Nerki: co musisz o nich wiedzieć

Nerki: co musisz o nich wiedzieć

Pewnego dnia przyszedł na świat, a wraz z tobą — jak dwa fasoli ładne nerek (jeden organem sparowane ), Który składa się po obu stronach kręgosłupa (bardziej dokładnej lokalizacji do szybkiego «broni do boku» — pięści stykają razie potrzeby).

Ponad 15 mln Rosjan cierpi na różne choroby nerek

Potem, oczywiście, dorastał, a obecnie mieszkają w przyjemności — to znaczy, jeść (chyba straszne), napojów (również inny), czasami chory. Nerka tymczasem tylko wiedzieć, że pracują w weekendy i święta. Mianowicie — Oczyszczony Twój zatkany organizm toksyn, które gromadzą się w procesie życia i metabolizmu — przesączono na sekundę, 200 litrów krwi dziennie.

Plus — są na pierwszej linii obrona organizm Zakażenia. stara się natychmiast położyć się szkodliwe bakterie.

Wydaje się, że nie może być umieszczona i natychmiast biec do pomocy ciała. Ale to nie wszystko. W nerkach utworzony ważny Hormony — renina. reguluje ciśnienie krwi, a erytropoetyna. stymuluje tworzenie erytrocytów w szpiku kostnym. I syntezy innych składników odżywczych, bez których organizm nie normalnie działają w tym samym stanie. Na przykład, Witaminy D przekształca się w jego najbardziej aktywnej postaci — D3.

Ostatnio zaangażowany w metabolizm wapnia i fosforu, który jest odpowiedzialny za integralność i bezpieczeństwo Twoich zębów i kości.

Teraz można zrozumieć skalę zjawiska? Horror jest to, że ten system jest u tego samego pacjenta, jak również potężne. Rozumiem, że nerki coś złego, natychmiast nie może, ale już w zaawansowanych stadiach choroby.

I zadbać, aby nie przeszkadzało nam, ponieważ nie jest akceptowana.

Share →