Objawy choroby nerek

Objawy choroby nerek

Nerki przeprowadzić jedną z najważniejszych funkcji: wycofanie się z organizmu produktów przemiany materii, substancji toksycznych i innych nie jest szczególnie przydatnych związków. Ponadto jednostka ta jest zaangażowana w dostarczanie plazmy równowagi kwasowo-zasadowej.

Oczywiście, choroby nerek, mają negatywny wpływ na wydajność całego układu moczowego. Choroba tego rodzaju jest tak wiele. Wyróżnia się zaburzeń wrodzonych i chorób przewlekłych.

Aby zrozumieć, na czym polega problem jest właśnie w tych narządach, konieczne jest, aby znać podstawowe objawy choroby nerek. Oczywiście, to nie pomoże się postawić sobie diagnozę i leczenie, ale pomoże ci zrozumieć, co musisz zwrócić się do nefrologa lub urologa.

Na jakiej podstawie można zidentyfikować chorobę nerek?

Jak wiesz, ból w okolicy lędźwiowej, zbyt częste oddawanie moczu, lub odwrotnie jego nieobecność — są to pierwsze objawy choroby nerek. Doprowadzić do niepokoju może być gwałtowny wzrost temperatury, ciśnienia krwi, zmęczenie, wzdęcia, wzdęcia, nudności lub wymioty, ale to nie zawsze jest oznaką tego rodzaju choroby.

To przykre, ale zwrócić uwagę na to, co wychodzi z ciała, czasami istotne. Tylko w ten sposób można zobaczyć krew w moczu, kamienie lub soli, które się z nim jednak. Taki nadzór — wielki powód do wizyty u lekarza.

Przy okazji, obrzęk i czerwono-brązowe cienie pod oczami pojawiają się każdego ranka, żółtawy odcień i blada skóra, problemy z włosami i paznokciami — Są one również objawy choroby nerek u dorosłych.

Przy okazji, objawy choroby nerek u dzieci, które nie różnią się od powyższych objawów choroby. Jest to, że u dzieci poniżej jednego roku należy zwrócić uwagę na gwałtowny wzrost wielkości żołądka.

Jeśli chłopcy są starsi występuje nietrzymanie moczu lub moczenie (moczenie nocne), to powinno to być powodem do wizyty u lekarza.

Możliwe przyczyny choroby

Spowodować rozerwanie układu moczowego może wiele czynników. Tu i niezdrowa dieta i picie skażonej wody, a często stres, a dziedziczność i złe nawyki. Nawet leki mogą mieć szkodliwy wpływ na nerki.

Większość leków mają negatywny wpływ na pracę tego organu. W związku z tym coraz częściej osoba bierze je, tym bardziej szkoda, że ​​powoduje. Wszystkie najlepsze tradycje: jedna uczta, inne osiągnięcia.

Zły wpływ może również zapewnić warunki ekologiczne, brak ruchu lub urazu.

Rozróżnienie to jest także choroby wrodzone i dziedziczne. Muszą być oddzielone od siebie od początku nie od urodzenia, a drugie są dziedziczone, stanowi wraz z komórką macierzystą.

Wrodzona choroba nerek  może występować ze względu na niewłaściwą przebiegu ciąży, zaburzenia rozwoju embrionalnego, etc.

Choroby zakaźne nerki  Może to być spowodowane spożyciem wielu wirusów i bakterii z innych zmian zapalnych. Tak więc, jeśli zostały one wykryte, to należy natychmiast po rozpoczęciu leczenia infekcji nie rozprzestrzenia się w całym ciele.

Jak jeść?

Jeśli problemy z nerkami naprawdę stał się okazją do leczenia szpitalnego, należy natychmiast zrewidować swoją dietę.

Lek jest na pewno dobre, ale prawidłowa dieta dla choroby nerek jest również konieczne. To pomaga organizmowi szybko poradzić sobie z chorobą. Prawidłowe odżywianie powinno być łagodne dla nerek.

Ponadto, produkty muszą być podjęte w celu wzmocnienia działania leków.

Po pierwsze, należy zaprzestać używania wszelkiego rodzaju napoje gazowane, różne wędliny, ciasta z kremem tłuszczu, grzyby, ryby i bulionu mięsnego, fasola, przekąski, marynat i konserw.

Działania te przyczynią się do monitorowania ilości wprowadzanych białek ustrojowych i soli, a także wspierać ciężar tej choroby nerek jest również ważna.

Całkowicie wyeliminować pokarmów zawierających białko, to byłoby głupie, więc jest to niezbędne dla normalnego funkcjonowania każdego organizmu. Ale przetwarzanie odpadów białkowych wyróżniać. Jeśli nerki są zdrowe, toksyny te są łatwo usuwany z ciała.

Ale w przypadku problemów w pracy tego ciała szkodliwe związki mogą na stałe pozostać wewnątrz. Dlatego konieczne jest, aby wybrać produkty, z których łatwo przyswajalne białko mleka, serów, jajka, chude mięso.

Jeżeli istnieją przewlekłe choroby nerek, ilość dziennego spożycia białka nie powinna przekraczać 20−Białka 25d i roślinne muszą być najpierw usunięta.

O soli na czas jest również lepiej zapomnieć. Zawiera sodu, który musi być doprowadzany do ciała jest o wiele mniejszy.

W takim przypadku, jeśli celem nie jest lekarstwem i zapobieganie chorobie nerek, dieta ta jest również warto zwrócić uwagę.

Możesz trzymać się go, czy nie, nie zawsze jest tak ścisła, ale nadal przestrzegane. Ograniczenia te zostały opracowane przez lekarzy i dietetyków, co oznacza, że ​​mogą one przynieść wiele korzyści dla organizmu.

Share →