięk pęcherzyka żółciowego (i witalność w ogólnie). Zioła dość gorzkie, ale łyżka miodu i napoju będzie smaczniejsze i zdrowsze.

  Jeśli przeważa spastyczne dyskineza, lepiej jest użyć

  • choleretics: zawiera żółć (allohol, liobil), warzyw (Holagol, olimetin), syntetyczne (Nicodin, oksafenamid).
  • Woda mineralna (takie jak «Slavyanovskaya», «Smirnoff», «Narzan») odnosi się do «Gidroholeretiki». Podgrzana woda jest lepiej pić 5-6 razy dziennie przed posiłkami.
  • Zioła, takie jak mięta pieprzowa, rumianku i kozłka lekarskiego i pospolity pomoc do łagodzenia skurczów i normalizują przepływ żółci.
  • Można zorganizować kąpiele sosnowe — nieogrzewanych i nie więcej niż 15 minut, 10 kursów dziennie.

  Ogólnie można powiedzieć, że leczenie w domu pęcherzyka żółciowego okupacji nawet przyjemne — jeśli myślisz o herbaty, wody mineralnej lub pyszne kąpieli relaksacyjnych.

  Share →