Orzech laskowy: skład, zastosowanie i właściwości orzechów laskowych

Orzech laskowy: skład, zastosowanie i właściwości orzechów laskowych

Orzechy laskowe — Jeden z najbardziej znanych i powszechnie stosowanych rodzajów nakrętek. Być może popularność można porównać tylko z orzeszków ziemnych; nawet orzechy włoskie, mimo ich przydatności i smak, nieco mniej popularne.

Orzech laskowy nazywany również Orzechy laskowe. lub piwny. W rzeczywistości, wiele gatunków leszczyny: odzyskać go od wieków, a jeden z gatunków uprawnych stała orzechy laskowe — uważa się, że została podjęta przez starożytnych Greków i Rzymian.

Przez tysiące lat przed orzechy laskowe zapisane naszych przodków z głodu, kiedy wielu innych roślin i drzew owocowych nie przetrwać wielkie zlodowacenie.

W starożytnej Grecji, orzechy laskowe uważany za symbol rodzinnego dobrobytu, bogactwa, zdrowia i dobrobytu. W Rzymie, te orzechy były również uosobieniem siły i zdrowia, a nasi przodkowie wierzyli, że leszczyna — błogosławiony drzewa. W Rosji zawsze było, że nakrętka nie wchodzi zamek błyskawiczny i podwójne nakrętki z nim byli, jako talizman, ochrona przed burzą i siłami ciemności.

Dziś nazwa «orzech laskowy» łączy w sobie kilka rodzajów leszczyny: tzw selektywnych, wysoko wydajnych form i hybrydy piwne heterophyllous, Pontic, Lombard (duży), a zwykle inne.

Orzechy laskowe — orzechy są bardzo wartościowe, smaczne i pożywne. Jako roślina lecznicza wykorzystuje wszystkie części rośliny: nie tylko jądra i łupiny orzechów, ale również na ich opakowaniach; pyłki, kora, korzenie, liście i pędy. Drewno orzecha laskowego zrobić piękne i trwałe meble, wyróżnia się jego właściwości dekoracyjne.

Pędów również splot kosze i inne produkty.

Orzechów laskowych bardzo kalorii: 100 g zawiera około 700 kalorii. To jest kilka razy bardziej pożywne zboża, mleko, czekolada.

Skład, zastosowanie i właściwości orzechów laskowych

W wielu dużych orzechów laskowych tłuszczu — 71%; zawierają proteiny i aminokwasy jest łatwo przyswajalne przez organizm, naturalne cukry, węglowodany, skrobię.

Węglowodany w trochę orzechów laskowych, więc nawet wysoka zawartość tłuszczu sprawia, że ​​są zakazane pokarmy dla tych, którzy się postać — tych orzechów w rozsądnych ilościach może jeść niemal wszystko.

W jądrach zawiera wszystkie 20 aminokwasy potrzebujemy witamin — A, C, E, PP, grupa B.

Minerały LESZCZYNOWY ogromne ilości mniejszej niż potas, fosfor, magnez, siarkę i wiele fluoru, mangan i cynk, a następnie miedzi, sodu, żelaza, kobaltu, chlorek jodu. Żelazo w orzecha więcej niż mięsa, owoców i warzyw.

Wszystkie te cechy sprawiają, orzechów laskowych doskonałe źródło energii dla naszego organizmu, a może być z powodzeniem zastępuje im wiele produktów pochodzenia zwierzęcego — takich jak tłuste mięso.

W orzechów laskowych Olej zawiera kwasy tłuszczowe — palmitynowy, stearynowy, oleinowy; chronią przed uszkodzeniem nasze serce i naczynia krwionośne, zapobiega gromadzeniu się cholesterolu we krwi i zapewniają prawidłowy wzrost i rozwój wszystkich tkanek organizmu. Dlatego, dzieci, młodzież, młodzież laskowe wymagane jako część codziennego pożywienia i dojrzałe i starsze osoby potrzebują do utrzymania siły i zdrowie.

Witamina E oraz witaminy z grupy B zapewniają prawidłowe funkcjonowanie serca, mięśni reprodukcyjnego i systemów. Witamina E charakteryzuje się tym, że zapobiega powstawaniu guzów i w związku z tym uznaje się, jako lek środek profilaktyczny wobec nowotworu.

Fitosterole, flawonoidy i karotenoidy — substancja o wysokiej aktywności biologicznej. Dojazd do naszego organizmu, pomagają nam poruszać się swobodnie i łatwo, pomaga utrzymać zdrową wagę.

Ponadto, z orzechów laskowych zawiera substancje, które mogą oczyścić organizm, usuwając toksyny i produkty przemiany materii, wzmacniają układ odpornościowy.

Dla wielu ekspertów, a nawet nie-specjalistów świadomych unikalnych właściwościach przeciwnowotworowych z orzechów laskowych.

Amerykańscy naukowcy odkryli, że ekstrakt z orzechów laskowych zawiera substancję długo znany ze swoich właściwości przeciwnowotworowych — Taksol. Wcześniej Taksol uzyskano tylko z kory drzewa rosnącego unikatowy w północno-zachodniej części wybrzeża Pacyfiku — cisa. Nie tak dawno temu nauczyłem się, jak je zdobyć w sposób sztuczny; Taksol stosuje się w leczeniu raka płuc, raka piersi i raka jajnika.

Badania wykazały, że orzechy zawierają ten sam substancję jako i kory cisa.

Co jeść codziennie 30 g orzechów laskowych, aby znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Orzech laskowy pomaga złagodzić stan w nerwice, niedokrwistość, zespół przewlekłego zmęczenia, cukrzyca; jest użyteczny do otyłości, żylaki, powiększenie prostaty i ciężkiego wysiłku fizycznego, w kombinacji witamin i białek, co korzystnie wpływa na wszystkich tkanek organizmu.

Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w kompozycji orzechów poprawy centralnego układu nerwowego i mózgu. Nawiasem mówiąc, ta właściwość producentów orzechów laskowych z powodzeniem stosowane na słynną czekoladę z orzechami: Ich slogan poznać cały kraj — «uczynić mózg!»

Orzech laskowy przydatne w kamicy dróg moczowych; jeśli jesz je z miodem, można leczyć anemię i wyczerpanie. To właśnie w tej kombinacji jest często używany greckich sportowców laskowe — pomógł im wygrać w zawodach sportowych, a na polach bitew.

W przypadku orzechów laskowych i miodu dodać morele i regularnie korzystać z tej mieszanki, serce i naczynia krwionośne zawsze będzie zdrowy, twój metabolizm będzie w porządku, i młodość i siła będzie trwał znacznie dłużej.

Zastosowanie w medycynie ludowej orzechy laskowe

W medycynie ludowej napar z liści leszczyny jest stosowany jako środek moczopędny herbata — to jest bardzo smaczne, a także ma właściwości regeneracyjne, korzystny wpływ na wątrobę, żołądek i jelita.

Hazel Kora pomaga w leczeniu owrzodzeń żylnych, hemoroidy, czerwonki, przeziębienia i reumatyzm. Każdy z preparatów i produktów orzechów laskowych, w tym olej z orzeszków ziemnych, jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu funkcji seksualnych.

Jako środki uspokajające, a także do leczenia przewlekłego zapalenia oskrzeli zastosowano mleko nakrętki. Jest to łatwe do wykonania w domu.

Należy podzielić 50 jąder, pokryć je ciepłą wodą (1 szklanka) i pozostawić na 10:00. Następnie zmielić rdzeń, pozostawić na 03:00, doprowadzić do wrzenia i przecedzić. Dodać miód (1,5 łyżki) i krem ​​(5 łyżek), dobrze wymieszać i wziąć 1 łyżkę przed posiłkami, 2 razy dziennie.

Zastosowanie orzechów laskowych w kuchni

W kuchni, orzechy laskowe wykorzystywane w surowych i przetworzonych form: sałatki, dania sosy, mięsa, warzyw i ryb, ale częściej w przygotowaniu deserów, słodyczy i wypieków; Możesz dodać orzechy ziemi w ciasta i ciastka.

W przemyśle spożywczym stosowane orzechów bardzo szeroko: w produkcji czekolady, śmietany, masła orzechowego, czekoladki, likierów.

Surowce dla przemysłu cukierniczego, następujące elementy: kruszony, kandyzowane, bielone, solone, prażone orzechy laskowe, talerze, pasta z orzechów laskowych. Mąki i

Jeśli mówimy o tym, gdzie najczęściej używane orzechy laskowe, w pierwszej kolejności będą ciasta i ciastka; czekolady i cukierków w drugim miejscu; następnie lodów, następnie sałatek, dań głównych i przystawek; orzechy laskowe i dodaje się do niektórych rodzajów chleba.

W kuchniach wielu narodów na podstawie orzecha stworzył różnych produktów złożonych, bardzo smaczne i zdrowe.

Wielu mieszkańców naszego kraju znany tradycyjny przysmak kaukaskiej — Czurczchela. Ten produkt przechowuje się przez dłuższy czas, bez środków konserwujących, ma korzystny wpływ na serce i naczynia krwionośne doprowadziły do ​​normalnego ciśnienia, obniża «złego» cholesterolu we krwi, stymuluje aktywność mózgu, metabolizm, zmniejsza zmęczenie.

Zastosowanie orzechów laskowych w kosmetologii

Orzechów laskowych i preparaty oparte na nim są często stosowane w kosmetykach. Na przykład, jeśli twoje włosy zaleca się wcierać olej z orzechów laskowych w skórę głowy i używać do mycia włosów z wywaru liści leszczyny.

Orzechów laskowych zawiera wiele przydatnych i cennych substancji, powinny mieć dosłownie wszystko, rezygnując z bardziej ciężkie i niestrawny żywności — mięsa, tłustych potraw, słodyczy i wędzone. Można powiedzieć, że przeciwwskazania do korzystania z orzechami nie jest — nie jest ograniczona tylko: na przykład otyłość należy zmniejszyć ilość orzechów w diecie i jeść rzadziej.

Leszczyna przyniesie więcej korzyści dla zdrowia, jeśli jest on dodawany do potraw, z którym łączy dobrze — to dania warzywne i owocowe, produkty mleczne, rośliny strączkowe, zboża, sery, wypieki. W przypadku mięsa, ryb, jaj, słodkie dania laskowe również dodać — to jest bardzo smaczne, ale staram się robić to częściej.

Gataulina Galina

Share →