Odmiedniczkowe zapalenie nerek

Odmiedniczkowe zapalenie nerek

Co to jest odmiedniczkowe zapalenie nerek?

Odmiedniczkowe zapalenie nerek — poważne zakażenie bakteryjne nerek, który może mieć charakter ostry lub przewlekły.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek — Jednym z najczęstszych chorób nerek.

Ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek — Nagłe zapalenia spowodowanego przez bakterie. Są przede wszystkim zaangażować tkanki śródmiąższowej, kłębuszki i kanaliki mniej.

Przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek — zapalenie nerek, które na stałe może powodować uszkodzenie nerek i może prowadzić do przewlekłej niewydolności nerek.

Choroba ta występuje częściej u pacjentów, którzy mają skłonność do ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek, z powodu niedrożności lub odpływu pęcherzowo-moczowodowego.

Etiologia odmiedniczkowe zapalenie nerek

Uważa się, że zakażenie bakteryjne powodujące odmiedniczkowe zapalenie nerek. może znajdować się w innym miejscu korpusu krwiobiegu przez nerki. Częściej jednak zakażenie przenika rosnącym ścieżki przez cewkę moczową do pęcherza i nerek. Tłumaczy to fakt, że kobiety, które więcej niż cewki krótka i szeroka i jest w pobliżu odbytu, który jest potencjalnym źródłem bakterii, przypadki odmiedniczkowego zapalenia nerek występuje 4 razy częściej niż mężczyźni.

Odwrócenia przepływu moczu nazywa zwrotną i mogą być spowodowane przez anatomiczną uszkodzenia lub zatkania. W tym przypadku zamiast napiętego między zwieracza pęcherza moczowego i moczowodów jest szeroki otwór. Gdy podczas oddawanie moczu napięcie mięśni występuje, mocz przechodzi zarówno putyami- przez cewkę moczową i moczowody przez.

Anomalia ta nie jest łatwo ustalić, ludzie, którzy mają go skazani są na stałym nawrotu zakażenia.

Powód przeszkoda kobiet często zwężenie flaków, proces zapalny. Młodzi mężczyźni są mniej powszechne przyczyny, jest zwykle spowodowane przez infekcje, choroby przenoszone drogą płciową. W starszych mężczyzn przyczyną łamania odpływ moczu jest zazwyczaj gruczoł prostaty.

Odpływ Można także po wprowadzeniu cewnika lub instrumentów, takich jak Cystoskopy, do celów terapeutycznych i diagnostycznych. Wprowadzenie obcego ciała niedrożności jest obarczona niebezpieczeństwem zakażenia, których leczenie może powodować pewne trudności.

Objawy odmiedniczkowe zapalenie nerek

Niezależnie od przyczyny, powodując odmiedniczkowe zapalenie nerek. Objawy ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek identyczne. Choroba występuje zwykle po ekspozycji na zimno, towarzyszy wysoka gorączka, bóle mięśni i stawów, ból w boku. Uwaga skupiona jest na pierwszym ma nerki.

Sytuacja może być dość trudne u dzieci, gdy wzrasta temperatura ciała, mogą być zmiany w stanie psychicznym, zakażenia w ten sposób zamaskowany ból.

Mogą uczestniczyć w takich dowód jak spalanie parcie na mocz, częste oddawanie moczu.

W ostre zapalenie Objawy rozwijają się wystarczająco szybko, aby dołączyć gorączka zmienić kolor moczu, dyskomfort w bok. Jak zapalenie nerek wzrasta, są typowe objawy zatrucia, takie jak utrata apetytu, ból głowy. Ból W tych warunkach jest różny od bólu kolki nerkowej, nie napadowe i stałe z tendencją wzmacniające.

Pacjenci z przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek mogą być także ostre infekcje, czasami te objawy lub bez objawów są znikome. Powoduje to ryzyka progresji choroby zapalnej, nie może być widoczne przez wiele lat, aż poważne naruszenie nerka i niewydolność nerek.

Objawy są takie jak wysokie ciśnienie krwi, anemia, objawów związanych z niewydolnością nerek, są pierwszym objawem powikłań. Niestety, kiedy występują, są już nieodwracalne uszkodzenie tkanki nerek.

Diagnoza odmiedniczkowe zapalenie nerek

Lekarz zbada historię choroby, prowadzenia opracowania, niezbędne badania laboratoryjne fizycznych, USG nerek.

Leczenie odmiedniczkowe zapalenie nerek

Jest ważna w leczeniu powołania środki przeciwdrobnoustrojowe zgodnie z wrażliwością mikroorganizmów, są wysiewane w badaniu moczu.

Gdy patogen nie został zidentyfikowany, może być stosowana antybiotykoterapia szerokim spektrum działania. Objawy mogą zniknąć po kilku dniach po zażywaniu antybiotyków. Posiew moczu stał na ogół jałowe w ciągu 48-72 godzin, ale terapia 21 dni.

Pacjenci z ciężkie zakażenia oraz czynniki ryzyka wymagają wstępnej hospitalizacji. Niektóre z nich wymagają operacji, aby usunąć niedrożność dróg moczowych lub zaburzenia.

W trakcie leczenia jest konieczne przeprowadzenie hodowli moczu powtórzono kilka tygodni po odstawieniu leku do kontrolowania zakażeń.

U pacjentów z wysokim ryzykiem nawrotu infekcji dróg moczowych i nerek, przy użyciu tego samego cewnika Folleya wymagają bardziej długotrwałego stosowania antybiotyków.

Zapobieganie odmiedniczkowe zapalenie nerek

W niektórych przypadkach możliwe jest odmiedniczkowe profilaktirovat z szybkiego rozpoznawania i leczenia zakażenia dolnych dróg oddechowych (na przykład zapalenie pęcherza moczowego), ponieważ Postęp tych zakażeń mogą prowadzić do poważnych następstw.

Pytania o odmiedniczkowego zapalenia nerek należy zwrócić się do lekarza

  • Co jest przyczyną zapalenia i infekcje?
  • Albo anatomiczne nieprawidłowości lub niedrożność?
  • Czy mogę to naprawić?
  • Wymaga stosowania antybiotyków?
  • Co można zrobić, aby zminimalizować dalszej infekcji?
  • Czy istnieje potrzeba na operację?
  • Istnieje ryzyko niewydolności nerek?
Share →