Orchid. Opieka w domu dla storczyków domowych.

Orchid. Opieka w domu dla storczyków domowych.

Człowiek przez całe życie ma na celu stworzyć piękne, więc stara się należy otaczać się pięknymi rzeczami, muzyki i radości. A co na wakacje można sobie wyobrazić bez tych ozdób, takich jak kwiaty. Jednak ich jest niesamowita ilość, że można wybrać, które zadowolą nawet najbardziej wymagających hodowców.

Historia Orchidee

Jednym z kamieni szlachetnych kolorowych «marek» mają takie wspaniałe kwiat jest orchidea. O jego pochodzeniu niezwykle napisał wiele legend, nie mniej piękne niż sam kwiat. Na przykład, jedna z nich mówi nam, że w rzeczywistości nie były storczyki od złamanych fragmentów bogów tęczy i gatunków, i mają wiele kolorów.

Wierzcie lub nie, ale, ale w świecie możemy liczyć nawet na kilkadziesiąt gatunków tej rośliny.

Inna legenda mówi o tym, jak nie było storczyków w Europie. Jeden naukowiec wpadł na pomysł, aby zamówić pocztą do domu różnych egzotycznych owoców i roślin z odległych krajów. Pewnego dnia, dostać następny kwiat, widział, że były naukowiec owinięte grubymi liśćmi. Myślał, że to tylko wrapper i rzucił do kosza na śmieci. Jednak tydzień później rosły piękne nikogo innego jak kwiat, później zostało nazwane znaleźć jego odkrywca.

Dla wszystkich, że ta roślina jest jadalna, a mianowicie, jego korzenie, przypominający coś w kształcie jajka.

W niektórych krajach Wschodu można jeszcze spróbować to danie jako przysmak. To samo dla ukochanej ciasto przysmak — wanilii, która jest wysoko cenione w każdym rynku żywności. Czasami jeden kij z wysokiej jakości wanilii na jego koszt przychodzi do $ 3.5-5 na kapsuły, z których proszek jest nie większa niż 1 g. Również od dawna są znane i użyteczne właściwości lecznicze rośliny.

Jednak, jak widać, jest to przyjemność, nie tak tanio.

Wysoka opłata jest wymagana dla tej rośliny jest uzasadnione wysoką złożonością jej uprawy, jak orchidea, jak kapryśna kobieta, wymaga niezwykle wielką uwagą i pełnym szacunku postawy. Co do zasady, w celu uzyskania pełnych wyników w formie uprawy kwitnienia roślin musi to prawie tak samo jak pięć lat. Zgadzam się, nie każdy ma wystarczająco dużo siły i cierpliwości.

Jednak wyniki pracy jest widoczna w jego piękno.

Orchid. Opieka w domu.

Ten rodzaj koloru jest naprawdę bardzo niegrzeczny i rozwijać go w domu nie udało się zrobić. Dlatego rolnicy, którzy podniesione cudu w wielkim szacunkiem i autorytetem. Oczywiście, przez długi czas, ludzie nauczyli się tworzyć bardziej dostosowane do naszych warunków życia gatunków storczyków, a jednak bardziej lub mniej łatwe do «kompromisu» jest już tylko dwa lub trzy tuziny bardzo małe, gdy łączna liczba ponad trzech kilkunastu tys.

Najbardziej bezpretensjonalny i ogrodników uznany za cały rok kwitnące Phalaenopsis go.

Jednak nawet dla nich powinien przestrzegać wszystkich zasad uprawy, tak, że roślina będzie dziękuję z ich świąteczny wygląd kwiatów. Sama w sobie, roślina ta — rodem z tropików, oznacza to, że nie bardzo lubi wilgoci, światła, luźnej ziemi, ale wilgotne powietrze, a czasami lubi być rozpieszczany czasem dość ciepły prysznic (woda może być podgrzewana do 40 stopni). Potrzebuje dużo słońca i ciepło koloru. Dlatego polecam umieścić doniczki z roślinami jest od strony południowej z domów. Większość ogrodników polecają faktycznie rosną te niegrzeczne dziewczęta w przezroczystych plastikowych pojemników na działanie promieni słonecznych na dotarcie do żarówek, ale nie należy ich przegrzanie.

Dla uzyskania optymalnych wygodne żywych kolorów potrzebują stałego przepływu powietrza. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać napowietrzenie gleby. W tym celu, na dnie naczynia, ostrożnie wiercone otwory, które zapewniają dobrą wentylację. Nie zaleca, aby natychmiast położyć zwykłą glebę, to najlepiej, aby podłoże z kory sosnowej lub keramzytu.

Tylko wtedy może być pokryta z ziemi, które powinny być również doskonałą jakość.

Ponadto, ważne jest, aby regularnie dodać ugotowany podłoża wykonane z kory, wiórów z korka lub pianki, sfangnuma i wypalanej gliny (3: 3: 1: 1). Możliwe jest dodanie kilku gramów wapna na litr uzyskanej mieszaniny. Wielu hodowców zaleca również, aby na dnie nie zapomnij umieścić kawałek węgla drzewnego, które zapewnią, korzenie roślin z wyglądu niechcianą wilgocią.

Najważniejszą rzeczą jest to bardzo ostrożny z instalacji podczas jej «przeniesienia» w doniczce. Nie można uszkodzić lub przyciąć korzenie, dlatego, że nie może dać kwiatostany.

Problem zaczyna się, aby wszystkie kwitnienia kwiaciarni prawie bez wyjątku. Czasami są martwi jak przed trudnym egzaminem. W rzeczywistości jest to badanie niezbędne umiejętności. Znakiem rozpoznawczym jest dokładnie to samo luksusowe delikatne kwiaty.

Powszechnie przyjmuje się, że rośliny do kwitnienia tylko rozpoczyna się w okresie pomiędzy 2-2,5 roku. Więc nie licz na natychmiastowe wyniki. Kwitnienie występuje nieco wcześniej lub później na odwrót. Jest to w dużym stopniu podobne do stopnia oświetlenia, nawożenia roślin, wysokich temperatur i przebiegu orchidei.

Nic dziwnego, że czasami nadać ludzkie cechy, a zatem nie jest obca i ludzka indywidualność.

Mówiąc o takie czynniki, jak w siedzibie zakładu oświetlenia, chcę należy zwrócić należytą uwagę na fakt, że pomimo pełnej zależności od czasu trwania bezpośrednio oświetlenie, storczyki są bardzo kapryśne w bezpośrednim świetle słonecznym. Mogą nawet umrzeć, tak długo, ekspozycja na światło słoneczne nieuchronnie doprowadzi do przegrzania bulwy i tym samym uszkadza je. Aby to zrobić, można stale zmieniać «przemieszczenie» kwiatu z jednego okna do drugiego w domu.

Raz lub dwa razy w miesiącu powinna karmić gleby specjalnych nawozów. Podlewanie tej samej rośliny zaleca się upałów, co najmniej raz na trzy dni, a na tyle chłodno, nawet raz w tygodniu. Najważniejsze, aby oglądać, tak aby gleba nie jest woda zalogowany.

Storczyków jest bardzo wrażliwy na temperaturę, który jej rodzaju stres. Choć czasem jest to wykorzystywane do wywołania kwitnienia.

Kwiaty zdobią nasze życie, podnoszący na duchu, a nawet wpływać na naszą psychikę. Traktuj je z rozwagą, a powiedzą wam miłość, która wyraża się w radosnym feerią barw.

Share →