Odżywianie i Dieta żylaków kończyn dolnych

Odżywianie i Dieta żylaków kończyn dolnych

Żylaki są częstsze u osób 40 lat i powyżej. Głównie dotyczy osób, których praca związana jest z ciągłych obciążeń statycznych, w pozycji siedzącej i stojącej, pracy w wysokich temperaturach, w dzień do picia piwa. Vienna wydłużone i rozciągają się w wymiarze poprzecznym, w celu utworzenia zagłębień i cewki pod skórą, które mogą być łatwo widoczne gołym okiem.

Osoba cierpiąca na żylaki powinny ograniczać do diety, który jest jednym z głównych sposobów leczenia i profilaktyki chorób. Dowiedz się więcej o tym, jak być «Odżywianie i Dieta dla żylaki w nogach», dowiesz się z tego artykułu.

Wielkie znaczenie dla żylaków ma kontrolę masy ciała, odrzucenie spożycia piwa, ponieważ choroba występuje najczęściej u osób otyłych. W związku z tym kontrola masy ciała może być przypisana do zapobiegania chorobie. Jeśli już masz żylaki, a następnie ćwiczenia i utrata masy ciała zapobiega pogorszeniu.

Główne objawy żylaków:

— obrzęk skóry w miejscach, gdzie żył;

— niedokrwistość, skurcze w kończynach;

— zmęczenie stóp;

— Edukacja splotu żył i plam, żyłek widocznych pod skórą.

Doradztwo w zakresie żywienia pacjenta:

— być w diecie produktów bogatych w witaminy A i E, jak złagodzić ból i wyeliminować skurcze mięśni;

— zwiększenie spożycia soków owocowych i warzywnych, najlepsze dla żylaków uważane szpinaku soku i marchew;

— stosowania w żywności dużo warzyw i owoców;

— pożądane jest, aby wyeliminować z diety potraw słodkich;

— Należy unikać ostrych przypraw i przypraw, mocne napoje (kawa, herbata), sole;

— wykluczenie alkoholu;

— porzucić babeczki i biały chleb, zastępując ją czarny lub ziarna.

Dieta

Dieta dla żylaki powinny być wzbogacone w owoce, warzywa i pieczone. Wskazane jest, aby jeść orzechy, gruboziarnisty chleb, całe ziarna zbóż z otrębami i pić świeże, jak to możliwe.

2 razy w tygodniu zaleca się, aby rozładunku dni owocowe lub dni z diety świeżych soków.

Zakrzepowe zapalenie żył w diecie, pożądane jest, aby to kruszyna, figi, jagody i borówki w dużych ilościach.

Gdy żylaki w diecie musi zawierać pokrzywy bulion zamiast liści herbaty i gotować zupę z suszonych lub świeżych pokrzyw. Ponadto, może on być dodawany do wypieku chleba, jako przyprawa.

Szczególnie użyteczne pokrzywy starsze, gdyż poprawia ukrwienie i odżywienie do najważniejszych organów i odmładza organizm.

Dieta powinna być sposobem na życie i obserwować w sposób ciągły, aby uniknąć zakrzepicy i postęp choroby.

Daj elastyczność ścian żył kiełki żyta, owsa, pszenicy, produkty sojowe, różne rodzaje kapusty, fasoli, ziemniaków w mundurkach, agrestu i truskawek, róża, cytryna, pomidor, papryka, koper, pietruszka.

Naczynia powinny być wypełnione olejem i może być mieszaniną olejów sojowych, kukurydzy i oliwek, tłuszcze zwierzęce usunięte.

Diety pacjenta powinna zawierać żylaki i jagody — jarzębiny, wiśni, czarnej porzeczki. cherry. Codzienne jedzenie wiśni lub wiśni 20, będziesz uniknąć rozwoju żylaków.

Mięso będzie najbardziej przydatna ryby, kalmary, kraby, wątroba wołowa, nerki jagnięce.

Nie należy zapominać, aby pić dużo płynów w ciągu dnia. To może być zielona herbata. świeże soki, kwas chlebowy, sok, kompot.

Konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować z diety konserw, wędlin, galaretki, silnych wywarów, konserwy mięsne, konserwy rybne, marynaty, warzyw marynowanych i ryb, marynowane żywności.

Ponieważ żylaki są często towarzyszy hemoroidy, to dlaczego unikać zaparć i wprowadzić do diety produkty, które poprawiają pokarmowego otręby, suszone morele, świeże warzywa, suszone śliwki, chleb pełnoziarnisty.

Żylaki żyły jest zasilanie pożądane uzupełnienie korzystania z tradycyjnych receptur.

Środki ludowe

* Na oczyszczonej wody pitnej należy stosować z załącznikami, dwie łyżeczki octu jabłkowego i miodu w szklance z łyżką. Ocet rozcieńczony wodą 1:10 muszą być smarowane przed snem goleni nogi.

* Należy pić napar z pokrzywy wykonane w następujący sposób: garść suszonych lub świeżych pokrzyw warzonych wrzątkiem w termosie i pić herbatę.

Wywar z szyszek chmielu jest również przydatna dla tych, którzy są chorzy żylaki. Garść surowe zalać litrem wrzącej wody i nalegać w termosie przez około godzinę. Pić jako herbatę.

Ten wywar można smarować żylaków.

* Gdy żylaki Antonow jabłka gotowane w wodzie do razmyakaniya. Otrzymany bulion jest pijany, bez cukru. Gotowane jabłka należy wcierać przez sito i dodać miód wynikowy puree.

Crush dwa razy dziennie — rano i przed snem na łyżce.

* Piwne Forest (1 łyżka) gotowane w 0,5 litra wody przez pięć minut, a następnie domagać bulion przez około godzinę. Pić pół godziny przed posiłkiem przez pół filiżanki cztery razy dziennie.

* Alkohol nalewka glistnik kapać dziewięć kropli na jedną łyżkę mleka. Musisz wziąć 3 razy dziennie.

Jeśli wszystkie objawy wskazują na chorobę, to tylko dieta i prawidłowe odżywianie żylaków nóg pomogą zawieszenia jej rozwój, a we wczesnych stadiach choroby zwiększają elastyczność naczyń dotkniętych i uniemożliwiają rozwój i nawrotu zakrzepicy.

Diana,

— Proszę zostawić swój komentarz poniżej! Ważne jest, aby poznać Twoją opinię! Thank U!

Share →