Objawy niskiej kwasowości żołądka

Objawy niskiej kwasowości żołądka

Normalne poziomy kwasu żołądkowego zabezpiecza przed wnikaniem drobnoustrojów do organizmu z żywnością. Normalny stosunek kwasowości soków żołądkowych musi spełniać pH od 1,5-2,5. Poziom kwasowości w żołądku, ma szczególne znaczenie dla trawienia, rozdzielanie substancji otrzymanych z żywnością przychodzące niezbędne dla ludzkiego organizmu.

Z niewystarczająca ilość kwasu solnego w żołądku występuje obniżona kwasowość z manifestacji objawów: nudności, zgaga, wymioty po jedzeniu, biegunka lub zaparcia, uczucie ciężkości w żołądku, i reakcji alergicznych. Ze względu na szereg nieaktywnych enzymów o niskiej kwasowości w żołądku nie może działać w pełni trawienia białka. W związku z tym, istnieje przyspieszenie procesu fermentacji i tworzenie się nadmiaru gazów w jelitach.

Złe trawienie białek w organizmie prowadzi do tworzenia produktów rozkładu, które gromadzą się w organizmie i zmniejszenia oporu układu odpornościowego. Objawy zmniejszonej kwasowości żołądka, przejawia się często nawracających zakażeń grzybiczych, widzianego z naczyń krwionośnych, braki zawartości żelaza w organizmie, wygląd pasożytów w przewodzie, trądzik, resztki żywności w kale. Oprócz słabego trawienia białek, zmniejszenie kwaśności soku żołądkowego — objawy, które są wyrażone w niedokrwistości, odzwierciedlając spadek wchłaniania przez organizm różnych minerałów i witamin.

Przy niskiej kwasowości, w domu stosować takie leczenie zapobiegawcze:

• Znaki niskiej kwasowości żołądka, które pojawiają się w nudności i leniwego żołądka, pomaga wyeliminować świeżo przygotowany sok z kapusty, które podjąć jedną szklankę dziennie;

• Gdy obraz jest zmniejszony kwaśność soku żołądkowego — objawy jak zgaga, uczucie ciężkości, mogą być zneutralizowane poprzez regularne stosowanie wywary z ziół. Mieszaninę 50 g piołunu, rumianku apteki 100 g, 100 g i dziurawca jest warzone z jednego litra wrzącej wody i nalegać na kontynuowanie tego po 12 godzinach. Wlew 150 ml przyjmuje cztery razy dziennie przed posiłkami.

Z reguły są stosowane w celu zmniejszenia kwasowości lub substancje, które stymulują produkcję w organizmie, rośliny lub zioła, która powoduje wydzielanie soku żołądkowego (na przykład, estragon, mięta, tataraku, kopru et al.).

Dokładnie określić kwasowość żołądka może być tylko wykwalifikowany przy użyciu metod diagnostycznych i wyników badań, więc korzystać z receptur tradycyjnej medycyny jest lepiej zacząć po konsultacji z lekarzem.

Share →