Niedokrwienie - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Niedokrwienie — przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Niedokrwienie jest brak dopływu krwi do różnych narządów ciała. Niewydolność takie może być spowodowane zmniejszeniem światła tętnic.

Niedokrwienie — przyczyny

Warto zauważyć, że nie jest przemijające i długotrwałym niedokrwieniem. Pierwszy rodzaj może wystąpić nawet u zdrowych sztucznymi przyczyn fizjologicznej regulacji przepływu krwi. Ten typ niedokrwienia może się zdarzyć, gdy reflex skurcz naczyń, które jest uruchamiane przez wystawienie na działanie zimna, bólu, zaburzeń hormonalnych i innych.

Przedłużone niedokrwienie może być spowodowane przez bodźce biologicznych. Może również występować na skutek zatoru tętnicy przez skrzeplinę w różnych procesach zapalnych, jak również ściskanie blizny tętnicy ciała obcego lub nowotworu.

Niedokrwienie może wystąpić nie tylko w tętnicach serca. Na przykład, może być niedokrwienie górnych i dolnych, niedokrwienia mózgu.

Niedokrwienie — Objawy

Objawy choroby mogą się manifestować się w różnych ataków i prasuje się na piekący ból klatki piersiowej. Nie mogą być również uczucie duszność, osłabienie, nudności. Ból może być przeniesiona na szyi, ramieniu lub lewy obszar między łopatkami.

Pierwsze objawy niedokrwienia serca jest bolesne doświadczenie. Wcześniej duże zwrócili uwagę na taki ból, wcześniej leczenie odbędzie. Przez kardiologa można włączyć w dowolnym terenie – Nawet przy małym obszarze ból serca, szczególnie gdy są one znane dla pacjenta.

Ponadto należy zwrócić się do specjalisty, czy jest dyskomfort monotoniczna w okolicy klatki piersiowej.

Gdzieś w trzeciej części pacjentów z niedokrwieniem, objawy nie pojawiają się wcale w żaden sposób. W odniesieniu do innych ludzi, objawy to ból w ręku, w żuchwie, w plecy. Obfite pocenie się, trwałe nudności, duszność, zaburzenia rytmu serca – Wszystko to tylko niektóre z objawów niedokrwienia.

Niedokrwienie — diagnostyka

Rozpoznanie choroby jest rozwijany od oceny całości dostępnych objawów klinicznych, a także wyników badań. Dość trudno rozpoznać odpowiedniki dławicy piersiowej i trochę nietypowe jej manifestacji, gdy pacjent nie może dokładnie opisać ból.

Jeśli w obszarze niedokrwienia serca charakteryzuje bezbolesnego formie, można postawić diagnozy wyłącznie na podstawie monitorowania EKG. Takie badanie, w koronarografii ujawnia teroskleroticheskie tablicę.

Niedokrwienie — leczenie

W celu jakościowego leczenia niedokrwienia należy do stanu, który może rozwinąć zdolności kompensacyjnego organizmu. Innymi słowy, zamiast statków, zmiany ofiary, powinna opracować nowe naczynia krwionośne bezpośrednio do właściwego organu, muszą przejść po starych statków. W tym przypadku, do fizykoterapii, chirurgii i niektórych leków. Aby wyeliminować ostre niedokrwienie, leki przeciwbólowe są specjalne.

Jest to obowiązkowe, aby sprawdzić lepkość krwi, sprawdzić jej przeciwzakrzepowe i krzepnięcia. Powinien być świadomy wszystkich odstępstw mają wprowadzić leków korygujących.

Zapobiegania niedokrwieniu jest bardzo potrzebne dla pacjentów. Przede wszystkim konieczne jest, aby go zamknąć.

Również ważne jest, bardziej intensywne ćwiczenia, szczególnie dla tych osób, które są bierne styl życia. Najbardziej zasada jest prawidłowe odżywianie i kalorii powinna zależeć wyłącznie od aktywności fizycznej.

Share →