Operacje na nosie

Operacje na nosie

Dane topograficzne

Nos zewnętrzny można porównać z trzech stron tabletki od bólu głowy, znajduje się na linii środkowej twarzy.

Dla celów chirurgicznych nosa zewnętrznego zaleca się podzielić na następujące wydziały: z tyłu nosa (grzbiet nasi), stan wysoki na czole; obszar ten nazywany jest pierwiastkiem nosa (nasi radix), lub tolerowane; Dolny koniec tylnej końcówki nosowej nosek, który przechodzi w części ruchomej przegrody nosowej (pars mobilis SEPTI nasi); side nosa dół w skrzydłach (alae naší), które znajdują się na stronie tylnej oddzielone od dobrze określonej rowku (suicus Alaris), a na policzkach i górnej wargi – rowek nosowo-wargowe (nasolabialis bruzdy).

Skóra na plecach i boku nosa wywód, a na czubku nosa i skrzydeł są nieaktywne, ponieważ pod spodem jest więcej tkanki włóknistej i stosunkowo mało tłuszczu.

Końcówka Skóra i nozdrza zawiera dużą ilość gruczołów łojowych, ujście wydalniczych kanałach, które są widoczne gołym okiem, a czasem w postaci czarnych kropek, wyjaśnia ich zablokowania przez cząstki pyłu, które nie zawsze mogą być podjęte na trądzik.

Skóra skrzydeł nosa przez otwór nosa kanty zawinięte w nozdrza iw przeddzień nosa w kołtun vestibuli (Plica NASI) idzie do błony śluzowej.

Do tej zakładki i należy nacięcie w celu odsłonięcia trójkątny chrząstki z jamy nosowej do ściany bocznej osteotomii nosa.

Na zewnętrznej powierzchni pod skórę w dolnej części tkanki nosa znajduje delikatne wiązki mięśni, które są załączone do skóry w obszarze skrzydła, nosa i przegrody (mm.levator, sprężarki, depresor alae nasi, m.depressor SEPTI mobili nasi), z powodu jakiegoś powodu niższe przedni nos jest małe ruchy i jest zaangażowana w mimikry.

«Kliniczna Operacyjny

Chirurgia szczękowo-twarzowa»NM Aleksandrow

Nos zewnętrzny ma bogate ukrwienie. System tętnicze pochodzi z dwóch źródeł: a.carotis externa i a.carotis interna. A.facialis Tętnica twarzowa (gałąź tętnicy szyjnej zewnętrznej) na rogu ustach daje. wargowa lepsze, oddziały terminali, które go do przegrody nosowej (rr. SEPTI nasi) .Vtoraya oddział (. facialis) po oddzieleniu od niej o. wargowa przełożonego wysłany do skrzydła nosa (. angularis), a następnie zamknij krylnyh chrząstki w tkance podskórnej jest podzielony na małe vetochki.Vtoraya.

Share →