Odzyskiwanie po porodzie

Odzyskiwanie po porodzie

To było 9 miesięcy nadziei i miłości, a ty dumnie nazywa matkę. A co nas czeka? Przed wszelkiego życia, które składa się z opieki nad dzieckiem, radosnych i szczęśliwych chwil jego rozwoju, niepokój i kłopoty, kiedy jest chory, i co drugi szczęścia, że ​​jest w stanie dać za darmo.

Jednakże, ten artykuł jest poświęcony naszych młodych matek, które były sukcesem proces narodzin i chcą wiedzieć, co będzie się działo w okresie poporodowym. Ponieważ ciało się zmienia nowo mamę, ewentualne nowe doznania i doświadczenia. Aby wiedzieć o częstych objawów po porodzie i sprostać im czoła, dalej czytać artykuł do końca i zapozna z głównych aspektów.

Sam proces pracy pozbawia kobiety tyle siły, ale po 2-3 godzinach po porodzie ciało młodej matki zaczyna się odzyskać. Po pierwsze sześć do ośmiu tygodni jest uważany za najbardziej krytyczna: w tym okresie, w klatce piersiowej zwiększa objętość. mleka przybywa, są zmiany w układzie rozrodczym. Tak więc, w okresie połogu jest uważane za normalne krwawienie (lochia), która trwa do 6 tygodni, czasem trochę więcej. Ponadto matek karmiących w karmienia często nieobecny miesiączki. W nekormyaschih mam miesiączki występuje głównie w 6-8 tygodni po porodzie.

Życie seksualne jest zalecane, aby wznowić nie wcześniej niż 4-6 tygodni po urodzeniu, szczególnie jeśli jest to ogólny pęknięcia.

W pierwszym miesiącu po porodzie kobiety nie powinno obciążać się w odrabianiu prac domowych. Rekuperacja zachodzi stopniowo, więc obciążenia powinny być naliczane. Dlatego w pierwszych 12 tygodniach powinien poświęcić czas na dziecko, całkowicie oddać do macierzyństwa, do organizowania bliski kontakt z dzieckiem, co z kolei przyczyni się do szybkiej odbudowy i poprawy samopoczucia młodych matek.

W przypadku, gdy kobieta miała cesarskiego cięcia, okres rekonwalescencji wymaga więcej czasu. Dlatego powinno być obowiązkowe, aby przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, który patrzy, dietę, w ciągu pierwszych trzech dni i zaakceptować pewne trudności higieniczne plan. Oczywiście, wykluczyć wszelkie sportowego.

Cesarskie – to jest, w każdym razie, chirurgia, traktował go tak poważnie i w okresie pooperacyjnym. Życie seksualne po cięciu cesarskim ściśle wznawia za zgodą lekarza, a dopiero po zbadaniu kobiet.

Powrót do figury po porodzie

Co do jedzenia, pamiętaj, aby wyłączyć menu produktów bogatych w witaminy i pierwiastki śladowe. Oni pomogą odmłodzić i utrzymać energię na cały dzień. Nie należy również zapominać o naturalnych obronnych herbat, które wzmacniają układ odpornościowy i zapobiec ryzyku chorób zakaźnych. Dla tych celów, zaleca się stosowanie biodra rosół, malinowy herbaty liściastej. Jeśli martwi zaparcia po porodzie, to w diecie owoców suszonych kilku morele.

Staraj się jeść tylko zdrową żywność, tak aby nie zaszkodzić dziecku i czuć się zdrowy i pełen energii.

Zrównoważony zbilansowana dieta, między innymi, – również istotnym czynnikiem stabilizacji wagi i kształtu rekonwalescencji po porodzie. Aby powrócić «Wskaźniki kręcone» do tych samych norm, eksperci zalecają zmiany diety na rzecz zdrowej niskokalorycznej i niskotłuszczowej żywności. Jak zawsze w przypadku utraty wagi, pożądane jest, aby znacznie ograniczyć produktów mącznych i słodyczy, zamiast Kiełbasy i produkty – dać pierwszeństwo do diety mięsa, w ilościach wystarczających do jedzenia owoców i warzyw, produktów mlecznych.

Posiłki lepiej podzielić na 5 razy dziennie, jeść małe porcje.

Pomóc przywrócić kształt po porodzie i ćwiczenia pomogą, który tylko w odniesieniu do wykonania ćwiczeń gimnastycznych powinna być nie wcześniej niż jeden miesiąc po porodzie, ale ćwiczenia brzucha w kompleksie można podawać, a później – 6-8 tygodni później. Na początku ożywienia pożądane jest, aby ćwiczenia regularne, robi codziennie przez 30-40 minut. Świetna obsługa w zakresie rehabilitacji, wzmocnienie mięśni, dane o windykacji pływanie, taniec, nawet zwykle długie spacery z dzieckiem w «szybkie tempo»,

Zrównoważona dieta i ćwiczenia – Głównymi składnikami, a także przywrócić metabolizm, która zależy również od całego macierzystego rozpuszczeniu. Oprócz tych dwóch «Składniki»Aby normalizuje przemianę materii i spokojny sen jest ważny, a zatem, nie zaprzeczają sobie przyjemność spać, gdy jest okazja. Cub zmęczony i «poszedł» nap?

Połóż się z nim – brudne naczynia lub ma zbiorów stół może być później usunięte, ale wystarczająco, aby spać i miał dobre kilka miesięcy nadal po prostu nie mają.

Nie zapomnij o dbanie o siebie: niektóre zabiegi kosmetyczne mogą przyczynić się do procesu odzyskiwania figury. Chodzi o samo-masażu, zezwolił na stosowanie nawilżających i antycellulitowe. I – o peelingu: how w celu przywrócenia piękno i elastyczność skóry, oraz do przywrócenia kształtu.

Rekonstrukcja piersi po porodzie

Inny «problematyczny» miejsce na formularzu, który może zakłócić kobiety po porodzie – w klatce piersiowej. Fakt, że praca może zmieniać kształt piersi, kobieta powinna być świadom w etapie prowadzenia dziecka. I nawet wtedy wdrożyć «działań zapobiegawczych»Wybierz wygodny biustonosz i prawidłową postawę i monitora regularnie wykonać kilka prostych ćwiczeń, aby wzmocnić mięśnie klatki piersiowej.

W zasadzie te same zalecenia pozostają w mocy w okresie połogu, w celu przywrócenia piersi. Plus – dodaje się do nich trochę więcej, ponieważ w praktyce jest kontrast prysznica, masażu i pielęgnacji skóry piersi za pomocą specjalnych kremów lub olejków kosmetycznych.

Share →