Obrzęk stóp, przyczyny, leczenie.

Obrzęk stóp, przyczyny, leczenie.

Obrzęki nóg, skurcze nóg i stóp, zwłaszcza wieczorami po pracy. To jest problemem większości kobiet. Aby pozbyć się nieprzyjemnego uczucia nie dostaniesz masaż lub jeden do kąpieli stóp.

Obrzęk stóp może być spowodowane głównie zaburzeń fizjologicznych organizmu, a nie za dużo płynu, jak się powszechnie uważa.

Przyczyny

Jednym z najprostszych czynników może obejmować: gorączka, zmęczenie, nogi ciąży lub zwyczaj siedzieć z nogami skrzyżowanymi. Drugi czynnik: płaskostopie, żylaki, zatory chłonnych, zaburzenia czynności nerek i narządów miednicy, a także choroby naczyń krwionośnych i serca.

Biorąc pod uwagę lokalizację obrzęków, że jest jego lokalizacja, można określić, który organ jest «winowajcą» tego. Na przykład, jeśli obrzęk kończyn dolnych jest ukształtowany w kostki, w tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie badania na kardiolog.

U osób starszych, może być to spowodowane niewydolnością serca i młodych — problemy z naczyń krwionośnych.

Powszechne choroby naczyń kończyn dolnych jest żylaki. Głównym objawem żylaków — jest pojawienie się obrzęk i uczucie ciężkości nóg w godzinach popołudniowych.

Leczenie

Należy pamiętać, że żylaki najczęściej chorobą dziedziczną, ale można go kupić. Powodem mogą być następujące czynniki: nadwaga, podnoszenie ciężarów, stojąc pracy. Przy pierwszych objawach choroby nie jest konieczne samoleczenia i powinien skonsultować się z lekarzem. Jednakże odnosi się to do wszystkich innych przejawów nogi obrzęk. Konsultacje w tej sprawie można uzyskać z terapeutą, a na phlebologist. Na podstawie objawów choroby może być przeprowadzone dalsze badania przez kardiologa, urologa lub ortopedy.

W każdym przypadku, bez pomocy lekarzy trudno byłoby pozbyć się obrzęku nóg. Ale co zrobić w sytuacji, gdy wracam do domu po pracy, takich jak bawełna nogi? Poniżej kilka przydatnych wskazówek, które pomogą zwalczyć zmęczenie i wzmocnienie naczyń nogi, w szczególności dotyczy to żylaki.

Pierwszą rzeczą jaką należy zacząć to, aby zwolnić jego stóp. Dlatego razuvshis, zerwać rajstopy, pończochy lub skarpetki i wziąć w pozycji poziomej na łóżku, nogi i odpoczynku je na ścianie pod kątem, jak to jest możliwe, i tak leżeć przez 10 minut. To spowoduje odpływ krwi, zmęczenie i ból stopniowo przechodzą.

Po położył się, należy wykonać kilka prostych ćwiczeń.

1. Bunt na palce, pięty oderwaniem podłogę o 1 cm. I osunął się na podłogę. Wykonaj to ćwiczenie 20 razy za 3 zestawy. Przerwa między ćwiczeniami na 10 sekund.

2. Siedząc w fotelu, unieś nogi i zrobić okrągłe stopy ćwiczeń. Powtórz 10-15 razy.

3. Siedząc na krześle, zginać palce w dół, teraz nagle wyprostować temu.

Teraz przejdź do procedur wodnych. Przygotować dwie niecki. Pierwszy umywalkowa — z ciepłą wodą (38-40 stopni). Drugi puchar — w chłodnym miejscu (28-30 stopni). Moczyć nogi w gorącej wodzie. następnie niższe kilka sekund w zimnie. Powtórzyć procedurę 3-4 razy.

Następnie przetrzeć suchą szorstką ściereczką lub wyłącznie myjki kolczastym lub bawełnianym ręcznikiem. Smaruj nogi ze szczególnym kremu lub maści.

Share →