Leczniczych i trujących roślin i zbioru

Leczniczych i trujących roślin i zbioru

W latach 40-tych XVIII wieku "Ogród Farmaceutyczny" została założona w Astrachaniu. Wiadomym jest, że wzrosła pigwy, gumy arabskiej, moreli, morwy (morwy) i inne.

Nasiona "Kurioznie leczniczy"Zebrane w Astrachaniu i jego okolice są przekazywane do Petersburga, stolicy «Ogród Aptekarzy"Dla których często spadł za granicą. W 1746 Medical Office, doceniając pracę ogrodzie Astrachań, zaproponował, aby zwrócić uwagę na nowe miejsca dla tych roślin drzewiastych i zielnych, w szczególności, "Rose krzewy sheptalnie (morela), granat, morwy, cytryny i drzewa pomarańczowe", W drugiej połowie XVIII wieku w Astrachaniu "Ogród Farmaceutyczny" rozcieńczona mięty pieprzowej, rumianku, rozmaryn, szałwia, "miód zioło z Persji i innych krajach", Według Gmelin, nie miał również "laboratorium chemiczne, wybitni szklarnie, ogrody zimowe, szklarnie", Wiele gatunków roślin uprawianych w "Ogród Farmaceutyczny"Stal sadzone w ogrodach prywatnych i publicznych parków. Teraz nikt nie będzie zaskoczony, morela, morwa, akacja.

Dzikie rośliny lecznicze rodzimej flory, z kolei, zostały wprowadzone (wprowadzone w kulturze) w wielu miastach w Rosji i za granicą.

Wszystko we florze regionu Astrachań nagrał ponad 100 gatunki mają właściwości lecznicze. Należy zauważyć, cechą roślin leczniczych rosnących w południowych regionach Rosji. Bliżej południu wyższa zawartość aktywnego leku większa ich wpływ na organizm ludzki.

Ale należy pamiętać, że około jedna trzecia z roślin leczniczych regionu Astrachań trujące.

Dla trujących roślin są: akacja (trujące nasiona, korzenie, kora drzewa) i bezlistne Anabasis Anabasis Sołonczaki (cała roślina jest trująca), lulek czarny, Datura stramonium, kirzakon zwykle, Konwalia (bardzo trujące owoce i nasiona), i inne rośliny. ,

Szczególnie trujący kwas pruski znaleźć w nasionach moreli, brzoskwiń, śliwek, wiśni w formie amigdaliny.

Wiele gatunków roślin należących do grupy leków, jest bardzo rzadkie. Obrabianych takie rośliny są niemożliwe i nie do przyjęcia, gatunki te obejmują — tymianek (tymianek), Konwalia, Sacred Lotus, Air bagno.

Możliwe roczna zbioru roślin leczniczych, wystarczy zostawić kilka egzemplarzy w miejsce spotkań dla wznowienia nasion (seria, Highlander vodnoperechny). Można również zbierać wieloletnich traw, dobrobyt społeczeństwa nie ma wątpliwości. Gatunki te obejmują: Althaea officinalis, lukrecję, perz, mniszek lekarski, nieśmiertelnika (kminek) sandy, dewberry, Oleaster.

Ale tutaj trzeba wykonać delikatny tryb użytkowania, umożliwiając ponowne podłączenie po 2 — 3 lat, pozostawiając silne okazy do kolonizacji siedlisk.

W medycynie ludowej, jest często używany porosty — Parmelee wędrówki (cut-trawa, kurze łapki — popularna nazwa). Blankiety tej rośliny możliwym wszędzie. Parmelee opracowany w gliniaste i gliniaste stoki berovskih wzgórza, wzgórza na całym obszarze.

Zbiór przeprowadza się w maju.

Zbioru roślin leczniczych masa w regionie nie są prowadzone, ale możliwość jest.

Share →