Lekcje Akwarela malarstwo

Lekcje Akwarela malarstwo

Lekcje Akwarela malarstwo — zanim podejmie lekcje malarstwa, bardzo polecam Ci lekcje rysunku. Można przeprowadzić w szkolenia równoległego, ale nie zaczyna lekcje malarstwa bez znajomości podstaw rysunku. I tak, to jest konieczne, aby przekazać zajęcia w chromatyki. Nie zapomnij codziennie szkic. Wtedy będziesz przygotowany do studiowania następujące materiały.

Lekcje zaczynają malarstwo akwarelowe.

Lekcja 1 do akwareli, rysunek akwarela przez:

Rysunek akwarelę: postawić martwa natura, na początek nie jest skomplikowane. Powinno być dwa-trzy tematy i drappirovka bez wzoru. Tabletki należy stosować obowiązkowe.

Na papierze mówimy tutaj.

) Zrób rysunek. Aby to zrobić, wziąć ołówek T-TM (nie pozostawiać nadmiaru grafit na papierze), zastruzhenny tak. bo to jest bardzo ważne podczas pracy na rysunku akwareli, aby nie uszkodzić wierzchniej warstwy papieru i mają pełny przegląd prac. Zastruzhivat ołówek powinny być dokładnie i delikatnie, ale kiedy jak zwykle pod rysunkiem, widoczne lub są zbyt szerokie pociągnięcia znacznie pokrojone na papierze.

Akwarela jest nie do przyjęcia. Ponadto, ołówek, zaostrzone przez akwareli, trzymając w dłoni podczas pracy przy małym kątem w stosunku do płaszczyzny papieru, około 5-10 stopni, nie więcej (i drzewa sostruzhivaetsya dużo), więc, że wyspa pracować bardzo ostrożnie, dotykając tylko kącika , To jest idealne.

W ogóle, to nie jest konieczne za każdym razem zrobić rysunek akwarela. Tylko pod akwarela farby każdym razem nakładać niepotrzebnych warstwy grafitu. Jeśli nie będzie trudno wizualnie obserwować wszystkie przyszłe przejść tonalnych, to wystarczy tylko nieco zaplanować przedmiotów.

Ale o dopuszczenie do uniwersytetów w egzaminie, po prostu dobre, aby pokazać swoją wiedzę i umiejętności, aby pochwalić rysunku akwareli.

Tak delikatnie, nie naciskając papier zaczyna rysować.

b) granica jest martwa natura w liście.

c) Znajdź lokalizację każdego obiektu w liście. Bez ciśnienia, ledwo zauważalne, narysować kontury obiektów z elementami konstrukcji. Wszystkie linie konstrukcyjne powinny być lekko widoczne. Musisz bardzo uważać, aby nie uszkodzić wierzchniej warstwy papieru.

Rysunek akwarela pod różni się od zwykłej wzór.

g) stosowanie lekkich uderzeń trzeba oddzielały światłość od cieni, postaci bar łóżko. Zacznij zagruntować złamać formularz, w którym światło wchodzi do pół tonu i nadal prowadzić właz w kierunku cieni. Ważne jest określenie, światła i cienia i złapać rozkład tonów formy.

I już wiesz, jaką rolę w malowania światłem i cieniem gry naszych lekcji chromatyki. Rysunek akwarelę powinno być:

Bliżej będzie to wyglądać tak:

Lekcje Akwarela malarstwo

Lekcja 2 — Organizacja przestrzeni roboczej:

Po rysunek akwarela malowanie będzie gotowa, aby określić organizację przestrzeni roboczej.

) Na podłodze nie powinno być niczego, co nie jest pokryty farbą.

b) gotowe Brush (wiewiórka, okrągłe), farby, również maluje lepiej vsego "Leningrad"- Profesjonalna sztuka akwarela, co najgorsze, kochanie, ale najlepiej to "Leningrad"Ona ma prawie żadnych wad, które istnieją w różnych ilościach w innych akwarel.

c) miejsce do pracy, trzeba mieć dość.

g) również zaopatrzony w wodę, porozmawiajmy o palecie. Gamma mały kawałek papieru o gładkiej powierzchni, na przykład, czwarta pokrywa zwykłego karty. Brak plastik, szkło palety lepiej nie używać.

Fakt, że powierzchnia z tworzywa sztucznego zajmuje się kropli atramentu przejdą z tym, w celu określenia mieszanie barw jest trudne. Paleta na powierzchnię jako pocztówka ma inne właściwości. W tym samym czasie, w procesie będzie go utrzymać w ciągłym strony, będzie w stanie określić kolor każdej partii.

Na obszarze roboczym, zdecydowaliśmy, następnym krokiem będzie szkic kolor.

Lekcja 3 do akwareli, szkic kolor:

Za pomocą okrągłej szczotki wiewiórkę. Pokoje są duże, można wypełnić na duże obszary, pokoje pomenshe- obrabianego przedmiotu. Uniwersalny numer trzy, cztery.

Weź kwartał liści albumu jest dołączona do sztalugi i zacząć działać.

Drzewo lokalizację obiektów w martwej naturze. W tym szkicu, możemy zdefiniować kolorystykę naszego składu. Zawiera artykuły, jeden z nich jest dominującym. Można go wybrać, a następnie, czy wielkości, a następnie, czy aktywny koloru, a następnie, czy największych plam. Nazwijmy to "Ogólny", Wszystkie inne elementy (spoty) będą oparte na rangi dominującego, z którego rozpocznie.

Wyrobić kolor naszego tematu, w tym przypadku, pragnę zauważyć, że to musi być obecny wyrabiania kolor światła, koloru, lokalny zakres kolorów (zob. Podstawy Chromatics). I wypełnić nasze dominanty.

Po tym, w tej samej partii dodać (wartości) koloru obok obiektu (spot). Tak więc druga łatka kolorów są lekkie obecny kolor, gama kolorów, a kolor dominujący kolor lokalne spoty. Znaleziono kolor z palety i wypełnić drugie miejsce. Pomiędzy nimi znajduje się link. Będą one już być częścią tej samej kompozycji.

Następnie w tej samej partii na palecie (dodatkowa partia może być odprowadzana, trzepaczka pędzel, zostawić tyle ile trzeba) zagnieść kolor trzecim miejscu i analogicznie wypełnić wszystkie punkty. W ostatnim miejscu na przykład w tle, wszystkie kolory są obecne skład.

Następnym krokiem będzie zajęcie się cienie w składzie. Jak zachowywać się w cieniu mijamy tutaj. Wyrobić cień z naszych generałów, wypełnić go z cienia, i analogicznie wypełnić resztę cieni, mieszania kolorów na palecie.

Uwaga: Jeśli paleta farb wyciekły, a następnie podjąć czyste konto, przeniesienia części mieszanki na nim i kontynuować pracę.

Oto dwa przykłady rozwiązań kolor szkicu:

Gdy światła ciepły odcień cool:

Kiedy światło odcień ciepłego zimno:

Lekcje Akwarela malarstwo

Lekcja 4 akwarela zhivopis- wydajność:

Kiedy zdecydowaliśmy się na kolorystykę kompozycji, przymocować gotowy szkic w górnym rogu sztalugi i umieścić tabliczkę z przeszkolonym wzór. Pierwsze kroki na tablecie wziąć mokrą gąbką lub ściereczką i delikatnie zmyć płytę. Robi się to w celu wymycia resztek tłuszczu z papieru farby nie ślizgać.

Poczekaj, aż do wyschnięcia i dalej.

Określiliśmy nasze działania w szkicu, mogą teraz wykonywać to samo na talerzu. Wypełnij światło, cienie, półcienie pracują nad wzoru podstawowego, w przypadku gdy miejsce każdego z nich.

Uwaga: akwarela wymaga opieki w jednym miejscu, nie może być większa niż trzy uderzeń, tak aby papier nie będą widoczne (co jest piękno akwarelą). W wyniku nałożenia wielu kolorowych plam brudna. Takie oświadczenie, takie jak więcej brudu, więcej szacunku, my nie.

Bądź ostrożny.

Jak na rysunku, nad którymi obecnie pracujemy głównego formularza, więc pracujemy w malowanie kresek formy, koloru. Pędzel pełni funkcję ołówkiem. Podczas pracy, trzeba pamiętać, motto: nie widzę, ale wiem! A ja, tak, wiem! (Sm.tsvetovedenie).

Aby nauczyć się materiału, trzeba będzie napisać więcej niż jeden wciąż życie łatwiejszym, gdzie można zastosować swoją wiedzę. Trudniej iść z portretu, rysunku, krajobraz. Ale prawa pozostają takie same i nigdy się nie zmieniają.

Tylko na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowane, ale wychodząc do pracy, można zauważyć, że jest to dość ciekawe.

Lekcje malarstwo akwarela. Oto przykład wdrożenie akwarele. Postaraj się zrobić lepiej.

Będzie sukces! Akwarela trzeba pisać tylko w świetle dziennym. Po pierwsze, nie chcę, aby zakończyć pracę, jeśli limit jest wyczerpany imponujące uderzeń, zostawić wszystko tak jak jest, nie do błota.

Czy nie na czystą pracę lepiej sprasowanej i brudne wykończone.

Spójrz na poniższy prac w akwareli. Nie być bezpodstawne, pamiętać, że praca jest napisane z wszystkich praw, które czytaliśmy w chromatyki klasy. Zobacz jak grać fajne światło na kasku, podkreślając, materiał, z którego jest wykonany. A jak artysta postanowił teni- aksamit, ciepłe. Spójrz na czerwonym drappirovku- na pierwszym planie ona ma fajny odcień, ale udalyayas- ocieplenie, kolor idzie, coraz brązowe odcienie, w cieniu zaświeci kolorów. Lekki kask rozwiązany w zimnej skali i tylko tarcza światła (hełm) — posiada ciepłą nutę, chociaż ten jest wykonany z tego samego materiału.

Dominującym spot- kasku, a następnie czerwonym drappirovka a następnie malejące inne miejsca. Spróbuj znaleźć przedmioty do domu z drewna, ceramiki, metalu, tkaniny i pisać, starając się przekazać materiał. Nie staraj się pisać bardzo ostrożnie, niech przepływ farby, rastikaetsya.

Niech praca będzie "soczysty", Ten uporządkowany, jak w tej pracy nie jest w sposób bezpośredni, ale wynikiem długiego okresu ciężkiej pracy.

Dostęp do strony risovaniya- uczenia się, jak nauczyć się malować

Share →