Nasiona kopru: właściwości użytkowe daje doskonałe zdrowie

Nasiona kopru: właściwości użytkowe daje doskonałe zdrowie

Koper — nieodzownym elementem wielu potraw: to sprawia, że ​​smak bardziej interesujące i bardziej pachnący aromat. Nasiona kopru, właściwości użytkowe, które nasi przodkowie byli żadną tajemnicą, pomaga nam teraz. Dzięki nim, możemy zachować w doskonałym zdrowiu, szybsze choroby utwardzania lub po prostu uspokoić układ nerwowy.

Nasiona kopru jest również doskonała profilaktyka wielu chorób.

Nasiona kopru — stosowane w tradycyjnych receptur

Przydatne właściwości

W koperek zawiera witaminy C, P, B1, B2, B, PP, kwas foliowy, minerały, żelazo, fosfor, potas, wapń, i wiele innych. Wszystko to — ważne elementy dla harmonijnego funkcjonowania organizmu. Nasion kopru są często stosowane w medycynie.

Spośród tych leków zrobić i dodaje się do żywności.

Stosuje się je jako środki uspokajające i wykrztuśne i zwiększenie apetytu, choroby wątroby, serca, przewodu pokarmowego, bólu głowy, miażdżycy. Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem jest zaparzyć: jedna łyżka nasion kopru, zalać litrem wrzącej wody, gotować przez 5 minut i jest stosowany w ciągu dnia, jako środek moczopędny i uspokajający.

Przydatne właściwości koperkiem: nasiona kopru ma przeciwskurczowe i działanie bakteriobójcze. Jest użyteczny w leczeniu choroby żołądka, pęcherzyka żółciowego. Rewitalizuje układu krążenia, przewodu pokarmowego i krążenia, systemy wydalnicze.

Hamuje gnicia w przewodzie żołądkowo-jelitowym, skurczów mięśni gładkich zmniejsza. Główną właściwością nasion jest do normalizacji metabolizmu.

Dill będzie przydatna dzieci jak «woda», Koper, który eliminuje kolki i wzdęcia. Do jego przygotowania jest łyżeczki nasion kopru niezbędne. Wlać nasion filiżanką wrzącej wody i zaparzać przez godzinę.

Odcedzić i dać dzieciom łyżeczkę trzy razy dziennie. Jedynym negatywnym — efekt trwa tylko 15 minut.

Do użytku zewnętrznego wytworzyć płyn do leczenia chorób oczu. Kompresuje łagodzenia bólu i zmniejszyć obrzęk. Maść na smalcu działa jako środek przeciwpasożytniczej, oszczędzając wszy.

Użyj wywary z nasion kopru, możliwe jest zmniejszenie zmian związanych z wiekiem: zredukować zmarszczki, napina i tonizuje skórę.

Recepty terapeutyczne

Nalewki, które dają użyteczne właściwości nasion kopru bardzo. Oni nie tylko rewitalizacji, ale również relaksujące. Również kopru nalewki działają jako środki uspokajające, a jednocześnie nie mając negatywnego wpływu.

Gdy nadmierna pobudliwość musi podjąć jedną filiżankę naparu z nasion kopru noc.

Gdy ból w żołądku i jelitach, aby pomóc łyżeczka rozgniecionych nasion kopru, która musi zalać szklanką wrzącej wody. Opakowane i podkreślając, 02:00, można rozpocząć odzyskiwanie: dzieci powinny przyjmować jedną łyżkę stołową trzy razy dziennie, dorośli — ½ szklanki trzy razy dziennie przed posiłkami.

Moczopędne i laktogonnye jedną łyżkę nasion zalać szklanką wrzącej wody i zaparzać przez 30 minut. Szczep. Weź łyżkę 4 razy dziennie na 15 minut przed jedzeniem.

Pomoc z zaparciami następujące mieszanki: nasiona kopru i jagody jałowca zmieszanych w równych ilościach, zmielić i wymieszać z niewielką ilością suchych liści aloesu. Łyżeczki tej mieszanki, zalać szklanką przegotowanej wody i wziąć jedną łyżkę stołową trzy razy dziennie. Ten odwar tak reguluje i poprawia pracę w żołądku.

Dla złagodzenia bólu w przypadku kolki, z chorobami wątroby polecam napar z łyżkę rozdrobnionych nasion. Wlać 200 ml nasion. przegotowanej wody, godzin, użyj 1-2 łyżki 4 razy dziennie przed posiłkami. Do naczynia wzbiorcze, konieczne jest zmniejszenie ciśnienia jedną łyżkę nasion zalać 200 ml. wody, doprowadzić do wrzenia, i twierdzą, w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Szczep, wziąć ½ szklanki 4 razy dziennie przed posiłkami.

Koperek w kosmetologii

Nie tylko właściwości odżywcze ma medycznych i koperek. On również przydatne, aby ci bardziej atrakcyjny. Rosół zapewnić nie tylko rewitalizacji, ale także efekt anti-aging. Na jej przygotowanie będzie potrzebne:

  • szczypta liść maliny
  • szczypta porzeczki liści
  • szczypta chmielu liści
  • łyżka nasion kopru naziemnych
  • łyżka suszonego jabłka obrać.

Zmień koperek stosowane w kosmetologii

Wszystkie te składniki są niezbędne do wypełnienia litr wody, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 10 minut. Jedz filiżankę bulionu na czczo rano i przed snem.

«Oczy — zwierciadłem duszy»: muszą mówić o szczęśliwym i energiczny człowiek, dlatego często zapobiec zaczerwienienie i uczucie zmęczenia. Kompres oczu rozwiązać ten problem. Dodać wywar z nasion kopru, zanurzyć go w flaneli, kawałek bawełnianej szmatki lub gazę, a następnie umieścić go na oku.

Przez 20 minut, przykryć folią ręczniki. Rosół usuwa zaczerwienienia i dać świeżość.

Przyszłe i karmiące matki będą interesujące następującej receptury. Musisz łyżkę nasion kopru, które muszą zalać szklanką ciepłej wody. Podkreślając, 02:00, można użyć pół szklanki dwa razy dziennie, lub łyżkę sześć razy dziennie małymi łykami.

Dozowanie zależy od tolerancji organizmu. To infuzji przyczynia się do wzrostu laktacji.

Dill obniża ciśnienie krwi

Przeciwwskazania

Mimo wszystkich korzyści płynących z nasion kopru i wywary z nich, istnieją przeciwwskazania. Osoby z obniżonym ciśnieniem może przynieść wykorzystanie koper nieprzyjemny efekt, służy jako koperkiem tym redukcji ciśnienia.

To może powodować omdlenia, zmęczenie lub tymczasowe zaburzenia widzenia. Niektórzy ludzie mają indywidualna nietolerancja koperek. Stosowanie przypraw, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Share →