Ostre zakażenia jelitowe u dzieci

Ostre zakażenia jelitowe u dzieci

Jakie są infekcje jelitowe? Nazywany zakażenie jelit, powoduje uszkodzenia przewodu pokarmowego — zapalenia żołądka, zapalenia jelit (zapalenie jelit), zapalenie okrężnicy (zapalenie jelita grubego) — Wszystkie te choroby mogą być ostra albo pojedynczo lub w kombinacji (i jelit, zapalenie jelit.). Pediatrzy dzielić OCI (ostra infekcja jelitowa) na dwie główne grupy:

1. OCI pochodzenie bakteryjne:

— spowodowane zjadliwej pałeczek jelitowych (czerwonka, salmonelloza, jersinioza, itp,);

— spowodowanych przez patogeny oportunistyczne (Klebsiella, Proteus, Clostridium, Pseudomonas aeruginosa i inne.).

2. Wirusowe biegunki (Ze względu na rotawirusa, adenowirus i in.).

Razlichyutsya OCI i charakter krzesła:

1. wydzielnicze (wodnisty. Oczywista płynne wodniste stolce. Wirusy i toksyny wytwarzane przez bakterie, jak przymusowe komórce «plakaty»I komórki nabłonkowe — Komórki wyścielające przewód pokarmowy, tracą zdolność do absorpcji wody; więc nie jest cieczą wodniste stolce.

2. zapalnej (inwazyjne). W tym przypadku, mikroorganizm dostaje się do komórki, ich zniszczenie. W fotelu widać śluz, krew, zioła, ropa oznacza zniszczenie komórek nabłonka jelitowego.

Są one częściej infekcji bakteryjnych.

Przyczyny

Powodować zakażenia jelitowe jest naruszenie zasad higieny, przechowywania i oczyszczania wody, przechowywania żywności i dań gotowych — jest czynnik ludzki, a chore dziecko może dostać tylko bakterie przez usta. Co więcej, liczba bakterii chorobotwórczych jest zawsze obecny w środowisku, ale do początku, powinno być dużo bakterii, czy powinny być one w organizmie jest bardzo odpowiednie środowisko do hodowli lub zbyt słaby obrony. Potwierdzić obecność patogenu może być tylko metodami laboratoryjnymi, chociaż niektóre infekcje różnią się objawów klinicznych.

Jak się okazało tego rodzaju chorób

Zazwyczaj (niezależnie od patogenu) zakażenia jelitowe u dzieci objawia się poprzez wzdęcia, nudności, wymioty i biegunka. Wszystkie te objawy mogą być razem w zespole i które sam. Należy pamiętać, że w pierwszych godzinach choroby, te nieprzyjemne objawy są samoczyszczące dla organizmu, więc dać leki, które zatrzymują biegunkę — poszerzaniem ustalenia toksyn w organizmie.

Pierwsza pomoc w domu

Pierwszą rzeczą, aby ocenić sytuację i zrozumieć, co może się zdarzyć. Pamiętaj, że dziecko jadł, i ile. Gdzie on jest, gdzie pływać i ludzie, których spotkałem, nie czuje się ktoś z rodziny podobnymi objawami. Po drugie, ocena stanu dziecka w tym momencie.

To pomoże Ci podjąć decyzję w sprawie dalszych działań. Słaby lub aktywne dziecko, które miał krzesło, kolor i elastyczność skóry, oczy jasne lub nadszarpnięta. Co to jest oddech dziecka, głos. Jak często sika dziecko.

Pomiaru temperatury.

Podlewanie

Jelitowe zakażenie u dzieci prowadzi do najbardziej niebezpiecznych konsekwencji których należy pamiętać — Takie odwodnienie i utrata składników mineralnych, a zwłaszcza chlorek sodu, potasu. Im młodsze dziecko, tym trudniej może być konsekwencje — ponieważ dziecko jest 90℅ wody, a jego brak w makro-, prowadzi do poważnych zaburzeń metabolizmu. Dlatego też, kiedy przestać wymioty dziecka powinny pić czystą wodę, duszone, bez cukru, słodkiej herbaty.

Jeśli nudności nadal występuje, należy pić w małych ilościach (1-2 łyżeczki co 5-10 minut). Dobre wykorzystanie specjalnego rodzaju mieszaniny Rehydron, wycieczki. Możesz wziąć sorbenty, które pochłaniają toksyny — glinek, ENTEROSGEL.

Wszystko inne powinno być przepisane przez lekarza.

Terapia Dieta:

Niemowlęta: Najlepsza dieta dla dziecka w tym wieku — jest zniesienie wszystkich żywienia i «krążyć» na klatce piersiowej. Jeśli jest on już odbiera żywność uzupełniającą, są podłączone do drugiego lub trzeciego dnia choroby, takie jak owsianka na wodzie, Para (Bank) warzyw, przynajmniej zwrot mięsa, tydzień po chorobie wprowadzić wątroby (lub słoik) jabłka i gruszki.

Starsze dziecko (po roku), częściej w małych porcjach wydawania posiłków. Jeśli nie wymiotować po jedzeniu, usiąść na sztywnej diety nie jest konieczne. Nie nalegają na tym, że dziecko jedli całej części, parę łyżek — to jest dobre. Pamiętaj o złotej zasady odzyskiwania: mocy, aby zabrać go nie tylko z jedzenia. Ciało spędza walczyć ból swoje zasoby, a jego zawartość jest tylko rozpraszać, zwłaszcza jedzenie jest nie tak.

Nie należy na siłę karmić dziecko, nie przeciążać mu wątrobę, wierz mi, to będzie nadrobić zaległości, kiedy staje się lepsze.

Dzieci starsze niż trzy lata (w ostrej fazie infekcji) powinny być całkowicie wyłączone z mocy mleka i zbóż na mleku, Rjażenka, śmietana, czarny chleb. Jak również mięso, kurczak i rosołu rybnego. Potrawy z fasoli, grochu, buraków, kapusty, winogron i owoców cytrusowych, a także wszystkie tłuszczowych, smażone, w puszkach (kromekonservov żywności dla niemowląt).

Co nie można zrobić:

! Nie pozwól, aby dziecko w pierwszych dniach enzymów choroby (mezim, Creon, i inne.) Mogą tylko zrobić gorszą biegunkę, zwłaszcza w zakażeniach przewodu pokarmowego pochodzenia wirusowego.

! Nie daje żadnej bakpreparatov (Linex, hilak.). W pierwszej fazie choroby, zachowując luźne stolce i wymioty, należy im znaczenia.

! Nie jest konieczne, aby nakarmić dziecko, aby wzmocnić swoje siły, nie pozwól mu krakersy, chleb, itp żeby «coś jeść»,

! W podwyższonej temperaturze, wytrzeć rozwiązania alkohol dziecko i ocet! Ten toksyczny cios osłabienia organizmu, toksyny przenikają swobodnie do krwiobiegu przez skórę.

! Nie stosować do karmienia soków, napojów owocowych zagęszczonych.

! Kategorycznie niemożliwe i niebezpieczne dać dziecku jelitowe narkotyków z biegunką (inaczej toksyn, które są w stolcu, przestajemy wydalany z organizmu), przeczyszczających, leków przeciwbólowych (aspiryna, analgin) i innych leków bez konsultacji z lekarzem.

Kiedy trzeba zadzwonić po karetkę?

— jeśli nie możesz pić dziecko ze względu na wymioty

lt;— wykrycie krwi w stolcu

— gdy silny ból w jamie brzusznej

— ze zwiększoną częstotliwością i wymioty, ból głowy przystępujących do

— W przypadku braku moczu 06:00 mówi o odwodnienia

Share →