Nasiona kopru - właściwości użytkowe i przeciwwskazania

Nasiona kopru — właściwości użytkowe i przeciwwskazania

Od czasów starożytnych, koper jest uprawiana w ich ojczyźnie — Azji, jak również w Europie i Afryce Północnej. Egipscy lekarze zaczęli go używać więcej niż pięć tysięcy lat temu, a w Wielkiej Brytanii pozostaje tej rośliny znaleziono w ruinach rzymskich.

Już w starożytności zaobserwowano korzystne właściwości nasion kopru. Awicenna stosować je poprawić laktację u matek pozbyć czkawki i zgaga, zaleca stosowanie hemoroidy zapobiegania krwawieniom i popiołu roślin do leczenia ran. W swoich pismach wspomina koper, jako jeden z "lubieżny" zioła, które, gdy są stosowane prawidłowo, daje moc człowieka na całą noc, i pomaga regulować kobiety w ciążę.

Naukowcy czasami używane koper jako lekarstwo na choroby oczu, kamienie nerkowe i infekcje dróg moczowych, zapalenie oskrzeli.

Skład chemiczny nasion kopru

Nasion kopru zawierają 15-18% oleju tłuszczowego, która składa się z kwasu oleinowego, petroselinowy i palmintovaya kwasu linolowego i 14-15% białka zawiera od 2,5 do 4 procent olejku stosowanych w medycynie i kosmetyce. Ponadto nasiona zawierają masę flawonoidów oraz kwercetyna trwa lwia, niewielką ilość kwasu nikotynowego i kwasu askorbinowego, tiamina, ryboflawina, karoten, oraz zestaw składników mineralnych składa się głównie z żelaza, potasu i fosforu.

Przydatne właściwości nasion kopru

W porównaniu do innych części roślin, nasiona zawierają maksymalną ilość olejków eterycznych. Zdaniem ekspertów i uzdrowicieli ludowych, przydatnych nasion kopru z wysokim ciśnieniem krwi, ponieważ mają zdolność do rozszerzają naczynia krwionośne i strzelać im skurcze.

Ponadto udowodniono korzyści z nasion kopru do jelit i innych narządów wewnętrznych: narzędzie stosowane jako wiatropędny wzdęcia, moczopędny w chorobach pęcherza moczowego i nerek, a także żółciopędny, przeczyszczający, anty-wymiotny, co zwiększa laktację, uspokajające, przeciwdrgawkowe, przeciwbólowe, uzdrowienie i regenerujący ,

Nasiona kopru w konwencjonalnych lub młotkiem sprzedawane w aptekach, ale mogą przygotowywać własne. Aby to zrobić, rozebrane suszenia trzepaczki gleby z części łodygi, papier pakowy lub umieścić papierową torbę i powiesił "do góry nogami" przez kilka dni. Następnie nasiona są zbierane, oczyszczona i przechowywane w papierowej torbie w chłodnym, suchym miejscu.

W ten sposób zamontowane, że zachowują one maksymalną liczbę użytecznych związków i zawsze są gotowe do użycia.

Przepisy w apteczki

Napar z nasion kopru

W domu, najczęściej używane wlewu nasion kopru. Aby go, dwie łyżeczki rozdrobnionych nasion zalać dwie szklanki wrzącej wody i nalegać na około 15 minut. Napar można przechowywać w lodówce lub inne fajne do dwóch dni.

Proste i nieskomplikowane narzędzie wykorzystywane do wzdęcia, wysokie ciśnienie krwi, nerwowość, częste bóle głowy, stany zapalne dróg moczowych, alergie i inne problemy dwa razy dziennie na pół szklanki.

Dill Vodicka (rozcieńczony napar z przegotowaną wodą w stosunku 1 do 3) w dowolnej ilości — skuteczne i nieszkodliwe lekarstwo na kolkę u niemowląt. Gorące świeżo wlewu tak skuteczny dla zwiększenia laktacji w kaszlu i wykrztuśny.

Świeżego bulionu może być stosowany jako środek do przemywania oczu z zakażeniami, oraz kompres kiedy to zmęczenie oczu.

Rosół dla młodzieży i zdrowia

Wytwarza się z łyżką zmielonych nasion z tej samej ilości ziemi suszone skórki jabłek, szczyptą liści porzeczki, maliny i chmielu. Mieszaninę wylano litra wody i ogrzewa do wrzenia przez 10 minut. Weź jedną szklankę dziennie na pusty żołądek rano i kieliszek przed snem.

Nasiona kopru przeciwwskazania

Bez względu na to, jak przydatne nasiona kopru, nie może brać je lekko. Przygotowania są przeciwwskazane przy niskim ciśnieniu, a nadmierne spożycie może powodować nasion całkowity rozpad, powodować przemijające zaburzenia widzenia i nagłe omdlenia.

Share →