Objawy, wczesne objawy ciąży

Objawy, wczesne objawy ciąży

Każda kobieta jest wyjątkowa. Dlatego, ciąża i pierwsze objawy różnią się od kobiety do kobiety. Jednakże najważniejszą cechę uważa się opóźnić lub pominąć cyklu menstruacyjnego.

Jeśli jesteś w ciąży, to nigdy nie jest za wcześnie (lub późno), aby zmienić swój sposób życia — zniesienie nadmiernych ilości kofeiny, nikotyny i alkoholu, dostosowując leki.

W czasie ciąży, kobiety odczuwają jakieś pewne oznaki i objawy, podczas gdy inne – czy nie można doświadczyć. Jeśli podejrzewasz ciążę, odebrać badania w celu wyjaśnienia sytuacji. Jeśli wynik jest pozytywny – umówić się z lekarzem.

Witaminy, kwas foliowy, zdrowego stylu życia i dobre odżywianie daje dziecku najlepszy start w życiu.

Poniżej znajduje się lista niektórych z wczesnych objawów ciąży, związanych w jakimś stopniu każda kobieta.

Zaburzenia miesiączkowania.

Zaniechanie lub opóźnienie miesiączki. Zazwyczaj pierwszą oznaką ciąży. Mimo, że istnieją kobiety, które mają stabilną cykl w czasie ciąży, ale zwykle krwawienia idzie krótszy niż zwykle.

Inne przyczyny opóźnienia są: nadmierny wzrost (lub reset) waga; zmęczenie; Problemy hormonalne; stres.

Poranne mdłości.

Nudności mogą być pierwszym objawem ciąży. Ona dotyka około 70 procent kobiet i cięższy stan pojawia się w pierwszej połowie ciąży. Poranne mdłości jest jednym z klasycznych objawów ciąży. Niektóre kobiety zaczynają odczuwać mdłości w ciągu dwóch tygodni od poczęcia. W ciągu pierwszych czternaście tygodni porannych nudności spowodowane jest podwyższonym poziomem pewnych hormonów.

Nudności i wymioty mogą być spotęgowane przez stres i zmęczenie. W rzadkich przypadkach, te efekty mogą być na tyle poważne, aby spowodować spadek wagi, odwodnienie, i szkodliwe dla zdrowia kobiet i dzieci.

Inne przyczyny nudności mogą być: zatrucie pokarmowe; stres; inne zaburzenia żołądkowe.

Tkliwość piersi. Zaciemnienie otoczki.

Zwiększyć lub obrzęk piersi, ciemne siedliska wokół sutków, ból w klatce piersiowej może być wczesnym objawem ciąży.

Inne przyczyny to: brak równowagi hormonalnej; Wpływ pigułek antykoncepcyjnych; przyszłe okresy.

Zmęczenie. Osłabienie i zawroty głowy.

Zmęczenie zajmuje poczesne miejsce wśród pierwszych objawów ciąży. We wczesnych etapach wzrost poziomu progesteronu może indukować nieodpartą senność. W tym samym czasie, obniżenie poziomu cukru we obniżających ciśnienie krwi, wzrost objętości krwi, może również doprowadzić do zmęczenia.

Inne przyczyny zmęczenia są: stres; zmęczenie; depresja; przeziębienie lub grypa.

Częste oddawanie moczu.

Zwiększenie liczby oddawania moczu mogą służyć jako wskaźnik ciąży. Zazwyczaj okres 6 – 8 tygodni.

Inne przyczyny częstego oddawania moczu można uznać: zakażenie dróg moczowych; cukrzycy; zwiększone spożycie płynów; leki moczopędne.

Bóle głowy.

Ból głowy we wczesnym okresie ciąży jest częstym objawem, a zaczyna się gdzieś w 6 tygodni.

Inne przyczyny odwodnienia; osteochondrosis kofeiny; zmęczenie oczu; PMS.

Ból pleców.

Ból w dolnej części pleców może być objawem wczesnej ciąży, jednak i to jest typowe dla tępy ból pleców w całej ciąży.

Inne przyczyny bólu pleców są: przyszłe okresy; problemy z kręgosłupem; stresu fizycznego lub psychicznego.

Zgaga lub zaparcia.

Zmiany hormonalne mogą wpływać na układ trawienny i powodować zaparcia lub zgaga. Zgaga może objawiać wszystkie 9 miesięcy. 1-4 miesięcy, zgaga spowodowana zmianami hormonalnymi. W 5-9 miesięcy życia dziecka mogą powodować presję na ciałach kobiet w ciąży.

Przed podjąć wszelkie leki zobojętniające sok żołądkowy, skonsultować się z ginekologiem, a niektóre z nich zawierają aluminium, które jest przeciwwskazane w ciąży.

Zaburzenia smaku, zwiększenie apetytu.

Wiele kobiet doświadcza apetyt na niektórych środkach spożywczych, gdy są w ciąży. Albo na odwrót – niechęć do niektórych pokarmów.

Inne przyczyny: zła dieta; brak niektórych składników odżywczych; stres; depresja lub przyszłe okresy.

Wahania nastroju.

«Powódź» hormonów w czasie ciąży przyczynia się do tworzenia stan bardzo emocjonalny. Wahania nastroju są uważane za powszechne, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.

Share →