Niedobór żelaza u kobiet powoduje wypadanie włosów?

Niedobór żelaza u kobiet powoduje wypadanie włosów?

Odpowiedź — «tak». Zgodnie z wynikami analizy amerykańskich naukowców, niedobór żelaza w organizmie może prowadzić do utraty włosów.

Specjaliści przeanalizował publikacje naukowe w ciągu ostatnich 40 lat na ten temat. Przegląd danych sugerują, że niedobór żelaza może być związane z kilku najbardziej powszechnych rodzajów łysienia. Jednak to nie wystarczy dowodów na to, rutynowe badania przesiewowe w kierunku niedoboru żelaza z problemem wypadania włosów.

Jeśli niedobór żelaza jest zdiagnozowanych i leczonych we wczesnym stadium, pacjenci mogą poradzić sobie z problemem utraty włosów szybko i skutecznie.

Niedobór żelaza — najczęściej niedoborem składników odżywczych w świecie i przyczyną niedokrwistości. Może to być spowodowane przez irracjonalne diety, ciężkie krwawienia miesiączkowego i innych strat krwi. Leczenie obejmuje odpowiednie suplementy diety z zawartością pierwiastków śladowych.

Jeśli lekarze mogą zrozumieć związek między niedoborem żelaza i wypadanie włosów, może pomóc ludziom pozbyć się tego problemu — powiedział jeden z autorów przeglądu.

Share →