Osteochondroza - co to jest i jak walczyć?

Osteochondroza to jest i jak z nim walczyć?

Niewielu z nas może się pochwalić, że nigdy nie czuł bólu w plecach. Jest to jedna z najczęstszych dolegliwości — ból pleców dotyka zarówno młodych i starszych ludzi, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Dane statystyczne w pełni potwierdzają te obserwacje, co sugeruje, że choroba kręgosłupa w takiej czy innej formie występuje w 85-90 procent populacji naszej planety.

Takie diagnozy jak «rwa kulszowa», «reumatyzm», «złóż soli», «krzyż» są znane wielu. Najczęściej jest to związane z osteochondroza. Nazwa choroby pochodzi od dwóch greckich słów: osteon, co tłumaczy się jako «kości» i chondros, w tłumaczeniu — «chrząstki».

Słownik medyczny można przeczytać, że osteochondrosis jest chorobą zwyrodnieniową, która wpływa na dyski międzykręgowe, a po nich także sąsiadujące kręgi, stawów międzykręgowych kręgosłupa i podłączenia.

Po prostu — w początkowej fazie choroby są problemy z krążka, czyli chrząstki, w którym kręgosłup jest elastyczny i może się przemieszczać. W przyszłości, w miarę postępu choroby, wpływa bezpośrednio kręgi.

Więc gdzie mam zacząć bóle kręgosłupa, i dlaczego nie są bolesne odczucia? Pod dużym obciążeniem (podnoszenie ciężarów, cięcie zły spadek i skakanie, itp). Krążki międzykręgowe może być ranny. W tym przypadku wybrzusza się i dyskopatii zdarza się, że wpływ na procesy nerwowych znajdujących się po płycie.

Z kolei, zapalenie wyrostka, i może być zamocowany, a to prowadzi do bólu.

Najbardziej irytujące jest to, że chrząstka jest prawie przywrócone, więc uszkodzenia dysku stopniowo pogarsza się. Elastyczność zmniejsza się, staje się bardziej płaskie, tym samym zmniejszając odległość między kręgami. W rezultacie, ściśnięcie procesy nerwowe, które rozciągają się od rdzenia kręgowego, obrzęk i mogą wystąpić związane z bólem.

Jakie są przyczyny choroby zwyrodnieniowej dysku

Ciekawostką jest fakt, że w zwierzę, jak osteochondroza brakuje, to ma wpływ tylko na ludzi. Wynika to z naszym pionowej pozycji, która jest uważana za główną przyczynę choroby. Oczywiście, w trakcie ewolucji oddziaływanie ruchu na dwóch nogach, częściowo zniwelowany przez określonego fizjologicznych krzywe kręgosłupa, wzmocnionego systemu mięśni i więzadeł.

Ale nasz siedzący tryb życia siedzący tryb życia, ciężkiego holownika, nadwaga, niezdrowa dieta i inne negatywne czynniki zmniejszają wysiłek natury do niczego.

Dokładne przyczyny powstawania i rozwoju choroby zwyrodnieniowej dysku do tej pory nie zostały ustalone. Głównym czynnikiem jego wystąpienia jest uważany za niewłaściwy rozkład obciążenia kręgosłupa słabych krążków i układu mięśniowego. Zdaniem ekspertów, może powodować bóle pleców niskie następujących sytuacjach:

 • niesymetryczne ćwiczenia, podnoszenie ciężarów;
 • różne urazy;
 • Siedzący tryb życia i, w konsekwencji, słabo umięśniony;
 • genetyczne predyspozycje do tej choroby;
 • przewlekłe infekcje i choroby alergiczne;
 • choroby metaboliczne, niedobory witamin i minerałów;
 • Obecność nadmiaru masy;
 • złe postawy i długi pobyt w niewygodnej pozycji.

Jak się okazuje osteochondroza

Objawy zapalenia kości i stawów zależy głównie od położenia jego lokalizacji.

 • Osteochondroza kręgosłupa szyjnego stwarza problemy z dopływem krwi do mózgu. Wynikiem niedostatecznego dopływu krwi do głowy, powtarzające się osłabienie i zawroty głowy. Ból może być podawana w górnej części. Czasami stają się zimne i zdrętwiałe palce. Wynika to z przerywaną przejścia impulsów wzdłuż włókien nerwowych.

  Ból może pojawić się w łopatkach serca. Osoby cierpiące na osteochondrozy kręgosłupa szyjnego często boją się aktywnie powrócić do szyi i starać się utrzymać go w nieruchomości.

 • Osteochondroza od kręgosłupa piersiowego prowadzi do wystąpienia objawów takich jak chroniczne zmęczenie, uczucie ciężkości, napięcia mięśni pleców. W początkowym stadium choroby jest ból bardzo krótkich odstępach czasu stopniowo uzyskany jako szczepionki. Niektóre z objawów choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa piersiowego są podobne do objawów zawału mięśnia sercowego, dusznicy bolesnej, niektóre choroby płuc, więc choroby uważa się za szczególnie niebezpieczne.
 • Osteochondroza kręgosłupa lędźwiowo z Charakteryzuje się bardzo nieprzyjemnych objawów.

  Z tego typu bólu choroby mogą się znacznie różnić się intensywnością i nosić jako stałe bóle w przyrodzie, i być ostry i nagły, w postaci «lumbago». Ból często dają w stopach i szeroki. Mężczyźni cierpiący na choroby zwyrodnieniowe dysków lędźwiowo częściej obserwowano pogorszenie w mocy. Inne możliwe objawy: zmęczenie, problemy ze snem, wrażliwość na zmiany pogody, uczucie sztywności mięśni, drażliwość.

Metody leczenia i profilaktyki choroby zwyrodnieniowej dysku

Współczesna medycyna oferuje wiele sposobów leczenia chorobą zwyrodnieniową dysku, zaczynając od zakończenia terapii lekowej i technik chirurgicznych, które są stosowane w przypadku poważnych powikłań. Leczenie tej choroby jest zazwyczaj wymaga długiego czasu, cierpliwości i profesjonalne podejście pacjenta.

Wśród najbardziej powszechnych sposobów leczenia choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa są następujące:

 • farmakoterapia;
 • terapia manualna;
 • specjalny masaż;
 • fizjoterapia;
 • fizjoterapia;
 • tradycyjne leki, w tym girudoterapiya, akupunktura, refleksologia, Bańki masaże, zioła, itp
 • techniki chirurgiczne.

Pacjenci cierpiący na choroby zwyrodnieniowej stawów rzędu często przepisywane do noszenia specjalnego gorsetu, za pomocą których unieruchomienie kręgosłupa.

Osteochondroza odnosi się do chorób, pozbyć się, że ciężko. Jednak tempo jej rozwoju w dużej mierze zależy od aktualnych działań podjętych w celu dalszego leczenia i zapobiegania.

Metody zapobiegania chorobą zwyrodnieniową dysku są dość oczywiste, ale nie mniej złożone zgodnie dla wielu ludzi. Większość metod mających na celu zmniejszenie obciążenia kręgosłupa i wzmocnienie mięśni pleców.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa i zapobieżenia dalszemu progresji choroby, to powinno się przestrzegać następujących zasad:

 • prowadzą siedzący tryb życia, więcej ruchu i wzmocnić układ mięśniowy (przydatne zwłaszcza do pływania i zajęć na pasku);
 • monitorować pozycję i trzymać plecy prosto;
 • nie podnosić ciężary, szczególnie gwałtownych ruchów. Jeśli chcesz podnieść ciężki przedmiot, to najlepiej, aby usiąść w tym samym czasie, aby nie zgiąć.
 • zapewnienia prawidłowej postawy w pracy, jest to wygodne zorganizowanie miejsca pracy, często robić przerwy w aktywnym rozgrzewki (co 15-20 minut);
 • wprowadzić do diety odpowiedniej liczby produktów zawierających magnez, wapń (wśród nich: orzechy, rośliny strączkowe, ryby, owoce morza, kapusta, chleb z mąki pszennej, itp) i witamin.
 • Próbuje schudnąć i trzymać się zdrowej, zbilansowanej diety;
 • postawy u dzieci i kontroli w przypadku naruszenia do podjęcia działań w odpowiednim czasie.
 • jeśli masz siedzieć dużo, należy wybrać dysk krzesła, z nogami stać na podłodze, ale nie jest zbyt wygięta pozycji. Pożądane jest, aby krzesło było z powrotem — z powrotem powinna w pełni stosować się do niej.
 • kontrolować się za kierownicą, unikania nadmiernego stresu i długoterminowe pobyty w tej samej pozycji.
 • jeśli to konieczne, przechowywać przez dłuższy okres czasu, należy od czasu do czasu zmieniać stopki, a prawdopodobieństwo zmiany pozycji;
 • Sen jest pożądane, aby korzystać z pół-sztywne materace piankowe, które jest w stanie powtarzać naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Zadbaj o swoje plecy i być zdrowe!

Share →