Operacja na nosie: gdzie zrobić i jakie są powikłania? Jak ...

Operacja na nosie: gdzie zrobić i jakie są powikłania? Jak zrobić operację przegrody nosowej

Już w czasach starożytnych, ludzie byli w stanie chirurgicznie poprawić fizyczne i kosmetyczne wady nosa. Takie zabiegi były bardzo bolesne, ponieważ medycyna nie była jeszcze wystarczająco rozwinięte, a materiał do przeszczepu musiał zdjąć twarz lub policzki pacjenta. Operacja na dzisiaj nosa dotyczy różnych łatwe do przeprowadzenia.

Pełna rehabilitacja nie trwa dłużej niż 10 dni. W tym samym czasie, w niektórych przypadkach, eliminacja uszkodzeń jest niezbędny do normalnego życia pacjenta.

Powiększanie piersi

Interwencja chirurgiczna mające na celu zmianę kształtu nosa i eliminację różnych niedoborów fizjologicznych, nazywa plastyka nosa. Praktyka ta pochodzi w starożytnych Indiach. Istnieją trzy etapy jego rozwoju.

Początek pierwszego z nich pochodzi z około 1000 roku pne. Obecnie operacje były bardzo szorstki charakter i były przede wszystkim na celu przywrócenie normalnego wyglądu ludzi, sparaliżowana przez niesprawiedliwego wyroku sądowego.

Po dość długim czasem staje się modne w rhinoplasty Europie. Od 1400/00 w chirurgów Stary Świat Indian poprawić technikę. Płat skóry zaczął się rękę lub pośladki.

Zastosowanie świńskiej chrząstki jest również możliwe, aby osiągnąć wyjątkowe rezultaty.

Ale to było wieku XIX złote czasy plastyka nosa. W tym czasie opublikował wiele prac naukowych na temat ożywienia nie tylko w obwodzie zewnętrznym, ale również błony śluzowej nosa. Dziś Korekcja osiągnął wyżyny.

Praca na przegrody nosowej lub wyeliminowanie garb był rutyny i przeprowadzone w klinikach blisko cięcia wyrostka robaczkowego.

Zabiegi chirurgiczne

Wszystkie procedury chirurgiczne usunięcie wad nosa fizjologicznej może być dokonane za pomocą jednej z dwóch metod. Pierwszy z nich polega na punktację skóry wzdłuż mostka nosa. Takie operacje mogą być wykonywane tylko w znieczuleniu ogólnym i dalej, aż 04:00.

W sposobie zamkniętym, chirurg wykonuje nacięcie skóry bez manipulacji. Tak więc, na przykład, mogą zostać usunięte polipów nosa. Operacja jest często wykonywane bez znieczulenia, ponieważ jest mniej bolesne. Pełna rehabilitacja pacjenta trwa około tygodnia.

Obecnie coraz bardziej popularne endoskopowej chirurgii nosa. Mogą być one skutecznie leczone zapalenie zatok.

Wskazania i przeciwwskazania

Chirurgiczne usunięcie defektów kosmetycznych przeprowadza się wyłącznie na wniosek jednostki. W tym przypadku pacjent musi mieć co najmniej 18 lat, a powinien być w pełni sprawny. W odniesieniu do fizjologicznych wad spowodowanych mutacjami urodzenia lub urazu, słowo końcowe powinno należeć do lekarza.

Działanie nie stosuje się, jeżeli odchylenie nie zakłócać normalnego oddychania przez nos.

Przed wykonaniem plastykę nosa pacjenta musi przejść badanie lekarskie w pełni. Przeciwwskazaniem może być obecność jego cukrzycę, AIDS, ciężkimi chorobami wątroby i serca. Z tych i innych powodów, niektóre z nich mogą być anulowane operacji.

Usuwanie polipów w nosie i kilka innych prostych manipulacji jest wyjątkiem od ogólnej zasady.

Przegrody nosa: co to jest?

Nosa stanowi zewnętrzny obwód z dwoma kanałami, które są oddzielone od formy pionowej. Składa się ona z chrząstki i kości i nazywa przegrody nosa. Jego ostateczny kształt, staje się do 10 s.

Część elastyczna przegroda, która rozciąga się poza jamy nosowej jest narażony na stopniem odkształcenia. Według statystyk, tylko 1 osoba na 20, to pozostaje na 18 lat.

Przyczyny krzywizny

Laryngolodzy izolowane traumatyczne, wyrównawcza i fizjologiczne powoduje skrzywioną przegrodę. W każdym przypadku ustala się, potrzebuje operacji na nosie.

Fizjologiczne szczepu podział występuje ze względu na to, że składa się ona z dwóch typów tkanek: kości i chrząstki. Jeden z nich, z różnych powodów mogą pozostać w tyle w rozwoju. W tym przypadku, charakterystyka gięcia wzdłuż całej długości nosa.

Urazowe krzywizny powstają, zwykle z powodu skutków fizycznych w związku z tym mogą być zróżnicowane. Często są one związane ze złamaniem kości twarzy czaszki. Mogą również wystąpić po urodzeniu, kiedy mikrovivih chrząstki nosa.

Wyrównawcze skrzywienie to zestaw dwóch rodzajów wymienionych. Oni są najbardziej niebezpieczne, jak każdy, nawet niewielki uraz może doprowadzić do dodatkowych komplikacji. W diagnostyce Operacja taka jest wykonywana na krzywizny przegrody nosowej.

Manifestacje krzywizny

Nosa oddychanie jest bardzo ważnym aspektem normalnego życia. Skrzywienie przegrody nosowej może zablokować przepływ powietrza. W zależności od rodzaju odkształcenia, może być trudny do oddychania przez oba jak przez jedno nozdrze. Pogorszenie cyrkulacji powietrza promuje takie choroby współistniejące: nieżyt nosa, zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, i tak dalej.

Dlatego też, w najbardziej zaawansowanych przypadkach jest przypisany do działania na nos.

Gdzie i co partycje naprawić?

Wady przegrody skorygować interwencji chirurgicznej. Operacja, z wyjątkiem przypadków nagłych, planowane jest znak odnosi się do tworzywa sztucznego i mogą być wykonywane w większości szpitali laryngologicznych.

Czas trwania leczenia wynosi mniej niż 30 minut. Jej celem jest usunięcie zakrzywionej sekcji. Znieczulenie ogólne często nie jest konieczne, ale znieczulenie miejscowe jest praktykowane. Po zakończeniu operacji, pacjentowi podaje się do jamy nosowej wymazów, które powinny znajdować się w ciągu 2 dni.

Nowoczesne Korekcja oferuje kilka opcji, które można wyeliminować jako krzywizny nosa. Operacja resectioning partycji jest, że początkowo wszystkie rozwarstwiania się śluzówkowych część uszkodzonej chrząstki jest usunięty i zawrócony do miękkiej tkanki w miejscu. Takie manipulacje są wykonywane z łatwością w większości klinik, są wolne, ale okres rekonwalescencji po nich najbardziej.

Bardziej nowoczesny sposób, aby wyeliminować krzywizny jest partycja z tworzywa sztucznego. Jego cechą jest to, że błona śluzowa jest oddzielana tylko z jednej strony. W tym przypadku, wadliwa część zawierająca chrząstki nie jest usuwany, a wyrównane. Korzyść z tworzywa sztucznego jest skrócenie okresu adaptacji, ale nie jest przeprowadzane we wszystkich placówkach opieki zdrowotnej, a zwykle za opłatą. Jednak, jeśli chodzi o zdrowie, niewielu będzie zastanowić się, jak wiele operacji na nosie.

Szczególnie trzeba wydać tylko 3 tysiące rubli.

W końcu, najbardziej postępowy sposób, aby wyeliminować wady przegrody nosowej jest z tworzywa sztucznego termicznym. Po raz pierwszy w roku 1998 przeprowadzono z sukcesem. Cała istota procesu polega na ogrzewaniu chrząstki do temperatury, przy której staje się elastyczna i następnie dostosowując przegrodę. Metoda termiczna tworzywa sztucznego absolutnie bezkrwawa. Pacjent po zabiegu nie wymaga dodatkowego czasu, aby odzyskać.

Niestety, ta metoda ze względu na niedostępność specjalnego sprzętu używane tylko w dużych szpitalach.

Okres funkcje rehabilitacyjne

Jak wspomniano powyżej, nie wszystkie sposoby na naprawienie przegrody nosowej wymagają zabiegów rekonstrukcyjnych. Jednak w pewnych zaleceń musi być wysłuchany. Na przykład, po resekcji pierwsze 2 dni to lepiej powstrzymać się od jakichkolwiek gwałtownych ruchów i przechyla głowę, tylko miękkiej, nieogrzewany jedzenia, snu na plecach.

Podczas tygodnia zakazane zwiększenie aktywności fizycznej, a basen i wszystko jest możliwe tylko w 15 dniu po operacji.

Oprócz ograniczeń, istnieje szereg zaleceniach sprzyjają szybkiemu gojeniu łamany śluzówki nosa. Tak więc, jeśli pacjent ma przepisane kuracji antybiotykowej i specjalnych myjniach.

Możliwe powikłania

Przez niebezpieczne działanie na nos nie stosuje się więc obawiać żadnych poważnych powikłań, nie jest konieczne. Zazwyczaj ma blizny na twarzy i szczątków. Możliwe powikłania funkcjonalne obejmują perforacji tylko uchem, który pojawia się tylko w 12% przypadków, podczas resekcji.

Share →