Objawy dysbioza jelit i wytycznych dotyczących leczenia

Objawy dysbioza jelit i wytycznych dotyczących leczenia

Jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń przewodu pokarmowego — jest dysbioza jelitowego. A objawy dysbioza jelit znane każdemu z nas.

Co to jest dysbioza jelit, dlatego rozwija i jak można to wyleczyć?

Jelitowe dysbioza — naruszenie równowagi między mikroorganizmów żyjących w błonach śluzowych.

Obszar jelita dorosłego wynosi około 200 m? i obejmuje wszystkie niezliczoną różnorodność mikroorganizmów. Można je podzielić na 3 grupy:

 1. Korzystne mikroorganizmy — Wielu członków tej grupy — bifidokterii i bakterie kwasu mlekowego, stanowią one normalne trawienie i przyswajanie pokarmu i uczestniczą w absorpcji witamin i minerałów, syntezy aminokwasów i hamują wzrost i rozmnażanie drobnoustrojów chorobotwórczych. Normalna praca tych mikroorganizmów zapewnia pełną odporność i antyalergiczne reakcji wpływające na wzrost komórek nowotworowych i jest niezbędne do wzrostu i rozwoju.
 2. Warunkowo chorobotwórcze mikroflory jelitowej — różne typy enterokoki, grzyby i tak dalej. Organizmy te nie przynoszą żadnej szkody, ani dobre. Co najmniej ilość musi być obecny w jelitach, ale w celu zwiększenia ich liczba może skutkować zmniejszeniem użytecznych mikroorganizmów.
 3. Mikroflorą patogenną — różne bakterie i grzyby — Staphylococcus aureus, gatunek Candida, i wiele innych.

  Wzrost tych mikroorganizmów na zdrowie jelit tłumione normalnej mikroflory i jakiegokolwiek naruszenia ich ilość wzrasta, a to może powodować choroby narządów wewnętrznych.

Zakłócenie normalnego stosunku mikroorganizmów w jelitach, a wzrost patogenów oportunistycznych i zmniejszenia liczby pożytecznych bakterii — nazywa dysbioza.

Etap dysbioza jelit

Etap 1 — niewielkie zmniejszenie korzystnych bakterii i minimalnego wzrostu patogenów. Objawy tym etapie nie jest, do identyfikacji bakterii przerost może analizuje tylko.

Etap 2 — oznaczony nierównowaga mikroorganizmów, liczba pałeczek kwasu mlekowego i bifidobakterii zmniejsza się do poziomu krytycznego, szybki rozwój bakterii chorobotwórczych. Nie są to pierwsze objawy kliniczne — naruszenie stolca, wzdęcia, bóle w disbakterioze .

Etap 3 — zwiększenie ilości bakterii chorobotwórczych występuje zapalenie jelit, zaburzonego przyjmowania pożywienia i trawienia. Przewlekłe zaburzenia trawienia, regularne naruszenie krześle, bóle w jelitach, w kale pojawiają strawionego pokarmu.

Etap 4 — ciężki przerost, w jelitach prawie żadnych bakterii niezbędnych do trawienia i przyswajania pokarmu, a ich miejsce zajmują mikroorganizmów chorobotwórczych i grzybów, oprócz wszystkie powyższe funkcje są dodawane objawów, takich jak niedokrwistość (przyczyny niskiej hemoglobiny), marazmu, beri-beri, współistniejące choroby innych narządów.

Przyczyny dysbioza jelit

Przyczyny dysbioza wiele by wymienić dokładną przyczynę w każdym przypadku jest trudne, zwykle na organizm ludzki działa natychmiast złożonych zagrożeń, podczas gdy on radzi sobie z nimi, ale gdy możliwości kompensacyjne zostały wyczerpane, to nie są objawy kliniczne dysbioza.

Czynniki ryzyka:

 1. długotrwałe stosowanie antybiotyków,
 2. choroby przewodu pokarmowego — zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie okrężnicy, zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie wątroby i inne,
 3. hormonalne, środki przeciwzapalne i inne leki stosowane od dłuższego czasu,
 4. promieniowania i chemioterapii.
 5. niezrównoważona dieta,
 6. pitnej,
 7. nerwowego stres, ciągłe zmęczenie, stres,
 8. Choroby alergiczne
 9. częste zaostrzenia innych chorób,
 10. związane z wiekiem zmiany w mikroflory jelitowej.

Objawy i oznaki dysbioza jelit

1.

Zaburzenia przewodu pokarmowego:

Share →