Mózgowe miażdżyca - morfologia choroby typowe ...

Mózgowe miażdżycy — morfologia choroby, typowe objawy

Kształt i lokalizacja miażdżycy tętnic mózgowych

Miażdżycy tętnic mózgowych, w zależności od zasięgu i lokalizacji zmian chorobowych jest zlokalizowana w kilku grupach. W MKB, nie są one rozdzielone, ponieważ proces dotyczy głównie wszystkie funkcje neurologiczne, a nie tylko te, które są odpowiedzialne cierpiący niedokrwienia mózgu części kory. W tym przypadku jest to kora jest najbardziej narażone na niedotlenienie, ponieważ ma wiele reakcji biochemicznych, których realizacja jest zawsze potrzebna podłoża tlenu i energii — glukozy.

Dlatego niedokrwienia mózgu przejawia się wyczerpanie nerwowego procesów, które nie zawsze jest postrzegana przez pacjenta.

Lokalizacji zmian chorobowych nie zawsze jest możliwe rozróżnienie typowe objawy. Podczas niektórych ustaw jeszcze ustalona. W szczególności miażdżycy naczyń mózgowych może objawiać słuchu, wzroku i procesy neurologiczne. Wśród nich są następujące:

 • Słuchu;
 • Vision;
 • Język;
 • Pamięć;
 • Uwaga;
 • Sfera emocjonalna;
 • Odruchy.

Fakt, pierwszym etapem w tych procesach, praktycznie niewykrywalne. Zaburzenia uwagi lub pamięć pacjenta ledwo, ale dlatego, miażdżyca naczyń mózgowych, należy przyjąć, że do czasu, gdy istnieją oznaki choroby tętnic serca lub zacieranie miażdżycy kończyn dolnych. W etapie wykrywania tych chorób sens postawienia diagnozy dla tej patologii jak miażdżyca tętnic siatkówki.

Warto też zwrócić uwagę i miażdżycy tętnic szyjnych (zarówno leczenie patologii składa się z ogólnych i specjalnych wydarzeń, w tym leczenie objawowe).

Przyczyny miażdżycy tętnic mózgowych

Jako takie, nie jest to szczególny powód, który spowodował tylko mózgu miażdżycy: wszystkie wyzwalacze prowadzić do uzależnienia, czyli zwiększać ryzyko złogów cholesterolu w wewnętrznej wyściółki naczyń krwionośnych. Wzrost rozmiaru płytki od prostych plam tłuszczowych w blokach konglomerat zachodzi w ciągu 15-20 lat. Wszystko to razem powinno wpływać na czynniki ryzyka.

Dlatego też ich wpływ powinien być ograniczony w etapie uzależnienia. W tym celu, 45 należy wziąć statyny, tj hypolipidemics. Należy również przestrzegać zasad i racjonalnego odżywiania, snu i odpoczynku, stres emocjonalny.

Częstość tętnic mózgowych

Objawy mózgowe mogą powodować płytki, znajduje się na różnych poziomach łożyska naczyniowego. Dlatego, miażdżyca i szyi brain znajduje się w następujących miejscach:

 1. Na poziomie ramienno tułowia;
 2. Na poziomie wspólnej tętnicy szyjnej;
 3. Na poziomie wewnętrznej tętnicy szyjnej;
 4. W przedniej tętnicy mózgowej;
 5. W tylnej tętnicy mózgowej;
 6. W średnich tętnic, znajduje się na górze skorupy.

Do diagnozowania poziomu występowania płytki zaleca się stosować wiele metod diagnostycznych. Rozpoznaj skłonność do miażdżycy pomóc tym badań laboratoryjnych, jak lipidogram i cholesterolu. Wskaźniki te poinformować, że ciało ma już blaszki lub tłuszczowy miejsce na wewnętrznej wyściółki naczyń krwionośnych.

Oblicz miejsce jego występowania pomocy metod instrumentalnych. Powinny one obejmować USG naczyń szyjnych, arteriogramie, studia rengenokontrastnie (CT i rentgenowskie czaszki w różnych projekcjach), MRI z kontrastem. Godne uwagi jest to, że metody te można wykryć wypełniania ubytków naczyń krwionośnych, a także spowolnienie przepływu krwi w obszarze zwężenia tętnic.

To jest tutaj to, że umiejscowione blaszki miażdżycowej, która jest substratem dla mózgu miażdżycy.

Godne uwagi jest to, że z pomocą tych technik jest wykonywana i diagnoza miażdżycy w innych miejscach. Jednak w rzeczywistości, nie stanowią podstawy do leczenia, jako przykład statyn jest zalecany u pacjentów starszych niż 45-50 lat. W ciągu 50 lat, za każdą osobę, która ma choroby wieńcowej czy nadciśnienia jest konieczne, ponieważ powikłania związane z tych chorób może zmniejszyć żywotność.

Racjonalne profilaktyce miażdżycy różnych lokalizacjach

Na tej patologii jak miażdżycy mózgu — Leczenie powinno składać się z kilku metod, które są od początku zapobiegania racjonalnego. Ma to na celu zmniejszenie ilości cholesterolu krążącego we krwi. Dlatego też zmniejszenie intensywności procesu syntezy substancji — istotną część zapobieganiu.

W ten sposób do takich chorób jak stwardnienie tętnic mózgowych — objawy i ich nasilenia, nie zawsze jest odzwierciedleniem stopnia złożoności patologii na poziomie morfologicznym.

Dla racjonalnej profilaktyki powinno być całe życie diety. Jej istotą jest to, aby ograniczyć ilość tłuszczów zwierzęcych. Muszą być częściowo zastąpione przez roślinność. Warto również czasochłonne i zielenie, produkty mleczne. Stosując się do tych zasad, to oczekuje się, że leczenia miażdżycy tętnic nóg nie jest wymagane w zakresie, w którym jest prowadzone w obecności powikłań. W tym samym aktywności fizycznej w czasie — jest to jedna z najważniejszych zasad profilaktyki. Na tej podstawie można wywnioskować, tryb racjonalne jest podobna do tej z miażdżycą z nadciśnieniem.

Te same zalecenia może dać i dietetyków, a także osób, które starają się schudnąć i używać dietę, aby pozbyć się nadmiaru wagi. Dlatego, zdrowy tryb życia — to nie tylko taktyka działań prewencyjnych zapobiegających patologiom — racjonalne zasady, według których istota nie może odczuwać skutki choroby.

Share →