Norma cholesterolu

Norma cholesterolu

Dziś słowo «cholesterol» można znaleźć także w programach telewizyjnych poświęconych zdrowiu, w reklamach, w formie etykiety na opakowaniu produktu, «bez cholesterolu». Wiele informacji o tym, jak straszne konsekwencje wynikające nadmiar cholesterolu, i miażdżycy i zawału serca oraz zgorzel kończyn, jak również do ataku serca.

Jednakże, poziom cholesterolu we krwi zwierząt, a tym człowiekiem, i nie mogą być wysyłane do zmian zdrowotnych cholesterolu walki tylko jednego kanału — w celu zmniejszenia ich wysokości. Grecy mają rację, gdy w jego filozoficznego rozumowania że we wszystkich ważnych środku ziemi. Rzeczywiście, jak pokazuje praktyka, zaniżone cholesterolu jest niebezpieczny dla zdrowia, jak również przewartościowane.

Przyjrzyjmy się bliżej tym temacie i określić normę substancji wiedzieć, dlaczego musimy je i uważamy, że wpływ na jego poziom.

Co to jest cholesterol i dlaczego go potrzebujesz?

Norma cholesterolu we krwi zapewnia normalną aktywność komórek. Fakt, że cholesterol jest podstawą błon komórkowych, a zatem, gdy jego zawartość jest ograniczona, a następnie «materiał budowlany» jest słaby, a komórki nie działa szybko opadania. Komórka nie może dzielić bez cholesterolu, więc brak wzrostu, nie jest możliwe, co oznacza, że ​​jest szczególnie ważne w przypadku dzieci.

Sam organizm ludzki wytwarza cholesterolu w wątrobie (również jak synteza wszystkie komórki z wyjątkiem erytrocytów, ale w porównaniu z wątrobą, zapewniają one niewielkie ilości substancji), a to z kolei jest również zaangażowana w tworzeniu żółci.

Cholesterol również pomaga nadnerczy utworzyć hormonów steroidowych i bierze udział w tworzeniu witaminy D3, który umożliwia tkanki kostnej być mocny.

Biorąc pod uwagę te informacje, pojawia się logiczne pytanie: dlaczego obniżyć poziom cholesterolu?

Okazuje się, że o wiele bardziej skomplikowane, ponieważ nadmiar tej substancji powoduje starzenie: gromadzi się w błonach komórek osadzonych na naczyniach krwionośnych i tworzy łysinki zakłócają wymianę tlenu, a zatem całe ciało cierpi. Dlatego też nie ma potrzeby walce cholesterolu, należy regulować.

Badania krwi do normy cholesterolu i wydajności

W celu monitorowania poziomu cholesterolu, trzeba okresowo badania na krew, która wyświetla zawartość różnych form tej substancji:

 • Cholesterol całkowity;
 • Cholesterol HDL (lipoproteiny o wysokiej gęstości);
 • Cholesterolu LDL (lipoprotein o niskiej gęstości);
 • trójglicerydów.

Obecnie panuje przekonanie, że niektóre formy szkodliwego cholesterolu oraz inne przydatne. W opisie zasady (patrz poniżej), to położenie zostanie wzięty pod uwagę.

Co to jest wskaźnik poziomu cholesterolu we krwi z jednostki mol / L?

W niektórych laboratoriach, cholesterol jest mierzony w jednostkach mmol / l Darowizna sprzed krwi nie może jeść około 6-8 godzin i przeciążać się do ćwiczeń, więc może to mieć wpływ na jego poziom.

 1. Jeśli stężenie cholesterolu całkowitego we krwi 3,1 do 6,4 mmol / l, z tą normą, a nie ma powodu do niepokoju.
 2. Dopuszczalna wartość cholesterolu LDL we krwi — dla kobiet od 1,92 — 4,51 mmol / l, a dla silniejszej płci — od 2,25 — 4,82 mmol / L. Uważa się, że jest «nieszkodliwy» cholesterol jest szkodliwy dla zdrowia, dlatego tworzy miażdżycowych w naczyniach krwionośnych.
 3. HDL cholesterol w normalnych ludzi, o ile mieści się w przedziale 0,7 — 1,73 mmola / l, a szybkość cholesterolu we krwi u kobiet — 0,86 — 2,28 mmol / l. Ta tak zwana «czerwony» cholesterol, jednak jest ona mniejsza niż lepiej.
 4. Należy również pamiętać, że niektórzy lekarze są zdania, że ​​dla różnych grup wiekowych ma swój własny wskaźnik cholesterolu i cukru we krwi, ale również, że lepiej jest dążyć do wspólnej normy biologicznej.

  Dlatego też, jeśli określona w laboratorium nadmuchiwany postaciami tych substancji, to zaleca się stosować do wielu lekarzy w celu ustalenia niezawodnego obraz zdrowia.

Co to jest wskaźnik poziomu cholesterolu we krwi z jednostki mg / dl?

 1. Całkowity poziom cholesterolu w tym układzie pomiarowym jest prawidłowy, jeżeli wskaźnik jest nie większa niż 200 mg / dl, a wartość maksymalna — 240 mg / dL.
 2. HDL nie powinna być mniejsza niż 35 mg / dl.
 3. LDL — nie więcej niż 100 mg / dl (dla osoby z chorobą sercowo-naczyniową) i nie więcej niż 130 mg / ml (dla zdrowych osób). Jeśli ilość przekracza limit 130 do 160 mg / dl, co oznacza, że ​​poziom cholesterolu o maksymalnym dopuszczalnym poziomie, należy dostosować diety.
 4. Triglicerydy są zwykle, gdy znajdują się one we krwi do około 200 mg / dl, a wartość maksymalna dopuszczalna będzie wynosić 200 — 400 mg / dl.

Jak i normalne lub cholesterolu LDL i prosi HDL jeśli pierwszy poniżej sekundy, jest to korzystne rokowanie (odbywa się to do oceny ryzyka choroby naczyń).

Share →