Olej arganowy

Olej arganowy

Olej arganowy wycisnąć nasiona (jądrach), które są w owoców drzewa arganowego kości, tłoczony na zimno.

Drzewo rganovoe, lub jak to nazywa — drzewo żelazo, rośnie tylko w Maroku, a Olej arganowy jest jedną z najrzadszych i najdroższych olejów roślinnych na świecie.

W kapelusz dotyczy charakterystyczne właściwości oleju arganowego, ma złoty kolor żółty, osiągając w niektórych przypadkach do głębokiej czerwieni i orzechowy smak z nutą przypraw. Smak tego oleju przypomina surowe nasiona dyni, tylko z nieco bardziej pikantny smak.

Olej rganovoe jednak, jak prawie wszystkie oleje roślinne są bogate w witaminy E i witaminy F (nienasycone kwasy tłuszczowe).

E jest jeszcze długi czas, że znalazła swoje zastosowanie w medycynie, żywności i celów kosmetycznych, który jest powszechnie używany do dziś. I to o celach kosmetycznych, lecz zastosowanie oleju arganowego na twarz, a dowiesz się więcej z tego artykułu:

Właściwości kosmetyczne oleju arganowego i jego wpływ na skórę:

Kroki Podstawy Olej arganowy — do odżywiania i nawilżenie skóry, które z powodzeniem można wykorzystać go do opieki nad suchym rodzaju skóry. Przy regularnym stosowaniu zapobiega suchości Olej arganowy ze skóry, w tym ochrony jej o spękanie, Eliminuje łuszczenie i uczucie ucisku, nawilża i odżywia skórę w niezbędne substancje odżywcze.

W szczególności, olej arganowy ma tonik, regenerujące i anti-aging właściwości i może być używany do opieki nad starzenia, zwiotczała i pomarszczonej skóry. W tym przypadku, działania będą kierowane do odświeżenia oleju i posiłków starzenia się skóry, poprawiając jej elastyczność i jędrność skóry, wygładzając płytkie Zmarszczki. i zapobiec dalszemu starzeniu.

T akzhe Olej arganowy jest idealny do pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry lat.

W Opublikowany w Ogólne, działanie i właściwości oleju arganowego jest bardzo wszechstronny. Na przykład, dodatkowo do opieki nad suchym, starzenie się skóry, jest skutecznie stosowana do leczenia trądziku młodzieńczego lub w ogóle do problemu poprawy skóry. Jest to spowodowane faktem, że olej ma bardzo silne właściwości przeciwzapalne, a w rzeczywistości są znane trądzik — Jest to bezpośrednim wynikiem procesów zapalnych skóry.

P omimo innymi Olej arganowy ma uspokajający, przywraca i efekt gojenia ran, i jest szeroko stosowany w leczeniu zewnętrznym oparzenia, otarcia i różnych innych zmian skórnych. Pomaga również zapobiegać powstawaniu blizn, które mogą być utworzone po oparzenia, skaleczenia, rany, itd

Zastosowanie Olej arganowy do twarzy

ASTOSOWANIE Olej arganowy w pielęgnacji skóry twarzy podobny do korzystania z wielu innych olejów roślinnych kosmetyku. Oznacza to, że można go stosować na skórę i w czystej postaci, na przykład, przez zastąpienie ich kremu lub, jeżeli takie stosowanie nie pasuje, miesza się z kremu stosowanego do twarzy. Najprostszym sposobem, aby mieszać tego — jest postawić kropkę krem ​​na twarz, a następnie, po prostu kropka, palec lub wacika zastosowanie oleju.

Po całej mieszanki i rozmazywanie twarzy.

T Akim sam sposób może być stosowany olej arganowy i dbać o skórę wokół oczu .

Stestvenno E, olej arganowy może być mieszany z innymi olejami roślinnymi, z cechami, które można zobaczyć na stronie — Olejki kosmetyczne. Proporcje mieszania może zdefiniować dla siebie. Ponownie uzyskaną mieszaninę oleistą może być stosowane do mieszania ze śmietany, w postaci czystej.

T akzhe w mieszaninie, można dodać kilka kropli olejku. I wybrać najbardziej odpowiedni dla Twojej skóry estrów można na stronie — Olejki eteryczne .

W kura nie jest problemem skóry Olej arganowy jest zalecane, aby wymieszać w równych proporcjach z Olejek z czarnuszki. i wcierać tę mieszaninę (dot tylko w obszarach problemowych) dziennie, rano i wieczorem.

Myślenie w różne zmiany skórne (rany, otarcia, oparzenia), jak to konieczne, aby natrzeć niewielką ilość oleju arganowego w uszkodzonych miejscach, aż do całkowitego wygojenia skóry.

H i, oczywiście, zapraszamy stosowanie oleju arganowego w osobnym śmietaną domu gotowania, które znajdą Państwo dania z strony — Naturalne kremy. Możesz używać oleju arganowego zamiast jakiegokolwiek innego oleju bazowego określonego w przepisie.

Share →