Nikotyna: substancja i trucizną

Nikotyna: substancja i trucizną

Co wiemy o nikotyny? Wydaje się dużo, ale w praktyce okazuje się, że większość ludzi, idea sprowadza się do faktu, że: «kropla nikotyny może zabić konia»,

Nikotyna jako chemicznych

Nikotyna (C10 H14 N2) — płyn chemiczny alkaloidem. Alkaloidy – związki organiczne, które są zasadniczo pochodzenia roślinnego zawierającego azot. Oczywistych przykładów alkaloidów strychnina, kokaina, kofeina, kodeina, chinina. W tym samym rzędzie jest nikotyny.

Wiele alkaloidy są toksyczne, mają wyraźny gorzki smak. Mają one wyraźne działanie fizjologiczne na układ nerwowy ludzi i zwierząt, ale także znaleźć zastosowanie w medycynie (morfina, kofeina, efedryna, itd) I w rolnictwie do zwalczania szkodników (produkcja insektycydy).

Nikotyna w czystej postaci jest bezbarwna oleista ciecz o ostrym zapachu i palącym smaku. Podczas przechowywania żółtawy brązowy odcień. U roślin z rodziny Solanaceae, korzystnie w liściach tytoniu (około 5% całkowitej masy tytoniu w stanie suchym). W microdozes – ziemniaki, bakłażany, papryka, pomidory. W związku z tym, zaleca się nawet naukowcy rzucić palenie i cierpią na objawy odstawienia istnieje wiele warzyw zawierających nikotynę.

Aby otrzymać 1 mg nikotyny musiałby zjeść 250 gramów czerwonych pomidorów; tylko 25 g zielonych pomidorów; 150 gram ziemniaków i aż 10 bakłażany.

Nikotyna – silna trucizna

Nikotyna – silna trucizna. Przyjmowany w proporcji 0,5-1 mg na kilogram masy ciała nikotyny powoduje paraliż układu nerwowego, układu oddechowego, zaprzestania zatrzymanie czynności serca i śmierci. Dawka śmiertelna dla osoby ważącej 60 kg – 20 wypalonych papierosów w rzędzie (w zależności od organizmu). Dla nastolatków, dawka może być zmniejszona o połowę.

Istnieją przypadki, gdy śmierć nastąpiła po wypaleniu 2-3 papierosy. Palacze żyją tylko dlatego, że odcinek «przyjemność» Czas.

Działanie nikotyny na organizm ludzki

Nikotyna może być przyjęta na różne sposoby: przez skórę, błony śluzowe płuc. Wdychanie dymu papierosowego, nikotyna wchodzi do płuc, są wchłaniane do naczyń krwionośnych w ciągu 7 sekund, a dociera do mózgu. Gdy stosuje tytoniu do żucia i tabaka wnika do organizmu znacznie bardziej nikotyny, ponieważ jest wchłaniany przez błony śluzowe.

Nikotyna wpływa tylko na receptory nikotynowe acetylocholiny. Aby go wrażliwym ośrodkowego układu nerwowego, nadnerczy synaps nerwowo-mięśniowych, w zwojach (i zwojach autonomicznego). Natychmiast po otrzymaniu nikotyny do mózgu następujące objawy: tachykardia, duszność, wysokie ciśnienie krwi, adrenaliny we krwi, zwiększenie stężenia glukozy we krwi, zwiększenie naczyń mózgowych.

Niskie dawki nikotyny przyczynia się do procesu pobudzenia centralnego układu nerwowego, dużego Przeciwnie, procesy ucisku. Dlatego duże dawki niższe ciśnienie krwi, prowadzi do utraty przytomności, a nawet śmierć.

Uzależnienie od nikotyny

Mechanizm uzależnienie od tytoniu jest ściśle związany z toksycznymi i farmakologicznych właściwości składników w dymie papierosowym. Nikotyna wpływ receptory, które stymulują wydzielanie adrenaliny do krwi. Takie emisji można zaobserwować na przykład w momencie sprostać wyzwaniu, lub nieoczekiwane radość.

Wszyscy wiemy, że jest to stan nagłego ożywienia, podnosząc nastrój.

Po pierwszej klasy francuskie serca spada na chwilę, ale potem gwałtownie wzrasta. Działając na ośrodki przyjemności w mózgu, nikotyna powoduje uczucie zadowolenia. Statki w mózgu rozszerzają pierwszy, iw tym momencie palacz czuje «Wyjaśnienie w głowę», Wywoływanie i energii, przeżywa łagodny euforię. Nikotyna jest bardzo wciągająca i szybko, a związek ten można porównać do heroiny lub kokainy.

Funkcja Nikotyna, że ​​może on być po pierwszym papierosa palonego w życie.

Już po 20-30 minutach stężenie nikotyny w mózgu zmniejsza się przepływ krwi rozprzestrzenia się w organizmie. Brain zaczyna wymagać nową porcję nikotyny. Założony odruch warunkowy – «nikotyny ładne, dać więcej», Z biegiem czasu wystąpienia objawów odstawiennych, kompulsywne palacz czuje nieodpartą chęć palenia.

Ze strony układu naczyniowego, to przekłada się na bóle głowy, bezsenność, lęk, niepokój, drażliwość, wahania nastroju i dyskomfortu fizycznego (graficznego wyrazu, który jest wykorzystywany wszystkich palaczy – uszy puchną). Wraz z wprowadzeniem nowej dawki ustąpienia objawów, ponownie, przez krótki okres czasu, który zależy od długości palenia i uzależnienie narkomanii. Oto błędne koło. Stopniowo brain przyzwyczaja się do pewnej dawki nikotyny i nie pozwala na reakcję, objawy odstawienia pojawiają się szybciej. Odstępy pomiędzy paleniem papierosów obniżona.

W tym czasie został on utworzony psychologicznej zależności od procesu palenia.

Jeśli mózg pozbawiony zwykłej dawki nikotyny

Palenie – to nie jest tylko procesem, forma zachowania. Człowiek jak rytuał składnik palenia, efekt społeczny (on uważa, że ​​palenie przynosi ze sobą nawet przypadkowi znajomi). Pragnienia palenia powstaje każdorazowo określonej sytuacji – pod wpływem stresu, czekając na coś, odrywając się od pracy, po filiżance kawy w samochodzie dla firmy.

Jeśli mózg jest pozbawiony zwykłej dawki nikotyny, oznacza to, że dla wszystkich układów organizmu, co z kolei odpowiada dysfunkcją narządów. Istnieje wyraźne objawy odstawienia (objawy odstawienia nikotyny, break-up), która osiąga swój szczyt w ciągu 24-48 godzin. Sam nikotyny pochodzi z ciała dość szybko, w ciągu 2-3 godzin, więc palacze potrzebują stałego utrzymanie jego poziomu we krwi, ale mózg przyzwyczaił się do poczucia satysfakcji i będzie wymagało jej sporo czasu.

Podczas palenia większość nikotyny jest spalony. Jednak, dym papierosowy zawiera inne niebezpieczne związki – Tlenek węgla, arsen, formaldehyd, aceton, amoniak, fenol, benzen, aldehyd octowy oraz związki radioaktywne. Komponenty są do płuc w postaci żywic.

Wszystkie z tych toksycznych substancji rakotwórczych i zainicjować wystąpienie nowotworów. Bardziej narażone oddechowego, nerwowego i układu krążenia, centralny układ nerwowy, system trawienny. Zawał mięśnia sercowego, miażdżycę tętnic, zapalenie oskrzeli i gardła, choroba wrzodowa, rak gardła, rak płuc – nie jest to pełna lista chorób spowodowanych paleniem tytoniu.

Głównym zagrożeniem nikotyny, która jest zagwarantowana, aby spowodować uzależnienie od narkotyków, z wszystkimi tego konsekwencjami. Wraz ze wzrostem liczby papierosów oraz zwiększenie stężenia trucizn w organizmie, powyżej którego musi wpływać na zdrowie. To tylko kwestia czasu.

Share →