Łuszcząca się skóra na twarzy: przyczyną problemu i jak go rozwiązać

Łuszcząca się skóra na twarzy: przyczyną problemu i jak go rozwiązać

Delikatna, aksamitna skóra twarzy z równym tępym odcień, bez najmniejszej skazy — nie tak bardzo, jak widać, nie ma szczęścia, pełni zadowolony stan ich skóry. Znacznie więcej wśród nas tych, którzy mają wywierać wiele wysiłku, aby usłyszeć swój adres entuzjastyczne porównań z brzoskwini. Trądzik, pryszcze, zmarszczki może trwale zniszczyć nastrój, a jeśli więcej i łuszcząca się skóra na twarzy, chęć wyrzucić wszystkie lustra w domu czasem staje się przytłaczająca.

Jednakże takie drastyczne środki nadal konieczne. Oczywiście, uczucie ściągnięcia skóry po każdym myciu, zaczerwienienie i swędzenie związane peelingu czasem — jest to poważny problem, ale sobie z tym poradzić jest możliwe i konieczne. To nie jest tylko ta walka była daremna, warto mimo wszystko zacząć, aby dowiedzieć się, dlaczego łuszcząca się skóra na twarzy, a nie tego, czy jest to objaw poważnej choroby.

Dlaczego łuszcząca się skóra na twarzy?

 • Nieprawidłowa pielęgnacja. Jak wiadomo, wszystko jest dobre z umiarem. I higieny, jak również. Zbyt częste i dokładne mycie (kilka razy dziennie), a jeszcze bardziej za pomocą ciepłej wody i mydła lub dezodorantów antybakteryjne środki, może dostarczyć naturalną barierę skóry.

  W rezultacie skóry twarzy jest sucha, podrażniona, rozpoczyna odklejanie. Czasami wystarczy zrezygnować z korzystania z mydłem lub zmienić go na inny, o wysokiej zawartości tłuszczu lub jego składnika kremu.

 • Aktywny tarcie.

  Peeling wrażliwą skórę mogą być wywołane przez nadmiar gorliwości podczas czyszczenia. Aby nie zranić skóry, po prostu zwilżyć miękką ręcznikiem po umyciu.

 • Brak witaminy. Wielu powie, że jest szczególnie silne odkleić skóry na twarzy zimą lub wczesną wiosną. To nie z powodu tyle wpływem zimna jak zimowy beri-beri. Skonfrontować pomaga tłuszczu krem ​​odżywczy, dobre multiwitaminy i obowiązkowe uwzględnienie w diecie różnych owoców.
 • Alergia. Niektóre suplementy, które składają się na środek do mycia, które mogą powodować reakcje alergiczne. Dlatego, jeśli odkleić skóry na twarzy i rękach, upewnij się, że nie zawiera mydło i żel do mycia lanoliny lub kwasu lanoliny. Jest to substancja jest często silne alergen.
 • Choroba skóry. Jeśli pomimo wszystkich wysiłków, nadal złuszczyć skórę, należy skonsultować się z dermatologiem. Zwłaszcza, jeśli towarzyszy łuszczenie stale zwiększone swędzenie.

  Powodem tego może leżeć w rozwoju poważnych chorób skóry, takich jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, wyprysk. Nietrudno się domyślić, że odroczenie ich leczenie nie jest konieczne.

Jak pozbyć się łuszcząca się skóra

Jeżeli jesteś pewien, że to nie jest tak poważne, i łuszczenie się skóry na twarzy — zjawisko tymczasowe, można spróbować działać niezależnie. Tak więc, mówić o tym, co zrobić, jeśli złuszcza skórę na twarzy, to czas.

Przede wszystkim zrewidować swój arsenał kosmetyków. Będziesz potrzebował pieniędzy na bazie tłuszczu. Tworzy warstwę ochronną, na skórę, uniemożliwiając odparowanie wilgoci i ochrony przed negatywnym wpływem na obudowie (słońce, wiatr, zimno, i tak dalej. D).

Przy okazji, nawet najbardziej zwykłych wazeliny złych przejawia się w walce z peelingiem.

W każdej drogerii istnieją specjalne leki do zmiękczają skórę i wyeliminować łuszczenie. Na przykład, 0,5% hydrokortyzonem cream, zastosowana na twarz, które mają od jednego do dwóch tygodni, ale nie więcej niż 1 raz dziennie. Lekarz może również zalecić silnym płyny.

W sytuacji, gdy odkleić skóry na twarzy, bardzo przydatny spadnie środki folk. Dobry efekt pokaż wszystkie rodzaje masek, które są bardzo łatwe do wykonania w domu sam.

Spróbuj, na przykład, zmieszać z miodem (1/2 v. L.), żółtka jaj i 2 olej roślinny (2 łyżki. L.).

Ostrożnie pocieraniu lekko ogrzewać mieszaninę i stosuje się do kilku warstw wierzchnich (z przedziału od kilku minut). Po 20 minutach, po prostu zmyć maskę ciepłą wodą.

Lub zastosować mieszaninę 15 minut podjętych w równych częściach (1 łyżka. L.) ser tłuszczowych, ciepłe mleko lub śmietana, olej roślinny i ciepłe szczypty soli. Po spłukać ciepłą wodą.

Dobrze sprawdzony maskę płatków owsianych. Do jego przygotowania będzie potrzebował 1 żółtko, łyżeczkę pokruszonych płatków i łyżkę oleju roślinnego. Spowodowanie maskę na twarz, delikatnie masować skórę.

Po 15 minutach spłukać.

Można również po prostu umieścić na twarzy przed snem trochę ciepły olej z oliwek, lekko młotkiem go w skórę z palców. Ale jeśli wszystkie działania podejmowane przez daremne, nie zwlekaj z wizytą do dermatologa w szafie.

Share →