Neuralgia międzyżebrowa (klatki piersiowej rwa kulszowa) - ostre wzrasta ...

Neuralgia międzyżebrowa (klatki piersiowej rwa kulszowa) — nie ma ostrej choroby związane z uszkodzeniem nerwów międzyżebrowych.

Przyczyny międzyżebrowe nerwobóle mogą być różne choroby i schorzenia. Zazwyczaj nerwobóle występuje na tle osteochondrozy piersiowej, pod wpływem dodatkowych powodów: hipotermia, zimno, nagły ruch, długi pobyt w wymuszonej pozycji, i tak dalej. Może to wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej występuje u osób w wieku 40-50 lat.

Objawy neuralgii międzyżebrowej

Z niezręcznej ruchu, przechyl lub bez widocznego powodu nagle to uczucie piekącego bólu w klatce piersiowej. Często ten objaw towarzyszy drętwienie w klatce piersiowej skóry lub tyłu. Ból jest gorzej z głębokim oddychaniem, kichanie, kaszel, ruchy ciała, siły, aby wziąć przymusowej sytuacji.

Podczas wykrywania skrzynię wzdłuż przestrzeni międzyżebrowej, możliwe jest również wzdłuż kręgosłupa jest ból.

Często ból nerwobóle są postrzegane jako szczery. W tym przypadku jest konieczne, aby cardiogramobraz (ECG), aby uniknąć zaburzenia układu sercowo-naczyniowego.

W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem w celu zdiagnozowania choroby. Tylko lekarz w obiektywnej analizy i wyznaczenia dodatkowych badań będą w stanie postawić diagnozę, wykluczyć inne przyczyny bólu.

Leczenie neuralgii międzyżebrowej

Do leczenia neuralgii międzyżebrowej stosowanych leków przeciwbólowych i leków przeciwzapalnych, a także metabolicznych leczenia: witamin. Szczególnie dobrze znane w leczeniu zaburzeń neurologicznych, witaminy z grupy B

Zewnętrznie maści i żele z NLPZ, ocieplenia tarcie, pieprzem poprawki. Przepisane przez lekarza może być pociągnięty Novocaine blokady: obkalyvanie znieczulenie odczyn.

Na wysokość choroby zaleca leżenia w łóżku, sen jest niezbędny na twardej powierzchni.

Jak myślisz o własne zdrowie

Share →