Obrzęk jąder u mężczyzn

Obrzęk jąder u mężczyzn

Wodniak lub Wodniak występuje w 1-2% mężczyzn. I często wodogłowia u dzieci.

Obrzęk jąder u mężczyzn — To nagromadzenie płynu surowiczego pomiędzy skorup jaj, co spowodowało wzrost wielkości. To nie jest niebezpieczne choroby, w większości przypadków nie powoduje żadnych szkód.

Wodogłowie wrodzone i nabyte jest. Wrodzone wodogłowie jest typowe u dzieci, nabyte u dorosłych mężczyzn.

Dropsy zdiagnozowano palpacyjnie i palców kontroli genitalia. Jednak podobne objawy z obrzęk mają nowotworów jąder, obrzęk powrózka nasiennego, przepukliny pachwinowej-moszny.

Wrodzony wodniak zawarte jeszcze w rozwoju płodu. Następnie kulki pozostają w jamie brzusznej, a następnie zejść do moszny. Podczas opuszczania płynu z jamy brzusznej wchodzi do jądra i opracowano wodniak.

Nabyte wodniak u mężczyzn, w większości wypadków nie jest efektem ostrego i przewlekłego zapalenia jąder i chorób sercowo-naczyniowych. Konsekwencją tych chorób jest do uszczelniania skorupki jaj i gromadzenie się płynu.

Leczenie:

Jeśli obrzęk jest wynikiem procesów zapalnych w jaja, a następnie potraktować tych procesów zapalnych. Ciecz usuwa się z jaja przez obrzęk w miejscu wkłucia, a następnie wtryskuje się do wnęki środków stwardnienia. Metoda jest uważane za bardziej radykalna operacja. We współczesnej medycynie, prowadzić trzy rodzaje operacji, aby usunąć Wodniak jądra:

  1. Operacja Winckelmann
  2. Operacja Bergman
  3. Operacja Pan

Dużej różnicy pomiędzy tymi operacjami nie ma, a decyduje lekarz, które powinny być wykonywane rodzaj zabiegu chirurgicznego.

Młodzi rodzice powinni pamiętać, że wodniak jest często u dzieci. Dlatego należy uważnie śledzić zdrowia dziecka, a przy najmniejszym odchyleniu natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Share →