Objawy i przyczyny niedoczynności tarczycy

Objawy i przyczyny niedoczynności tarczycy

Co to jest niedoczynność tarczycy?

Niedoczynność tarczycy — Proces ten, który pojawia się z powodu braku hormonów tarczycy. Choroba pojawia się w jednym z tysięcy mężczyzn, kobiet częściej — w dziewiętnaście tysięcy. Często zdarzają się przypadki, kiedy choroba trudna do wykrycia w dłuższej perspektywie.

Powodów jest to, że choroba występuje i rozwija się powoli i równomiernie, to jest charakteryzuje się cechami, które jest trudne do oceny występowania choroby. Zazwyczaj biorą proste zmęczenie, kobiety — w okresie ciąży lub coś innego.

Z uwagi na powstanie i rozprzestrzenianie się choroby występuje snubs główne procesy metaboliczne w organizmie, ponieważ Hormony tarczycy są odpowiedzialne za metabolizm energii.

Przyczyny niedoczynności tarczycy

Ogólnie rzecz biorąc, większość (około 98-99 procent przypadków) wywołuje niedoczynność tarczycy, choroba sama lub niedoczynności tarczycy, w ostatniej jednej lub dwóch procent jest przysadki mózgowej lub podwzgórza (wtórna niedoczynność tarczycy).

Istnieją choroby, które mogą powodować niedoczynność tarczycy i dalszego rozwoju, główne z nich to różne rodzaje wół — węzeł, endemicznych i wielu miejscach, a także bezpośrednie zapalenie tarczycy.

Pojawienie się choroby mogą być wywołane przez tireostatikami i obróbki, a także promieniowanie lub usunięcie gruczołu tarczowego.

Objawy niedoczynności tarczycy

Główne objawy niedoczynności tarczycy:

— Niepowodzenia w menstruacji u kobiet;

— Ostry przyrost masy ciała, chociaż niewielkie. Jest to spowodowane spadkiem kursu, ale apetyt jest zmniejszona, co nie pozwala mu przyznać znaczny wzrost;

— Uczucie nudności, wzdęcia i zaparcia. Twarz i kończyny mogą puchnąć;

— Włosy chory staje się suche i łamliwe, zaczyna się rozpadać;

— Skóra głowy może nabyć żółtawy odcień;

— Istnieje naruszenie słuchu i zmiany głosu (ten objaw jest charakterystyczny dla większości ostrych form, to ze względu na obrzęk języka, gardła i ucha środkowego);

— Zmęczenie, osłabienie; myślenie i mowa staje się powoli, czując chłód, które jest spowodowane przez powolny metabolizm.

Choroba ta może bardzo dobrze zamaskowane. Brak hormonów tarczycy, szczególnie u kobiet staje się wynikiem depresji, stałym złym nastroju, uczucie dziwny smutek. Człowiek pacjent może ukryć lub otwarta na dole inteligencji, stają się słabe uwagi i pamięci, zmniejszenie funkcji poznawczych.

Człowiek staje się trudne do snu, bezsenność zaczyna lub odwrotnie, regularnie senny.

Już od Pojawienie rozprzestrzeniania znaleziono i nie były leczone, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu nadciśnienia śródczaszkowego. Mężczyzna skarży się na regularne bóle głowy. Pacjent może żyć w pokoju, myśląc, że wszystko to wina szyi (lub jakimkolwiek innym) osteochondroza.

Takie podejrzenia są bóle mięśni w jej ramionach, uczucie słabości w nich mrowienie i gęsią skórkę. Niedoczynność przyjmować i choroby serca, jak podwyższone ciśnienie krwi i poziom cholesterolu we krwi pacjenta.

W przypadku kobiet może rozwinąć się niedoczynność tarczycy wywala piersi w menstruacji.

Kolejny znak choroby — obrzęk części ciała. Najczęściej, obrzęk powiek, inne części — mniejszą, ale także są kluczowymi wskaźnikami obecności niedoczynności tarczycy. Wpływ na występowanie choroby może stanowić powtarzany wciskanie odporności u człowieka.

I może również wystąpić przy najmniejszym spadku działania tarczycy. Kolejny znak — jest niedokrwistość. która pojawia się, ponieważ tarczycy jest odpowiedzialny za tworzenie się krwi.

Leczenie niedoczynności tarczycy

W leczeniu tej choroby, to ważne jest, aby zapewnić pewne, pożądane ludzkich hormonów tarczycy, w taki sposób, że odpowiada on fizjologicznych potrzeb. Nie należy zapominać, że ustanowienie optymalnego poziomu trwa kilka miesięcy. Ważną rzeczą do pozbycia się tej choroby jest zastosowanie specjalnego hormonalnej terapii zastępczej przy użyciu leków hormonów Teramo.

Share →