Objawy i leczenie piersi

Objawy i leczenie piersi

Piersi (choroba fibrocystic) jest dishormonal choroba sutków. Przy mastitis w tkance sutka występuje proliferacji tkanki łącznej i gruczołów, w tym towarzyszy powstawanie gruczołów lub powstawania torbieli różnych rozmiarów.

Z klinicznego punktu widzenia mastopatii można podzielić na dwie grupy — węzłowych i rozproszonego. Kiedy węzeł w piersi mastitis obecne węzły w rozproszonym zapalenie sutka — dużo małych podmiotów, bez dominacji jakiegokolwiek rodzaju.

Przyczyny Objawy zapalenia sutka

Według specjalistów, głównym przyczyną zapalenia wymion stanowi naruszenie hormonalnej tle. Łamanie takie może być spowodowane zaburzeniami czynności tarczycy, wątroby i innych narządów związanych z metabolizmem hormonów żeńskich. Często przyczyną zapalenia sutka nie można zidentyfikować.

Objawy piersi

Objawy zapalenia sutka są długi czas nie pojawia się i nie przejmuj się kobietę.

Ale większość kobiet przyjść do lekarza z poniższych Objawy zapalenia sutka :

— ból piersi (trwałe lub powtarzające się cyklicznie krótko przed miesiączką);

— zbijanie lub zmiany masy w piersi (zazwyczaj ich zmian rozmiarów w czasie cyklu miesiączkowego).

Diagnostyka i leczenie zapalenia sutka

Identyfikacja zapalenie piersi objawy charakterystyczne na podstawie danych z badań klinicznych (badania ginekologa, mammologisty, a w niektórych przypadkach, onkologa), USG piersi, mammografia, badania hormonalne (profil poziomy estrogenu, progesteron, prolaktyna).

Ponieważ piersi wspólnej choroby, każda kobieta powinna wiedzieć Objawy zapalenia sutka i wiedzieć, jak badać własne piersi. Co najmniej raz w miesiącu powinno być dokładne badanie piersi siebie. To pomoże Ci szybko zidentyfikować chorobę i znaleźć odpowiednie narzędzia Leczenie zapalenia sutka .

W przypadku wykrycia na wszelkie zmiany w piersi, jak najszybciej do lekarza. Tylko lekarz może dokonać prawidłowej diagnozy i przepisać Leczenie zapalenia sutka .

Obecnie rynek jest pełen różnych leków i suplementów diety leków homeopatycznych w zapobieganiu i leczeniu zapalenia sutka. Niektóre z nich są naprawdę skuteczne. Przed rozpoczęciem samodzielnego leczenia zapalenia sutka, należy wykluczyć możliwość zachorowania na raka piersi i innych groźnych chorób. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w przypadku Objawy zapalenia sutka .

Leczenie zapalenia sutka

Leczenie zapalenia sutka zależy od przyczyny ich wystąpienia. Jeśli badanie wykazało, że po zmianie tła hormonalnego, taktyka leczenia zapalenia sutka w oparciu o korekty poziomu hormonów i leczeniu chorób endokrynologicznych.

Być może powołanie witamin, ziół i leków homeopatycznych, płuc leki moczopędne (aby zmniejszyć obrzęk piersi występującego na krótko przed miesiączką) przy Leczenie zapalenia sutka .

Eksperci zalecają też, by powstrzymały się od dużych ilości czekolady, kawy i mocnej herbaty.

Zapraszamy do dyskusji na temat leczenia mastitis ludowe forum środki zaradcze Saratowa kobiet

Posted on 19-09-2010

Share →