O Migrena

O Migrena

Pamiętaj, choroby umęczonej Poncjusz Piłat? Prawidłowe migreny. Wśród przyczyn bólu głowy jest jednym z czołowych miejsc (prawie 20% u dorosłych).

Ból głowy migrena jest zwykle jednostronny, pulsujący, spotęgowane przez ruch lub wysiłku. Inna nazwa migreny hemicrania od greckiego pół głowy. Typowo, ból migrenowy zlokalizowane w tym samym miejscu, ale czasami różni się od ataku atakować i nawet w jednym odcinku.

Innym kluczowym objawem są nudności i wymioty, nie przynoszą ulgę. Migrena może czasami wystąpić zaburzenia widzenia, drętwienie, mrowienie i osłabienie kończyn, niezdolność do prawidłowego mówienia, nietolerancja na światło i hałas. Pojawiają się przed bólem, tworząc tzw aurę, która zapowiada rychły atak bólu głowy.

Ataki migreny mogą rozpocząć się w każdym wieku, ale najczęściej pojawiają się w ciągu 20-30 lat, a rozpocznie się odbyć po 50.

Przyczyny migreny nie są w pełni określone, na jakie czynniki mogą zauważyć, dziedziczność, zmiany hormonalne w okresie dojrzewania, często stres, zmęczenie, intensywna aktywność umysłowa.

Istnieje kilka rodzajów leków, aby skutecznie radzić sobie z migreną:

  1. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i acetaminofen. Ich działanie na migrenę łagodne, może być w niewielkim stopniu wzmocnienia połączenia z tramadolem lub małych dawek narkotycznych środków przeciwbólowych.
  2. Leki przeciwdepresyjne. Leków stosowanych w psychiatrii w leczeniu depresji, mogą być przypisane w tym przypadku działa na poszczególne substancje w mózgu (neurotransmiterów), które uczestniczą w powstawaniu bólu i regulacji napięcia naczyniowego.
  3. Przeciwwymiotny.
  4. Ergotamina i degidroergotamin dawna stosowane i skuteczne leki. Działa on przez zwężenie rozszerzone naczynia krwionośne mózgu. Jak migrena wynik jest zatrzymany, ale nie zapobiega nawrotom ataku.

    Dostępny również sposób jego wytwarzania w postaci sprayu do nosa do zerwania początek ataku migreny. Lek jest bardzo skuteczny.

  5. Najnowsze i skuteczne grupą leków do leczenia migreny tzw tryptany. Działają one na wymianę neuroprzekaźnika serotoniny i nadają się zarówno do profilaktyki i przerwanie ataku.

    Niestety, ich zastosowanie jest ograniczone przez wysokie koszty.

Stale zachować zimną krew jest prawie niemożliwe. W tym samym czasie dowiedzieć się, jak bezpiecznie odbywać się jest ważnym krokiem w zapobieganiu bólów głowy. To może być pierwszy krok w kierunku całkowitego uwolnienia od nich. To może pomóc w opanowaniu któregokolwiek z technik relaksacyjnych: jogi, medytacja, ćwiczenia oddechowe chińskich praktyk, itp

Możesz wybrać dowolny, najbliżej w duchu i estetyki.

Każdy z nas ma własny sposób pomaga się uspokoić, myśleć o nich w sytuacji stresowej. Niezależnie od Twojej wyobraźni, zanurzyć się w niej przez pięć minut. Inne metody przywrócenia napięcia naczyń obejmują masaż, akupresura (lub akupresury), akupunktura.

Kliniki w tej kwestii (patrz ich)

Share →