Opis migreny choroby (głowy)

Opis migreny choroby (głowy)

Migrena – choroby, w których występują ostre przypadki bólu głowy trwającej 4 do 72 godzin. W większości przypadków ból jest zlokalizowany po jednej stronie głowy, i ma charakter pulsujący. Choroba bardziej podatne kobiety.

U mężczyzn występuje cztery razy mniej. Częstotliwość ataków jest inna dla różnych pacjentów. Średnio, bóle głowy występują 2-8 razy w miesiącu.

Co do zasady, pierwsze ataki choroby pojawiają się w okresie dojrzewania, a na przestrzeni lat może zniknąć.

Eksperci wyróżnić dwa główne typy migreny zgodnie z charakterystycznych objawów:

— normalny (bez aury);

— klasyczne (z aurą).

Przyczyny migreny są wciąż nieznane nauce. Istnieją różne hipotezy. Na przykład, niektórzy lekarze uważają, że choroba jest spowodowane przez zwężenie naczyń i zmniejszenie dopływu krwi do mózgu. Inne sugeruje, że przyczyna migreny są nierówne wzbiorcze, naruszenie serotoniny, zaburzeń naczyniowo-nerwowych w ośrodkowym układzie nerwowym. Wystąpieniu ataku różnych czynników powoduje: stres, alkohol, pewne produkty żywnościowe, zmiany pogody, brakiem snu, etc.

Może to być:

Objawy migreny

Głównym objawem jest ostra i stopniowo rośnie pulsującego bólu po jednej stronie głowy. Ponadto, możliwe są także i inne objawy migreny – nudności i wymioty, zwiększona wrażliwość na światło i dźwięk, ogólne osłabienie i senność, niewyraźne widzenie i funkcje motoryczne. Atak bólu może być poprzedzony aurą.

To może przejawiać się w postaci upośledzenia widzenia (linii, punktu, mgła, flash), drętwienie, mrowienie, problemy z koncentracją i mowy. Ponieważ silne bóle głowy mogą być objawem innych chorób, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli utrzymuje się dzień.

Rozpoznanie migreny

Leczenie migreny

Po pierwsze oznaki choroby należy niezwłocznie zaprzestać wszelkich działań i położyć się w ciemnym pomieszczeniu, w którym nie słychać hałasu ulicy. Można przyjmować tabletki od bólu głowy. Jeżeli środki te nie dają pożądanego efektu, lekarz może przepisać odpowiednie leczenie migreny z innymi lekami.

Jeśli migrena zaczyna się pod wpływem pewnych czynników, to najlepiej, aby uniknąć go w przyszłości.

Share →