Leczenie zapalenia trzustki

Leczenie zapalenia trzustki

Zapalenie trzustki — chorobą, w której występuje zapalenie trzustki, gdzie jego działanie jest zakłócony. Trzustki znajduje się z tyłu i poniżej żołądka. Jego główną funkcją — opracowanie sok trzustkowy, niezbędne do trawienia.

Dlatego zapalenie trzustki głównie wpływa na proces trawienia.

Kształt zapalenie trzustki przepływu może być ostre lub przewlekłe. W ostrym zapaleniu trzustki, są silne, nawet nie do zniesienia ból brzucha, a pacjent musi być hospitalizowany; w postaci przewlekłej choroby może się rozwijać w ostatnich latach.

Objawy

Objawy ostrego zapalenia trzustki — silny ból w brzuchu. W tej choroby lokalizacji bólu może być w różnych miejscach jamy brzusznej: jeśli głowa trzustki jest stan zapalny, ból w prawym górnym kwadrancie, jeśli ciało gruczołu, a następnie — w nadbrzuszu, gdy ogon, a następnie — w lewym górnym kwadrancie. Ale czasami ból są opryszczki znaków (gdy cała trzustka zapalenie). Czasami ból w plecach i daje rzadko — w mostka i lewe ramię.

Objawy przewlekłego zapalenia trzustki: słaby apetyt (a więc utrata wagi), nudności, wymioty, wzdęcia, odbijanie się, nadmierne wydzielanie śliny, różnych zaburzeń układu pokarmowego, ból w nadbrzuszu i tylnej (lokalizacja bólu jest podobny do ostrej postaci tej choroby). Od żywności tłustej i pikantnym lub alkoholu u pacjentów z przewlekłym zapaleniem trzustki może zaostrzenia choroby w postaci pieczenia, często gryząc ból.

Zidentyfikowania trzustki jest bardzo trudne: trzustki — organ znajduje się głęboko w ciele człowieka — jest więc bardzo trudna do zdiagnozowania choroby. Stwierdzenia przewlekłego zapalenia trzustki u pacjenta, można korzystać z nowoczesnych metod, na przykład, USG, angiografię raka, badanie aktywności enzymów krwi i moczu.

Przebieg choroby

Jak już wspomniano, funkcjonowanie trzustki może zakłócić zbyt pikantne, tłustych i smażonych potraw, przejadania się, ostre lub przewlekłe zatrucie alkoholem, jak również neuropsychologiczne emocje, co dramatycznie zwiększa wydzielanie soku trzustkowego. Atak spowodowany jest faktem, że uszkodzenie przewodów trzustkowych nie jest w stanie podjąć soku i soku jelitowym, a nie wchodzi w trzustce, powodując stan zapalny. W obszarze ryzyka upadku mężczyzn choroby są podatne na przejadanie się i nadużywania alkoholu i kobiet w okresie ciąży i we wczesnym okresie poporodowym. Ponadto atak ostrego zapalenia trzustki może powodować choroby wrzodowej, długotrwałe stosowanie preparatów hormonalnych.

Często pojawia się w ostre zapalenie trzustki choroby pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych, kamieni żółciowych, marskość wątroby. Wśród możliwych przyczyn ataku trzustki — fizycznego urazu jamy brzusznej (np cios jesienią). Ostrego zapalenia trzustki, pacjenci są hospitalizowani i jest w szpitalu przez 3-7 dni.

Należy obawiać się powikłań:. Ostra niewydolność nerek, niewydolność wątroby, bolesne trzustki, itp; Ostre zapalenie trzustki może stać się przewlekły.

Dość często po ataku ostrego zapalenia trzustki u ludzi rozwija się przewlekłe zapalenie trzustki. Czasopismo chciałbym przypomnieć, że trzustka produkuje sok trzustkowy Oprócz bardziej i insuliny — tak przewlekłego zapalenia trzustki może spowodować cukrzycę.

Okazuje się, że pozornie nieszkodliwe Choroba jest związana z trawienia wpływa na całe ciało; a konsekwencje mogą być poważne. Dlatego nie powinniśmy traktować go lekko.

Leczenie zapalenia trzustki

Ostre zapalenie trzustki jest traktowane tylko w szpitalu chirurgicznym: Pacjent utrzymać sztywny diety (w pierwszym dniu lub dwóch ogólnego głodu) są dropperów. Okres krytyczny (silny ból) trwa 2-7 dni, po tym okresie pacjent może być przeniesiony do normalnego pokoju. Czasami po okresie krytycznym bóle znikają całkowicie, a pacjenci nie chcą nadal być w szpitalu, ale poprawa ta jest często wyimaginowane (po kilku dniach stan pacjenta może pogorszyć ponownie), więc trzeba jeszcze zakończyć leczenie, aby zapobiec dalszemu postępowi choroby. U niektórych pacjentów spędzony w szpitalu przez 3-4 miesięcy: chirurdzy przeprowadzenie operacji usuwania martwej tkanki trzustki.

Opieka medyczna dla przewlekłego zapalenia trzustki

Do bólu, który pojawia się w przewlekłe zapalenie trzustki może być używany Nospanum. Aby stłumić zwiększone wydzielanie trzustki zaleca fosfolyugel, Almagelum. Czasami mianowany preparatów enzymatycznych, które składają się na niedobór soku trzustkowego: świąteczny, mezim fort panzinorm, pankreatynę. Czasopismo pragnie zwrócić uwagę, że te informacje są wartości procesu, a nie doradza do samoleczenia.

Przypisanie konkretnego leczenia przewlekłego zapalenia trzustki może tylko się z lekarzem, który zna cech choroby.

Dieta w przewlekłym zapaleniu trzustki

W przewlekłym zapaleniu trzustki diety jest również ważna.

Konieczne jest zwiększenie spożycia białka, ograniczenie zużycia tłuszcze i węglowodany, takie jak cukier. Należy zrezygnować błonnik, wyeliminować smażonych potraw. Powinny dążyć spożywać więcej witamin.

Wskazane jest, aby ustawić siłę — 5-6 razy dziennie.

Próbka Menu na dzień:

Pierwsze śniadanie: można gotować mięso pierwszy, drugi — płatki owsiane z mlekiem, herbata.

Obiad: jajecznica białka jaj i kilka biodrach bulionu.

Obiad: Zupa wegetariańska z posiekanymi warzywami, każde danie z gotowanego mięsa jako danie z gotowanymi ziemniakami, duszoną owoców.

Podwieczorek: ser praży, herbata z mlekiem.

Kolacja: gotować ryby, puree z marchwi, herbaty mleka.

W nocy: wypić szklankę kefiru.

W diecie powinny być obecne tylko chude mięso i ryby. I jak pewnie zauważyliście — po prostu gotowane, korzystnie sproszkowanej postaci, bez smażonych potraw. Dozwolone produkty mleczne. ale minimalny procent tłuszczu. Zaleca się pić tylko soki, które nie zawierają cukru i herbaty napar z suszonych owoców.

Gdy zapalenie trzustki nie może jeść ostrych przypraw, różne zachowania, wędzone i marynowane żywności, napojów alkoholowych i gazowanych, słodkich.

Na ogół, diet pacjentów z zapaleniem trzustki powinny być skonstruowane z szybko trawionych produktów. Taka diet w połączeniu z odpowiednią obróbkę przyspieszy poprawy pacjenta.

Zapobieganie zapaleniu trzustki

Do zapalenia trzustki nie było, należy ograniczyć sobie trochę, usuwać stres, nie nadużywać alkoholu, nie przejadać, nie jeść dużo smażone, bardzo gruby i bardzo pikantne jedzenie, upewnij się, że jedzenie było pełne.

To nie powtórzono ataki choroby, stosuje się następujące opłaty. W przewlekłym zapaleniu trzustki, ziołolecznictwo jest prawie zawsze konieczne, gdy jednorazowe zaostrzenia profilaktyki jest konieczne, jak uciec się do opłat dwa razy w roku, o kursy 1-2 miesięcy:

  1. Owoc kopru włoskiego, liści mięty — 3 części; owoce głogu, kwiaty Helichrysum — 2 części; kwiatów rumianku — 1 część. 5 g mieszaniny przegotowanej wody, ogrzewa się w gorącej kąpieli wodnej przez 30 minut, nalegając, 01:00, squeeze, wziąć 50 ml 3 razy dziennie, godzinę po jedzeniu. Opłata ta nie może pić gipotonikam jak głóg i mięty pieprzowej obniżyć ciśnienie krwi.
  2. Wymieszać sukcesję, trawa trawa Oman wielki, liście mięty w równych częściach. Kolekcja trzy łyżki zalać 1,5 szklanki wrzącej wody, gotować przez 3-4 minut w zamkniętym pojemniku. Nalegać, wziąć 1/3 szklanki 2 razy dziennie przed posiłkami.
  3. 1 łyżka nagietka, zalać szklanką wrzącej wody, zawinąć przez 6-8 godzin.

    Odcedzić i pić 1/3 szklanki przed jedzeniem.

Gdy pogarsza zapalenie trzustki może mieć taką kolekcję: Weź równe części ziele dziurawca, motherwort i kwiatów Helichrysum.

Dwie łyżki zbierania wlać 0,5 litra wrzącej wody, pozostawić na godzinę, odcedzić i wziąć 50 g przed posiłkiem.

Bardzo skuteczna jest ta kolekcja: 3 łyżki trawy spadkowe, Oman wielki zioła, liście matki i macochy w stosunku 2: 1: 1, wlać 0,5 l wody, gotować przez 4 minuty, nalegać w szczelnym pojemniku 02:00. Pobieranie niewielkich łyków w postaci ciepła, przez 30 minut przed jedzeniem 20 dni.

Zapobieganie zapaleniu trzustki przez takich opłat powinny być wykonywane niemal nieprzerwanie, jeśli choroba wzięła przewlekłą formę. Jeśli ostry ból odczuwany dość rzadkie, ziołolecznictwo jest potrzebna jako zapobiegania zapaleniu trzustki o dwa lata kursy 1-2 miesięcy.

Donlcc zachęca wszystkim staram się nie uruchomić choroby, które mogą dać zapalenie trzustki jako powikłanie: kamicy żółciowej, marskość wątroby, choroby wrzodowej. Należy przestrzegać następujących zasad nie są tak trudne!

Share →