Lemon kości

Lemon kości

Być może jest kilka osób, którzy nie próbowali przynajmniej raz rosną drzewa cytrusowe. Widocznie ten egzotyczny owoc ma magię, która silnie motywuje nas, aby to zrobić, a tu mamy pochować nasion w pierwszym wpadła mi naczynie oczu. Kiedy pojawi się światło zielone zioło nasza radość nie może być opisany słowami. Ale potem dowiadujemy się, że pierwsze owoce pojawią się nie wcześniej niż 10, a nawet więcej lat, a nasz entuzjazm wyparowuje bez śladu. Jak to się stało?

Po drzewko rośnie dobrze i opuszcza jasnozielonej, nie kwitną przed nim? Ale jak chcesz szybko zobaczyć cud.

W rzeczywistości, kości, po prostu przyklejone do garnka i lewo, aby rosnąć, nawet regularne karmienia i pojenia, jeśli i zaczynają przynosić owoce, a następnie po około 10-15 lat. Jednak, jeśli masz żądza rosnąć tę kulturę i chęć, aby umieścić w niewielkim wysiłku, jest możliwe do uzyskania pierwszego zbioru po upływie 4-5 lat. Oczywiście, w tym roślin rodzimych w subtropikalnych warunkach masowo uprawianych cytryn, pomarańczy lub grejpfruta znacznie łatwiejsze.

Jednak w naszej strefie klimatycznej, możliwe jest również, tylko trzeba wiedzieć, niektóre subtelności.

Technologia opisana poniżej jest bardzo nadaje się do uprawy drzew kości absolutnie żadnych owoców cytrusowych. Pierwszy krok — znalezienie odpowiedniego materiału do sadzenia. Kości powinny być świeże i świetnie.

Lepiej je natychmiast po wyciągnął kamień owoców. Najlepiej jest wybrać i umieścić kilka, aby móc następnie dać pierwszeństwo najbardziej solidnych sadzonek.

Pierwszy wybrany kości moczyć w roztworze 12:00 leku, który sprzyja powstawaniu korzeni, jak IAA, gumanat sodu lub Kornevin. Posadzone je lepiej w poszczególnych doniczkach, na takie przypadki są doskonałe małe plastikowe kubki. Pojemność do lądowania, należy najpierw przygotować: zrobić dziurę i wypełnić drenaż, takie jak wermikulit. Grunt do sadzenia najlepiej jest użyć wystarczająco pożywne, ale luźne i łatwe. Nieźle jak na tym może się następujący skład: weź równe ilości humusu i darni i dodać tę samą darń.

Jednak na tym etapie uprawy i możliwych rozwiązań alternatywnych magazynów wykopaliskowych.

Kiełkowania dobre ćwiczenie w szklarni, ale można się bez niego obejść. Gdy nasze rośliny będą ciągnąć do 7-10 cm wysokości, a to nie wcześniej niż 3-6 miesięcy stanie po posadzeniu, można określić, który z nich jest najbardziej opłacalne. On musi mieć dobrze rozwiniętą koronę i dużą liczbę pąków na gałęziach. Cóż, kiedy nie ma krótkie igły i liście są silne i nie podatne na opadają.

Na podstawie tych cech, wybrać najlepsze drzewo, które rośnie i opuszczenia. Po tym przesadzać rośliny w garnku objętości i dodać wermikompost gruntowych.

Teraz możesz zacząć kształtować nasze przyszłe drzewo. Aby to zrobić, szczypta wierzchołki pędów, w celu zwiększenia wzrostu oddziałów z każdej strony. Muszą także rozpocząć szczyptę kiedy pojawiają się więcej niż trzy ulotki. Odpowiednie oświetlenie jest bardzo ważne dla takiej instalacji, a także dostarczyć jednolity korona musi być iluminacja równomiernie poddane, co zrobić w warunkach mieszkania nie jest proste.

Dlatego musi to być stale, około raz na 10 dni i nie więcej niż jedną czwartą obrotu, zwracać nową stronę na działanie promieni słonecznych. Będzie łatwiejsze, jeśli wyciągnąć znacznik na ścianie bocznej znaku i stają się na niej skupić.

Ponadto, warto przypomnieć, że wzrost cytrusowych rozsady przychodzi falami, oznacza to, że w ciągu roku będzie miał około 5 okresy wzrostu, wśród których będą gdzieś w trzy miesiące przerwy. W odstępach wzrostu należy zwrócić uwagę na maksymalną formowania tulei. Ważne jest, aby pamiętać, że bardzo młode drzewa wyhodowanych z nasion, sadzone lub szczepione na rączki, nie wystawiać przycinane, więc tworzą koronę tylko z polewą. Jest to ważne, bo dla cytrusów znaczących każdy liść. Bush poprawną formą będzie podstawą owocowania drzewa pomarańczy, cytryny i grejpfruty.

Jednak odpowiednia pielęgnacja i specjalna technika rozwija kulturę nie mniej ważne, ale to już inna historia.

Share →