Objawy wrzodów żołądka objawy

Objawy wrzodów żołądka objawy

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zwykle ma przewlekły przebieg nawracającym. Okresy zaostrzenia następnie okresami remisji, podczas którego wrzód nie jest widoczna, a miejsce owrzodzenia często są blizny. Co do zasady, nie są ostre jesienią i wiosną.

Portal «Gastrit.Ru» przedstawić główne cechy kliniczne tej choroby.

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy ludzie cierpią siedem razy częściej niż kobiety. Ostatnio jednak, kobiety są coraz zdiagnozowano wrzody. W większości przypadków choroba pojawia się w młodym wieku roboczym.

Głównym klinicheskimsimptomom wrzód trawienny jest ból w nadbrzuszu. Ból jest najczęściej zlokalizowany w centrum miasta, ale może być rozpowszechniany na lewym i prawym górnym kwadrancie, w okolicy pępka, oddać. Jest to związane z jedzeniem i jest czynny w sezonie, z wiosennych i jesiennych zaostrzeń. Wrzodziejące zapalenie ból ustępuje po leki zobojętniające i mleka, zmniejszona po wymiotach. Ból w różnej lokalizacji owrzodzeń ma swoje własne cechy.

Wrzód żołądka odbywa ciało «wcześnie» ból występujący priblizitelneo godziny po jedzeniu, trwa około 2:00, a następnie stopniowo zmniejsza się i znika. W obecności wrzodów dwunastnicy lub prepiloricheskom żołądka (bezpośrednio przed zmianą żołądka do dwunastnicy) o «później» Ból zaczyna się w 2:00 po jedzeniu, a także ból noc powoduje pacjenta się obudzić i wziąć jedzenie lub ciepłe mleko.

Oprócz bólu mogą wystąpić nudności, wymioty, odbijanie, wzdęcia i ciężkość, pełni w żołądku. Apetyt jest zwykle dobrze, ale w tych przypadkach, gdy żywność powoduje ból u pacjentów próby jeść mniej.

W ostatnich czasach są niskiej objawem, bezobjawowe («głupi») Albo nietypowe kliniczne typy choroby wrzodowej. Takie zmiany są często charakterystyczne dla pacjentów starszych, osób z cukrzycą przyjmowania NLPZ lub alkoholu. U tych pacjentów, choroba wrzodowa długo mogą pozostać nierozpoznane, a jedynie rozwój powikłań może doprowadzić pacjenta do szukania pomocy medycznej.

Najbardziej niebezpieczne powikłania choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, krwawienie to perforacji, penetrację i zwężenia. Pojawienie się pierwszych objawów powikłań wymagają obowiązkowej konsultacji z chirurgiem i szpitalnych przyjęć w szpitalu chirurgicznym.

Perforacji (przebicia) owrzodzenie w miejscu jego położenia jest zniszczenie wszystkich warstw ściany żołądka lub dwunastnicy. Ich zawartość jest podawana bezpośrednio do jamy otrzewnej. Główne objawy tego powikłania są bardzo intensywne («cios sztyletem», «nalał wrzątku») I szybko rośnie ból w górnej części brzucha. Ból jest wzmacniane głęboki oddech, kaszel, obracając ciało. To jest stała i stopniowo rozszerza się na cały brzuch.

Wrzody rozwijają A przerwie otrzewnej (zapalenie otrzewnej), który jest bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjenta. Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest pilna hospitalizacja i leczenie chirurgiczne.

Krwawienie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy mogą być ogromne i ukryte. Gdy występuje znaczna utrata krwi wymioty jasnoczerwony lub ciemny krwi (typ «fusy»), Przewodniczący staje się czarny i staje się smoliste stolce (bezkształtne). Są to objawy ostrej utraty krwi: osłabienie, zawroty głowy, szum w uszach i miganie «muchy» przed oczami, kołatanie serca, zimne poty, bladość skóry. Gdy krwawienie jest zazwyczaj ukryte stracił stosunkowo niewielkie ilości krwi, co przyczynia się do stopniowego rozwoju niedokrwistości z niedoboru żelaza (niedokrwistość). Na masywnego krwawienia wrzodu wymagane awaryjne hospitalizacji do kompleksowego leczenia i endoskopowych. W niektórych przypadkach uciekania się do chirurgii.

Gdy utajona przewlekła utrata krwi wymaga starannego badania laboratoryjne i instrumentalną. Po spędzeniu leki z obowiązkowym wyrównanie niedokrwistości.

Gdy wrzód przenikania, jaką wnika w sąsiadujących narządach i tkankach. Częściej niż nie wnikają rany w trzustce. Klinicznie objawia się to powikłanie zmiana charakteru bólu, który może podjąć bardziej zdecydowane charakter gontem.

Odźwiernikowo-dwunastniczym zwężenie zwężenie dolnej części żołądka lub dwunastnicy, ze względu na wiele zaostrzeń choroby wrzodowej. U pacjentów ze zwężeniem często skarżą się na uczucie ciężkości i pełności w żołądku po jedzeniu, odbijanie, w tym zgniłe, wymioty żywności spożywane. Z lekkim zwężeniem zwykle ograniczone do terapii zachowawczej, podczas gdy w procesie dekompensacji pozostaje jedynym skutecznym sposobem leczenia chirurgicznego.

Chorych z wrzodami żołądka powinna w większości przypadków zapalenie żołądka wyrażone znacząco zwiększone ryzyko zachorowania na raka tego narządu. Objawy kliniczne z powodu wczesnego raka żołądka jest praktycznie nieobecny lub nie różnią się od objawów choroby wrzodowej zapaleniem żołądka. W takiej sytuacji ważne jest, aby mieć bieżące monitorowanie z gastroenterologa i gastroskopii z pobierania próbek z błony śluzowej żołądka do badania mikroskopowego.

Gastrit.ru © 2010 — 2014 przyczyny, objawy, leczenie i dieta

Share →