Medycyna na suchy kaszel

Medycyna na suchy kaszel

Aby wybrać odpowiedni lek na suchy kaszel, trzeba dowiedzieć się, dlaczego nie było kaszel.

Suchy kaszel — reflex wytwarzane przez organizm w przypadku błony śluzowej nosa, krtani i gardła stają się opuchnięte, lub na sucho. Zwykle pojawia się po choroby układu oddechowego lub reakcji alergicznej na bodźce zewnętrzne (kurz, pyłki kwiatów, itp).

Suchy kaszel — zjawisko bezproduktywne. Odkrztuszanie nic, plwociny, nie zostanie przyznane, a proces jest bardzo bolesne dla osoby.

Ten kaszel może powodować bóle głowy, bezsenność, zaburzenia apetytu, zmęczenie. Straszne skutki mogą być rozwój odmy i odma śródpiersia.

Odma — zjawisko, w którym pęcherzyki powietrza wejść między opłucnej. Gromadzą i kompresji do płuc i może prowadzić do zatrzymania oddechu.

Odma śródpiersia — nagromadzenie powietrza pod skórę twarzy, szyi, a czasami całe ciało.

Medycyna dla suchego kaszlu jest przeznaczone do tłumienia odruchu kaszlu. Może być dwojakiego rodzaju.

Medycyna dla suchego kaszlu centrum działań wpływa bezpośrednio na rdzeniu przedłużonym. Są to preparaty na bazie kodeiny, glaucine, etilmorfinu, dekstrometorfan, Oxeladin, Prenoxdiazine. Wszystkie te leki mogą hamować funkcję oddechową, dlatego sprzedawane są wyłącznie na receptę, i stosować z ostrożnością.

Leki te obejmują Glikodin, Alex Plus, Tussin, Bronholitin, Pentoksiverin (sudotussin) Prenoxdiazine (libeksin) Kodelmikst, kodipront, kodterpin i inni.

Lek na kaszel suchy działań obwodowych ukierunkowanych na zmniejszenie pobudliwości receptorów kaszlu. Jest on oparty na atsetilaminonitropropoksibenzena, ekstraktów roślin leczniczych.

Na przykład, Gerbion suchego kaszlu dokonano na podstawie ekstraktu z liści babki lancetowatej, malwa z dodatkiem kwasu askorbinowego.

Przez preparaty ziołowe są również Pertussin, korzeń lukrecji i inne leki w produkcji przemysłowej.

Ale nie tylko pomagają na kaszel leki farmaceutyczne. Suchy kaszel jest traktowany środków ludowych, sprawdzone przez każdego pokolenia uzdrowicieli i lekarzy.

W przypadku infekcji może być jako lekarstwo na kaszel suchy wykorzystanie sody oczyszczonej. Wdychanie lub przemyć roztworem sody pomoże pozbyć się infekcji, zmiękczają śluzu. Możesz robić inhalacje z eukaliptusa lub masłem czosnkowym.

Do płukania lub inhalacji może używać oregano, rozmaryn, matki i macochy, mięta, dziurawiec i inne zioła. Na przykład, wymieszać trochę rumianku, babki, biodra, matki i macochy, kolekcja zaparzania herbaty, słodzone miodem i pić kilka razy trzeci kielich w ciągu dnia. W ten sam sposób można zaparzyć kwiatów lipy i tymianek.

Ponadto, również u niektórych warzyw i owoców.

Na przykład, można wziąć zwykły banan, pocierać lub szlifować w blenderze, zalać szklanką wrzącej wody z łyżką cukru. Aby rozgrzać na małym ogniu i popijać w czasie ataków kaszlu.

Dobrze zmiękcza gardła suszone figi, że 20 minut spotkania było gotowane w mleku. Ciepłe mleko z figami łagodzi kaszel, łagodzi, rozgrzewa.

Syrop z cebuli lat sprawdzony. Aby zrobić to, czego potrzebujesz rozdrobnione rzepa (cebulę, 2 głowice) miesza się z 50 g miodu, dodać 100 g cukru, powoli gotować przez 10 minut. Powstały syrop napój łyżka 4-6 razy dziennie.

Starsi ludzie pamiętają, jak dobre czyny ludowym rzodkiewki. Aby zrobić to, weź wielki czarny rzodkiewki, przemywa go. W środku wykrój wgłębienie (około połowy objętości, a) wylewa się do miodu. Daj dzień dzisiejszy, a następnie na dużą łyżką trzy razy dziennie.

W każdym dodaniu rzodkiewka tyle miodu, ile z tego zostało wykupione. Soku z czarnej radish miodu nie tylko zmniejsza kaszlu, a także wzmacnia układ odpornościowy.

Share →