Lymphangioma u dziecka

Lymphangioma u dziecka

Objawy lymphangioma u dziecka

Lymphangioma pojawia się natychmiast po urodzeniu lub w ciągu pierwszych miesięcy życia. Ulubione miejsca lokalizacji guza jest po stronie szyi, pod pachami. Rzadziej guz znajduje się w obrębie klatki piersiowej i kończyn.

W przeciwieństwie do naczyniaków lymphangioma powoli zwiększano równolegle ze wzrostem dziecka.

Lymphangioma jest powstawanie patologicznych wielkości wielkości jaja kurzego dorosłemu pięści i więcej. Skórę wokół nowotworu nie zmienia się, ale czasami rozciągnięte i przez półprzezroczystą żółtawej cieczy. Gdy uczucie obrzęku jest bezbolesny, miękka konsystencja, waha się, w szczególności w cystic lymphangioma i nieprzenikniony. Badanie palpacyjne czasami można zdefiniować wiele torbiele, które tworzą guza.

Wzrostu guza nie można zauważyć. W niektórych przypadkach, dawno guz nie rośnie, ale czasami nagle zaczyna rosnąć. Większość guzów zlokalizowanych na twarzy i szyi, powodując drobne uszkodzenia, a w niektórych przypadkach powodować zaburzenia funkcjonalne. Język Lymphangioma jest najczęstszą przyczyną tzw makrogloseni w którym wielkość języka jest tak wielka, że ​​nie mieści się w ustach.

Powoduje to zaburzenia mowy, trudności żucia i połykania, utrzymujących zęby tongue szkody. Cystic lymphangioma szyi i ciepła czasem osiągnąć olbrzymie rozmiary i można skompresować ważnych organów (przełyku, tchawicy), co powoduje trudności w połykaniu i zaburzenia oddychania.

Share →