Niska temperatura ciała u dziecka

Niska temperatura ciała u dziecka

13 marca 1038

Spadek temperatury ciała? rzadkim objawem. On nie musi oznaczać poważnej choroby, ale nie powinny pozostać niezauważone.

Główny ośrodek termoregulacji u ludzi mają podwzgórza. Ale są zaangażowane w przekazywanie ciepła, a hormony tarczycy, nadnerczy i rdzenia kręgowego, oraz szereg receptorów znajdujących się w całym organizmie. Tak więc spadek temperatury może wskazywać na nieprawidłowe działanie w różnych narządach i tkankach.

Mechanizmy termoregulacji działać inaczej u osób w każdym wieku.

Dlaczego dziecko może być zmniejszona temperatura?

? Często temperaturze poniżej 36,6 ° C występuje u wcześniaków, ponieważ są one trudniej dostosować się do warunków życia poza organizmem matki.

? Dzieci w pierwszym roku życia (w szczególności pierwsze dwa miesiące) nie są stałe mechanizmy termoregulacji, więc istnieje ryzyko hipotermii, gdy temperatura otoczenia, dla osób dorosłych nie ma znaczenia.

? Temperatura ciała jest nieco różne dla każdej z osób w trakcie dnia. Niewielki spadek temperatury jest widoczna w nocy, zwłaszcza w rano 2-4.

? Jeśli dziecko jest poważnie chory przez długi czas, a na tle ogólnego osłabienia może zmniejszyć temperaturę ciała.

? Niedokrwistość, niedobór witaminy (niedobory witamin, a także witamina C) może wpływać na mechanizm termoregulacji i doprowadzić do nieznacznego spadku temperatury.

? Zachwianie równowagi hormonalnej ma wpływ na regulację temperatury. Jeśli produkuje tarczycy hormonu tyroksyny jest niewystarczająca, może zmniejszyć temperaturę ciała. W ten sam sposób na korpusie wpływ na zaburzenia czynności nadnerczy.

? Czasami temperatura spada poniżej normy może otrzymywać przeciwgorączkowe.

? Nowotwór złośliwy w podwzgórzu mogą objawiać się obniżenie temperatury ciała.

? U młodzieży, ze względu na ich stan emocjonalny niestabilnej, często stres, zmęczenie, psychologiczne, które mogą również prowadzić do ograniczenia temperatury ciała. Dziewczęta w wieku dojrzewania zaczynają angażować się w diecie, strajki głodowe torturuje się, co prowadzi do wyczerpania organizmu i spadku temperatury.

? Po zatrucia różnego pochodzenia są obserwowane niepowodzenia w procesach metabolicznych, w tym w wymianie ciepła.

Gdy zaniepokojony

Nie trzeba od razu podejrzewać poważne choroby, jeśli temperatura dziecka, powiedzmy, 36 °. U zdrowej osoby jest absolutnie normalny zakres? od 35,5 ° C do 36,8 ° C, a nawet do 37 °. Po pierwsze, sprawdź, czy jest to zbyt łatwe dzieciak ubrany. Do pomiaru temperatury ponownie: być może powodem do niepokoju leży w termometr, albo nie są całkiem słusznie umieścić termometr.

Należy obawiać się, jeśli dziecko towarzyszy spadek płaczliwość temperatury, drażliwość, senność, bóle głowy, brak apetytu. Jeśli takie objawy na tle niskiej temperaturze przechowywać co najmniej dwa dni, aby zobaczyć się z lekarzem.

Możliwe jest znormalizowanie temperatura sam?

Jeśli wiesz, że dziecko jest zbyt zimno, może i powinien podjąć próbę podniesienia temperatury ciała do normalnego wskaźnika. Aby to zrobić, umieścić dziecko ciepłe tyle, daj mu pić ciepłą herbatę lub bulion z podgrzewaną wodą, można umieścić u stóp wkładka grzejna, ale nie bardzo gorąca.

Jeżeli związek między spadkiem temperatury i narażenia nie pasuje, nie starają się ogrzać dziecko: w niektórych chorób będzie mieć negatywny wpływ. W tym przypadku konieczna pomoc lekarska.

W większości przypadków, hipotermia jest wynikiem obniżonej odporności. Dlatego, aby utrzymać prawidłowe przekazywanie ciepła niezbędne jest wzmocnienie obronne organizmu za pomocą sprawdzonych metod? Hartowanie i fortyfikacji.

Share →