- Objawy rotawirusa

— Objawy rotawirusa

Rotawirusy — Niebezpieczne dla ludzkiego rodzaju mikroorganizmów, które wywołują chorobę, zwaną rotawirusa («grypa jelitowa»). Na początkowym etapie jej objawów choroby może być mylony z zatruciem pokarmowym, więc wiele osób nie śpieszy się do lekarza. Jednak rotawirusem wymaga poważnego traktowania, które nie mogą się ociągać.

Dowiedz się jakie są objawy choroby, jak odróżnić zatrucia rotawirusa, a ile dni osoba zakaźne zakażone rotawirusem.

Jak zostać zakażone rotawirusem?

Rotawirusa wchodzi do korpusu za pomocą przewodu pokarmowego (pokarmowego ścieżka). Do zakażenia dochodzi przez żywność (np brudne warzywa, owoce), umyte ręce, artykułów gospodarstwa domowego. Warto zauważyć, że rotawirusa jest bardzo opłacalne, może być przechowywany przez długi czas w niskiej temperaturze i chlorowanej wody.

Inną drogą zakażenia — w przypadku wystąpienia zakażenia w powietrzu podczas kichania lub kaszlu chory. W związku z niewielkim zakażenia chorobą charakteryzującą się ognisk sezonowych.

Osoby zakażonej jest zakaźny w pierwszym dniu wirusów w organizmie, to jest niebezpieczeństwo dla innych i musi zostać odcięty przez okres leczenia. Uważa się, że osoba pozostaje zakaźną przez 10 dni po infekcji. Po odzyskaniu odbywa odporność względną wobec konkretnego szczepu wirusa, który nie wyklucza możliwości ponownego zakażenia.

Objawy rotawirus u dorosłych

Dlatego większość ludzi w dzieciństwie przeniósł zakażeniu rotawirusem u dorosłych choroba jest łatwiejsze i objawy rotawirusa mogą być usunięte lub łagodny. Tak, rotawirus w dorosłości często rozwija się bez gorączki.

Od chwili zakażenia aż pierwsze oznaki rotawirusa może wynosić od 24 godzin do 5 dni. W tym czasie wirusy do jelita cienkiego, gdzie aktywnie rozwijających się. Ostra choroba charakteryzuje się następującymi objawami:

  • biegunka (2 — 3 godziny Krzesło staje glinoobraznim, szaro-żółty);
  • wymioty;
  • Ból brzucha;
  • katar;
  • ból i zaczerwienienie w gardle;
  • ciemny mocz;
  • letarg;
  • senność;
  • brak apetytu.

W przeciwieństwie do zatrucia rotawirusem

W pierwszych dniach choroby zakażenia jest bardzo trudne do odróżnienia od zatrucia pokarmowego. Ale trzeba wiedzieć, że główne objawy zatrucia (nudności, biegunka, wymioty) nie są przechowywane dłużej niż 2 — 3 dni. Rotawirus okresie ostrego obecnością głównych objawów klinicznych może trwać od 3 do 7 dni, aw ciężkich przypadkach — do 10 dni.

Ponadto rotawirusa pokonać wskazują objawów oddechowych. Potwierdzenia rozpoznania może kałowego antygeny.

Powikłania zakażenia rotawirusem

Głównym zagrożeniem choroby — wysokie ryzyko odwodnienia. To z kolei może spowodować zaprzestanie niewydolnością serca i produkcji moczu. Dlatego też, nawet w przypadku braku apetytu i pragnienia powinny być stosowane w jak największym stopniu z cieczy.

Najlepszy ze wszystkich, jeśli jest to woda mineralna bez gazu, herbaty, naparów ziołowych, napojów owocowych.

Większość dorosłych raczej łatwo przenosić zakażenie rotawirusem, bez powikłań i skutków ubocznych. Czasami łagodne objawy rotawirusa nawet nie trzeba wydawać innej obróbce niż przestrzeganie diety i odpoczynku, picia. Ale należy pamiętać, że choroba jest niebezpieczne dla małych dzieci, więc zakażenie powinny unikać kontaktu z nimi.

Share →