Objawy i leczenie depresji poporodowej (wideo)

Objawy i leczenie depresji poporodowej (wideo)

Depresja poporodowa — choroba na tyle poważne, że rozwija się w dosłownie danej matki urodzenia. Ponadto, depresji poporodowej jest możliwe po poronienia, porodu martwego płodu. Ten rodzaj depresji jest głębokie poczucie smutku i rozpaczy, stracił optymizmu i radości życia.

W tym okresie kobieta może być trudne, aby dbać o dziecko, dbać o niego.

Objawy

Depresja poporodowa — nie para normalnej zmęczenie lub wyczerpanie po porodzie, pojawiające się w większości matek po porodzie w ciągu kilku tygodni. Wiele kobiet wie, uczucie zmęczenia, wyczerpania po urodzeniu, bezsenność, uczucie osłabienia. Takie uczucia mogą wystąpić równolegle do szczęścia i radości z narodzin dziecka. Ale takie zmęczenie przechodzi przez kilka tygodni po porodzie.

Ale objawy depresji poporodowej ostatnich kilku miesięcy.

Jednym z charakterystycznych objawów depresji poporodowej — jest niechęć kompletny kobiet do szukania pomocy. Wynika to z głębokim poczuciem winy, które powstają w wyniku kolizji z trudnościami, które są związane z opieką nad dzieckiem.

Wielki problem spadnie na głowę młodej matki, paraliżując ją, powodując spowolnienie, czując nieznośny ciężar, powodując unikać wszelkich kontaktów społecznych, koncentrują się na dziecko, lub odwrotnie, aby go opuścić.

To błędne koło, w relacji matki i dziecka — czynnikiem, który przyczynia się do przewlekłości depresji poporodowej, co zwiększa niekorzystny wpływ na rozwój dziecka.

Można wyróżnić dwie grupy matek:

 • Pierwszy miał sprzeczne relacje z matkami, lub czujesz brak matczynych uczuć. Oni uważają, że jest trudne do zaakceptowania niektórych aspektów macierzyństwa i seksualności;
 • ten nie może pozbyć się nieprzyjemnych uczuć i zmartwień i pewnie w ich niezdolność do kontrolowania zdarzeń w ich życiu.

  W historii tych kobiet często przenieśli depresji.

Poród jest stresująca sytuacja, która zwiększa ryzyko depresji.

Wśród objawów depresji poporodowej obejmują:

 • Anoreksja i utrata masy ciała (i ewentualnie na odwrót, przyrost masy ciała).
 • Uczucie smutku, pustki, beznadziejności i lęku.
 • Zaburzenia snu.
 • Niezdolność chętnie podejmują codzienną opiekę i szczegółów.
 • Niezdolność do koncentracji.

Objawy te mogą wystąpić w ciągu pierwszych dni po urodzeniu, a jest to możliwe i powstanie wariantu w ciągu kilku tygodni.

Leczenie

Wczesne rozpoznanie i leczenie depresji jest bardzo ważne dla zdrowia matki i samopoczucia swoich żetonów i krewnych. Wczesne leczenie zapewnia wczesny początek odzysku, a tym samym mniejszą depresję wpływ na rozwój dziecka. Dzieci, których matki po porodzie depresja, relacje z matką nie czuje, jak i opóźnienia w rozwoju umysłowym i behawioralnego.

Metody leczenia:

 • Psychoterapia (poznawczo-behawioralna, terapia interpersonalna);
 • Leki przeciwdepresyjne;
 • Częściowa i codzienna pielęgnacja matki.
Share →