Osteochondroza szyjki macicy

Osteochondroza szyjki macicy

Osteochondroza szyjki macicy lub osteochondrosis kręgosłupa szyjnego, występuje z równą częstością u kobiet i mężczyzn. Jednym z głównych czynników wywołujących jej rozwoju, to długi pobyt w stanie statycznym, w szczególności w przypadku, gdy głowica obraca się stale w jednym kierunku, który jest bardzo często u osób, które pracują w komputerze.

Objawy choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego

Objawy i cechy przepływu osteochondroza kręgosłupa szyjnego uwagi na cechy anatomicznej budowy ciała człowieka. Szyjki macicy — kręgosłup osoby mobilne, poza tym ciągle czuje obciążenia, utrzymując głowę. W obszarze szyjki jest wiele nerwów, w tym najważniejszych szyjki splotu; zajmuje dużo naczyń krwionośnych, które odżywiają tkanki mózgu szyi i twarzy. Jednym z głównych tętnic — rdzeń — odbywa się w otworach procesach kręgów.

Dlatego też, każdy, nawet niewielkie zmiany patologiczne w odcinku szyjnym kręgosłupa często prowadzi do zakłócenia normalnego przepływu krwi wszystkich narządów znajduje się w głowicy, w tym mózgu, do powstania nerwobóle, bóle głowy, zmęczenie, ból szyi.

Ból w szyi (cervicalgia) — pierwszy i najczęstszym objawem choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego. Charakter, wytrzymałość i umiejscowienie bólu zależy od poziomu uszkodzenia kręgosłupa, na których jest to wpływ krążków. Tak, z porażką tarczy pomiędzy drugim i trzecim kręgów szyjnych charakteryzuje ból w szyi, sięgające do brody, podstawy języka, uszu; Procesy patologiczne w dysku między czwartym i piątym kręgu szyjnego oczywisty ból w szyi, obręczy barkowej, ramion, drętwienie często widoczne na zewnętrznej powierzchni ramienia może rozwijać słabość mięsień naramienny; pokonać płytę między szóste i siódme kręgów szyjnych prowadzi do bólu, na tylnej powierzchni dłoni, który daje środkowy palec.

Pojawienie się dyskopatii w odcinku szyjnym kręgosłupa prowadzi do trwałego, często silny ból, czasem napadowy. Zmniejsza ból w spoczynku i zwiększa się wraz z ruchu, a zwłaszcza, gdy próbuje zwrócić lub przechylić głowę.

Podczas stymulacji włókien nerwowych współczulnych dzieje w sercu, może wystąpić zespół serca. Charakteryzuje się bólem w sercu, łopatek, obręczy barkowej i szyi, które są kwalifikowane przez kaszel, odwracając głowę. Gdy zobaczysz te objawy powinien skonsultować się z kardiologiem zrobić elektrokardiogramu zapobiegania dusznicy bolesnej i innych chorób serca.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa szyjnego

Niestety, całkowite wyleczenie szyjki macicy, jak również i inne gatunki, osteochondrosis dziś niemożliwe. Jednakże, że realistyczne jest uzyskanie poprawy, a nawet całkowitego braku nawrotów w czasie. Leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa szyjnego powinna obejmować zarówno medyczną, jak i fizjoterapia (parafinę, wosk mineralny, elektroforezy z Novocaine, itp). Metody.

Podczas zaostrzenia pożądanych leżenia w łóżku, leki przeciwbólowe i wyznaczył niesteroidowych leków przeciwzapalnych, narzędzia do poprawy przepływu mózgowego, leki moczopędne, rozgrzewki i maść na ból.

W remisji potrzebują fizjoterapii. Ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie, najlepiej codziennie. Skuteczne kursy masażu, które powinny być przeprowadzane wyłącznie przez wykwalifikowany masażysta zawodowego,. Bez zastrzeżeń masaż osteochondroza może prowadzić do nieodwracalnych skutkach!

Można, w porozumieniu z lekarzem i zastosować kilka receptur tradycyjnej medycyny.

Profilaktyka

Do zapobiegania choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego, zapobieganie zaostrzeniom powinien:

  • unikać długotrwałego pobytu w pozycjach statycznych, poruszać się, a przynajmniej tak często, jak to możliwe, aby zmienić pozycję;
  • prawidłowo wyposażyć swoje miejsce pracy;
  • śledzić wpływ, nie nie schylić utrzymać głowę odwrócił się na bok;
  • zapobiec hipotermii, aby nie przeziębić szyję;
  • unikać nadmiernych obciążeń, zwłaszcza podnoszenie ciężarów nie do zniesienia;
  • regularnie fizjoterapii.
Share →