Obrzęk naczynioruchowy

Obrzęk naczynioruchowy

Obrzęk naczynioruchowy znany także jako obrzęk naczynioruchowy lub obrzęk naczynioruchowy.

Obrzęk naczynioruchowy — ciężka reakcja alergiczna objawia się wysypka na tułowiu, twarzy, kończyn, obrzęk tkanek towarzyszy. W przeciwieństwie do pokrzywki proces wykorzystywany nie tylko powierzchniowe warstwy skóry i tkanki podskórnej, w tym błonami śluzowymi.

Obrzęk tkanek, obrzęk naczynioruchowy, związanej ze zwiększoną przepuszczalnością naczyń krwionośnych spowodowane uwalnianiem mediatorów (histamina, leukotrieny, prostaglandyny, cytokiny, itd.) Z uczulone komórki tuczne, leukocyty zasadochłonne, po ekspozycji na alergen. Sam w sobie, obrzęk szczelne (powierzchnia skóry nie jest wciśnięty, po kliknięciu na nią) charakter ze względu na wysoką zawartość białka w płynie obrzęk. Swell zwykle plecy kończynach (dłoniach, stopach), śluz roto i nosowej gardła, przewodu pokarmowego, narządów płciowych.

Jak z uli pojawić wysypka, towarzyszyły intensywne swędzenie. Zazwyczaj wygląd zmian chorobowych nie towarzyszy wzrost temperatury. Nagle pojawia się na tle ogólnego stanu zdrowia, dobrego samopoczucia. Łzawienie oczu (alergiczne zapalenie spojówek), uczucie zatkanego nosa, wyciek z nosa (katar alergiczny) mogą poprzedzać, towarzyszyć lub pojawiają się natychmiast po pojawieniu się wysypki, ale może również całkowicie nieobecne.

Należy zauważyć, że stopień wzrostu intensywności i zaczerwienione skórnych objawów u obrzęk naczynioruchowy. często odpowiada na te obserwowane w postaci uogólnionej pokrzywki.

Obrzęk skóry i tkanki podskórnej zewnątrz objawia znaczący wzrost objętości tkanki, która różni się od pokrzywki, obrzęku naczynioruchowego, w którym obrzęk obejmuje tylko w powierzchniowych warstwach skóry. Zgodnie z tym, jeden, gdzie tkanka w największym stopniu może zwiększyć swoją objętość (ich mobilność, stopnia podskórnej warstwy śluzu), największy wzrost w wysokości twarzy i szyi tkaniny. Pod względem ryzyka dla pacjenta, w większości rozwoju ugrozhaema obrzęku w gardła dolnego. W tym przypadku, zgodnie z nasilenia obrzęku naczynioruchowego, istnieją oznaki zapalenia w tym obszarze (chrypka — zapalenie gardła, ból uczucie, trudności w połykaniu) oraz naruszenie dróg oddechowych jako stridorem.

Typowa forma pacjenta z podpuchnięte twarzy i szyi, coraz większym problemem, chrypka, «szczekanie» kaszel, ciężki świst krtaniowy, sinica twarzy. Próbuje wstać, rozprostować rąk, w każdy możliwy sposób, aby ułatwić proces oddychania jest gatunkiem podlegającym. Szczególnie szybko i «jasne» te objawy u dzieci młodszej grupie wiekowej (mniej niż 3 — 5 lat) ze względu na wiek fizjologiczny wyposażony stan górnych dróg oddechowych i ich zachowania.

Stridor zwany długi charakterystyczny dźwięk, który towarzyszy oddech i (lub) wydech, słyszalny nawet w pewnej odległości od pacjenta. Proces wymaga oddychania pacjenta coraz dodatkowego wysiłku oddech może prowadzić zmuszony postać się rozwija duszność. Wygląd sugeruje, że rozwój stridorem niedrożność dróg oddechowych i pacjenta prawdopodobnie nie będzie w stanie w najbliższej przyszłości, oddychać się. Będzie potrzebował pilnej opieki medycznej (wezwanie pogotowia) do zarządzania dróg oddechowych. Tempo rozwoju niewydolności oddechowej mogą być katastrofalne prędkości i nasilenie zwężenie wejścia do tchawicy tak silny, że nawet wtedy, gdy laryngoskopii bezpośredniej intubacji jest trudne lub nawet niemożliwe w przyrodzie. W tych przypadkach, do ratowania życia manipulacji (Field Operations) jest tracheostomii (konikotomiya).

Nie przez przypadek jest prowadzone na wczesnym etapie edukacji w szkole medycznej (uniwersytet, akademia), a operacja ta jest każdy lekarz (dyplom specjalisty medycznego szkolnictwa wyższego), niezależnie od stażu pracy, kwalifikacji, specjalizacji i miejsca pracy. W niektórych krajach są one tak zwany Sanitariusze — Specjaliści bez przeszkolenia medycznego, ale zostało przeszkolonych i certyfikowanych zapewnić awaryjne i pilną uwagę na chorych i rannych.

Jak z uli. szczególne znaczenie dla początkowym okresie ostrych objawów choroby alergicznej, takie jak obrzęk naczynioruchowy (obrzęk naczynioruchowy, obrzęk naczynioruchowy) zbiera dane z wywiadu lekarskiego o sprowokowanie alergiczne czynniki reakcji (roślin, zwierząt, przemyśle spożywczym, chemicznym, itp ..) i / lub leków obecnych bezpośrednio przed stanu wyjątkowego. Co istotne, w tym wiedzy o takich rozmówców przed wszelkimi reakcjami alergicznymi. Może to być czynniki fizyczne, takie jak drgania, zimna (zimne alergii). Ważne jest, że historia choroby lub jakiekolwiek inne działania nie zatrzymała wyzwaniem brygady pogotowia.

Wynika to do przewidzenia na szybkość i intensywność choroby. Co zaczęło się jako mała wysypka lub obrzęk w miejscu ukąszeniach owadów (itp), na mocy choroby obrzęk naczynioruchowy przystąpienie mogą szybko nabyć zagrażający życiu charakter do niedotlenienia i uduszenia pacjenta po to zatrzymanie akcji serca. Dlatego bezpieczeństwo pacjenta może być w pewnym stopniu uzależnione od znalezienia specjalisty obok niego, posiada zdolność do zapewnienia jakości opieki medycznej.

Z kolei, historia dane mogą być skuteczne do zwolnienia (zakończenia) reakcji alergicznej ze względu na identyfikację (identyfikujący) i eliminacji, jeśli to możliwe czynnikiem alergików (alergen). Zakończenie kontaktu z alergenem jest ważne działanie priorytetowe, zwłaszcza, że ​​często nie wymaga skomplikowanych czynności (po prostu zamknąć okno, aby przewietrzyć pokój, lub odwrotnie, do przechowywania jego mokro, przenieść pacjenta do innego miejsca), i może być wykonana podczas «pierwszej pomocy» idzie do pacjent.

Natychmiastowe przyjmowanie jakichkolwiek przeciwhistaminowy (odczulający) środki mogą być skuteczne w najwcześniejszych stadiach choroby, ale może nie mieć pożądany efekt, i mają tylko charakter dywersyjny, więc w żaden sposób nie zastępuje wezwanie do załóg karetek. i, co więcej, nie neguje go. Szczególnie pod uwagę prawdopodobieństwo pacjenta oraz trudności w połykaniu, w związku z tym, że zwiększona w stanie zagrożenia aspiracją pepёrhivaniya lub leku. W związku z tym, korzystne do stosowania są preparaty do podawania pozajelitowego (dożylnego lub domięśniowego), który jest zazwyczaj jedynym dostępnym karetki.

We wszystkich przypadkach rozwoju klinicznych manifestacji obrzęk naczynioruchowy przedstawia awaryjnego hospitalizacji pacjenta.

Share →