Multiple sclerosis. Przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie.

Multiple sclerosis. Przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie.

Zapoznanie z specjalizacji Neurologii i naszych lekarzy, możemy z poniższego linku.

Co to jest stwardnienie rozsiane?

Stwardnienie rozsiane – Jest to choroba, która dotyka ośrodkowy układ nerwowy. urazy mózgu i rdzenia kręgowego. Może to spowodować problemy z kontrolą mięśni i siły mięśni, wizji i innych zmysłów i myśli.

Twoje komórki nazywane są powstrzymywanie mielina. Bez mielinowej mózgu i rdzenia kręgowego nie może komunikować się z nerwów w innym ciele. Multiple sclerosis stopniowo niszczy mieliny w obszarach mózgu i rdzenia kręgowego, co powoduje różne symptomy MS.

Stwardnienie rozsiane może być zupełnie inny na pojawienie się każda osoba. Czasami tylko mały problem może wskazywać chorobę. A niektórzy muszą stawić czoła poważnym niepełnosprawnych. W większości przypadków nie jest czymś pośrednim pomiędzy tymi dwiema skrajnościami. Typowo, stwardnienie rozsiane przechodzi przez jeden z Cztery scenariusze dla rozwoju choroby :

  • Nawracającą postacią stwardnienia rozsianego. gdy objawy znikają, a następnie wrócić, i tak od wielu lat.
  • Wtórnie postępujące stwardnienie rozsiane. którzy po raz pierwszy pojawia się jako zwalniającej postaci, a następnie stopniowo zaczyna się rozwijać. Stan pacjenta jednocześnie stale pogarsza.
  • Pierwotnie postępujące stwardnienie rozsiane Oznacza to, że choroba postępuje stopniowo, od czasu jego powstania.
  • Progressive nawracające stwardnienie rozsiane rozpoznaje się, gdy pojawią się objawy i znikają, ale proces uszkodzenia nerwów idzie na cały czas i wzmocnione.

Niezależnie od objawów stwardnienia rozsianego, leczenia i odpowiedniej ochrony może pomóc pacjentowi utrzymania jakości życia. Całkowicie wyleczyć stwardnienie rozsiane nie jest to możliwe, ale choroba nie jest śmiertelna z wyjątkiem bardzo rzadkich przypadkach.

Przyczyny stwardnienia rozsianego.

Dokładne przyczyny stwardnieniem rozsianym nie jest znana, ale większość ekspertów uważa, że ​​stwardnienie rozsiane jest choroba autoimmunologiczna. Choroby autoimmunologiczne wskazują, że układ ochronny lub immunologicznej wykonuje swoje własne tkanki i komórek patogeny i rozpoczyna się ich ataku. W stwardnieniu rozsianym, układ odpornościowy atakuje centralny układ nerwowy ośrodkowy układ nerwowy, mózg i rdzeń kręgowy.

Poza tym okazało się, że w rozwoju stwardnienia rozsianego odgrywa rolę czynnik dziedziczny. Ponadto, stwardnienie rozsiane często cierpią z powodu ludzi, którzy mieszkają w chłodniejszych regionach globu.

Objawy stwardnienia rozsianego.

Objawy MS zależy na jakiej części mózgu i rdzeniu kręgowym są uszkodzone i jak silne urazy te. Wczesne objawy stwardnienia rozsianego mogą obejmować:

Share →