Nowe i rzadkie zawód

Nowe i rzadkie zawód

Świat nie jest coś, co nie jest na miejscu, i po prostu działa. Rozwój technologii polega na pojawianiu się nowych zawodów, które wymagają rzadkich i czasami bardzo szczególnych umiejętności. Prezentujemy przegląd pięciu zawodów jest zakup, możesz być pierwszy w branży.

Uwaga: dochód za rok.

Epidemiolog-kartograf

 • Wynagrodzenie: $ 40,000- 150.000 dolarów
 • Doświadczenie / Wymagane umiejętności: stopień doktora nauk medycznych i / lub dyplomu technika
 • Zalety zawodu: free harmonogram i podróże do egzotycznych miejsc
 • Potencjalni pracodawcy: uniwersytety, agencje rządowe, konsulaty, ONZ

Na początku swojej kariery, Andy Tatem tak dobrze nauczył się analizy obrazów uzyskanych przez satelity, on spokojnie różne uprawy pszenicy z upraw żyta tylko odbicie światła słonecznego od powierzchni ziemi. Jednak badania nie zachęcają brytyjski pola Tatem wystarczy poświęcić całe swoje życie. A w zeszłym roku, Simon Hayes, badacz z University of Oxford, zaczął tworzyć tzw «mapa malarii»: Stosowany jest do tradycyjnego mapie ognisk choroby i stara się przewidzieć następny wybuch malarii w innej dzielnicy. Szymon potrzebuje pomocy, i znalazł ją w twarz Tatem.

Do tej pory dvadtsatidevyatiletny Andy Tatem jest właścicielem rzadką i bardzo prestiżowym zawodem epidemiolog kartografa. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne: zdjęcia powierzchni Ziemi, potężne komputery, ogromne bazy danych, aby przewidzieć kierunek rozprzestrzeniania się nowych epidemii na całym świecie i stworzyć szczegółowe mapy, aby pomóc epidemiolog czasie podejmować działania w potencjalnego ogniska choroby.

Jednak nowy zawód w rzeczywistości była znana wcześniej. W 18 wieku, lekarze próbowali map obszarów, w których epidemia szaleje. Karty te jednak nie pomagają przewidzieć. tam, gdzie choroba występuje po pewnym czasie.

Andy Tatem wykorzystuje dane uzyskane z NASA zbudować jasny obraz zmian w atmosferze obszaru jest potencjalnym obszarem innego ogniska choroby — deszcz i susza pory roku, temperatury, itp On porównuje te dane z poziomem rozwoju epidemii i raportów z szpitalach i tworzy mapę choroby, jak i jej rozkład przewiduje kieszenie.

Robot Programista

 • Wynagrodzenie: $ 40,000- 100.000 dolarów
 • Doświadczenie / Wymagane umiejętności: Absolwent inżynierii
 • Zalety zawodu: podróże, indywidualne podejście do każdego klienta
 • Potencjalni pracodawcy: ABB, Fanuc, Motoman, Panasonic, Toyota

W 1990 roku Matt Zeigler o 12:00 w dzień pracował jako spawacz w fabryce. Gdy roślina pojawiła technik laboratoryjny do programu jednego z pierwszych robotów fabrycznych. Matt zastanawiał się, dlaczego pracuje jako spawacz, a nie stać się programistą?

Po jakiś czas spędzony na siebie, Matt łatwo zmieniona «Niebieski vorotnichek» do białego i stał główny programista robotów Motoman.

Roboty przemysłowe, używane tylko w produkcji samochodów, teraz zrobić wszystko, od badania krwi do koktajli. Ostatnie wydarzenia są skomplikowane maszyny z systemem napomanayuschey ludzkiego wzroku i intelekt, stanie dostrzec etykiety i wybrać się na półkach tuż produktów.

Większość czasu spędza prywatnego Zeygler komputer i specjalne urządzenie, które pomaga dopracować wszystko robota, jest on ciągle w ruchu — wizyty klientów firmy, wykonujące to samo menelzhera Inżyniera Wsparcia Sprzedaży i Instalatora Wyposażenie Sprzęt.

Informacje Inżynier

 • Wynagrodzenie: $ 70,000- 120.000 dolarów
 • Doświadczenie / Wymagane kwalifikacje: umiejętności analityczne, administracja sieci
 • Zalety zawodu: darmowe posiłki, dostęp do informacji
 • Potencjalni pracodawcy: PayPal, slajdów

Tygodnik trzy dwudziestokilkulatki założycielem Meebo (nowo utworzona spółka komunikatory) zamiar omówić strategię i nie podejmować żadnych decyzji, dopóki nie otrzymają najnowsze dane o stanie spraw spółki. «Chcemy wiedzieć takie rzeczy jak Ranker naszej stronie, lub różnicę między użytkownikiem a użytkownikiem Brazylii z Indii, a wszystkich tych użytkowników «iść» na naszej stronie i na innych.», — Seth mówi Stenberg.

To był Seth podszedł i przedstawił w firmie nowego stanowiska: Inżynier Informacje — Osoba, której zadaniem jest dosłownie kopanie użytecznych ziarna informacyjnych. Bob Lee z trzydziestu, byłego inżyniera sieci w Apple, na co dzień siedzi przed trzema ogromnymi monitorami, które dosłownie emanuje informacji — więcej niż 200 gigabajtów dziennie przez ponad 5 milionów internautów! Zadaniem Lee — Korzystanie z tych informacji i analizę danych, identyfikacji trendów i najnowszych sieci, aby zobaczyć, jakie nowe funkcje sieciowe i «Frytki»Wyrażając wspólnej slang, «COX»W tak zwanej «naiwniaczek»,

 • Przedział wynagrodzenia: $ 200,000- 800.000 dolarów
 • Doświadczenie / Wymagane umiejętności: certyfikat onkolog musi zachować szczególną trzytygodniowy kurs dla radiochirurgii
 • Zalety zawodu: dużą bazę klientów i wysoki poziom dochodów
 • Potencjalni pracodawcy: duże centra medyczne, uczelnie medyczne, prywatne kliniki

Z biegiem lat, onkolog San Diego, specjalista radioterapii Donald Fuller oparto na standardowych metod leczenia raka radioterapii, chemioterapii: i chirurgii. Ale w zeszłym roku, Fuller i kilku partnerów postanowiła zainwestować 4 mln. Rec. W szczególnym promieniowania urządzenie sterowane robota. Urządzenie nazywa CyberKnife (cyber) pozwala wiązki promieniowania trafić guza wewnątrz ciała pacjenta do submillimetra.

Po pięciu godzin sesje guz znika w ciągu kilku dni.

Tzw «radiochirurgii» był stosowany przez wiele lat do leczenia raka mózgu, gdzie konwencjonalne operacje zwykle zbyt niebezpieczne. CyberKnife, utworzony przez Accuray i zostało zatwierdzone do leczenia we wczesnym stadium raka płuc, nowotwory kręgosłupa i innych nowotworów.

Prawnik w Second Life

 • Wynagrodzenie: Niedostępny
 • Doświadczenie / Wymagane umiejętności: ekspert w zakresie własności intelektualnej
 • Zalety zawodu: do prowadzenia ważnych negocjacji z klientem, możesz bezpośrednio z domu, siedząc w fotelu i popijając piwo z puszki
 • Potencjalni pracodawcy: programistów, którzy chcą być opatentowane przez ich kody programu

Z blisko 2 mln członków społeczności wirtualnej «Second Life» więcej niż 25.000 — bardzo udany biznes. Wiele kupować i sprzedawać nieruchomości, ziemię, tworząc wnętrza i kolekcje ubrań, biżuterii, a nawet zrobić… zwierzęta. Choć niewielu klientów, ale potencjał rynku rozwija: w zależności od twórców Second Life, ponad 100 przedsiębiorców zarobić więcej niż 5000 dolarów miesięcznie

Prawnik Steven Lieberman nie jest zaangażowany w wirtualnym prawa — to nie zarabiają dużo. Zamiast tego używa się w Second Life «dostawca» potencjalnych klientów. W wirtualnym świecie, łatwiej jest spotkać się z prawnikiem (rzadki zawód dla Second Life) i spotkać się w realnym świecie.

Po pierwsze 2 tygodnie konsultacji Lieberman zarobił około 7.000 dolarów, jest bardzo optymistycznie rzeczywistym przyszłość świata wirtualnego.

Dla porównania:

Second Life (Second Life) — Jest to wirtualny świat 3D stworzony przez jego mieszkańców. Twórca i właściciel sprzętu i oprogramowania jest częścią firmy Linden Research, Inc. To nie jest tylko kolejna gra online nie ma działki.

SecondLife — prawdziwa rzeczywistość wirtualna. Czytałeś Lukyanenko? Jeśli czytasz "Labirynt odbić" i "Fałszywe Lustra"Że Second Life — to prawdziwe Deeptown (Głębokie Town). Second Life — jest najbardziej popularnym uniwersum trójwymiarowy online, który tworzy i rozwija ludzi. W świecie ludzi Second Life może przekształcić się nikogo i prowadzić życie, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Do tej pory liczba zarejestrowanych graczy osiągnęła 6.000.000. I to nadal rośnie w każdym miesiącu.

W wirtualnym świecie prowadzi swoją własną walutę, w której gracz wciela się w różne rzeczy. Wirtualny wymiennika pozwala na konwersję waluty gry w dość prawdziwych dolarów, pozwalając graczom na dobrze zarabiać w świecie Second Life. Gracze mogą tworzyć własne, nie tylko budynki i różne przedmioty, a nawet gry.

Share →