Ostrej infekcji jelitowych u dzieci

Ostrej infekcji jelitowych u dzieci

Ostre infekcje jelitowe — Szeroka grupa chorób przewodu pokarmowego, które są chorobotwórcze patogeny jelitowe i wirusy enterobakterie. Zakażenia jelitowe są rozprzestrzenia się głównie poprzez żywność — poprzez zanieczyszczoną żywność i napoje, a także poprzez kontakt za pośrednictwem elementów kolonizacji — zabawki, ręczniki, itp

Duże znaczenie dla terminowego i odpowiedniego leczenia ostrych zakażeń jelitowych u dzieci, ma wczesne rozpoznanie i szybkie izolacji pacjentów. W tym przypadku należy użyć dwóch form wykluczenia i hospitalizacji w izolacji: w domu. W przypadku usługi hospitalizacji chorego dziecka do szpitala w ramach specjalnego transportu, który następnie poddany dezynfekcji. Szpital Zakaźny w przeciwieństwie do somatycznego posiada kilka cech. Urządzenie i zasady szpitalu zakaźnym, w szczególności zadania podcheneny zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji, szczególnie szpitalne.

Do rozdzielania chorych dzieci są umieszczane w pudełkach Meltzer. Rzeczy osobiste dziecka umieścić w workach i wysłał do dezynfekcji. W przyszłości te rzeczy są przechowywane w magazynie aż pacjent jest rozładowany.

Ważnym warunkiem do leczenia dzieci cierpiących na infekcję jelitową, jest ścisłe przestrzeganie reżimu sanitarno-epidemiologicznego, którego celem jest zapobieganie szpitalne reinfekdii. Przygotowana na mokro przy użyciu wodnego roztworu mydła 2-3 razy dziennie. Środki higieny, pościel i pieluchy traktowano 0,5% roztworu wybielacza na 30 minut.

Dzieci z ostrych infekcji jelitowych, są odprowadzane do szpitala po zniknięciu wszystkich objawów klinicznych i przymusowego badaniu kontrolnym bakteriologiczne jednoujemnym przeprowadzane nie wcześniej niż dwa dni po zakończeniu terapii. Po wypisaniu odbywa się zaplecze sanitization na zasadach ostatecznej dezynfekcji.

Ostrej infekcji jelitowych u dzieci charakteryzuje się występowaniem objawów zatrucia — ogólny gorączka, złe samopoczucie, brak apetytu. Objawy uszkodzeń przewodu pokarmowego: ból brzucha. nawracające wymioty, luźne stolce. Gdy pierwotne uszkodzenie okrężnicy w kale obserwowano zanieczyszczenia w postaci zielonej, słabe wydzielanie śluzu, czerwonka — domieszki krwi.

Zaangażowanie jelita pojawia wodnistą biegunkę, co może doprowadzić do odwodnienia. Skórę i błony śluzowe chorego dziecka stają się suche oczy tonąć, jest pragnienie. Język suche, pokryte grubą białą powłoką. Małe dziecko oddaje mocz.

Odwodnienie jest szczególnie niebezpieczne dla niemowląt z powodu zaburzeń wodno-elektrolitowych rozwijają się bardzo szybko, a jako wynik prowadzą do nieodwracalnych skutkach. W ciężkich zakażeniach jelitowych może wystąpić niewydolność serca. drgawki i utrata przytomności, zwłaszcza zagrożenie dla życia dziecka.

Główne elementy opieki dla dzieci z zakażeniami jelitowymi są:

  • dobre odżywianie;
  • Walka z odwodnieniem;
  • anti-inflammatory i terapii patogenetyczny.

Dieta w terapii ostrych infekcji jelitowych pozwala dość szybko doprowadzić do normalizacji stolca, ponieważ podstawą tych warunków stanowi naruszenie procesach trawienia i wchłaniania składników odżywczych. Karmienie niemowląt odbywa się dokładnie, bez przymusu. W ciężkich zakażeń jelitowych zalecanej mocy dawki po wiek mlecznej jest zmniejszona o połowę. W przypadku braku substytutów mleka matki są również przewidziane w zmniejszonej dawce. W ciężkich przypadkach zakażeń jelitowych do karmienia niemowląt, stosując sondę żołądkową.

Po karmieniu, należy uważać, aby mitralnej i wymioty nie doprowadziły do ​​wnikaniem bolusa do dróg oddechowych. Niemowlęta po karmienia powinny być w ciągu 10-15 minut, aby utrzymać się na rękę w pionie, a następnie położyć się spać na boku.

Starsze dzieci na pierwszy dzień choroby jest moc objętość zmniejsza się o 25%, wyznaczenia diety sparing zaprojektowane, aby ograniczyć podrażnienia mechaniczne i chemiczne. Dieta jest głównie produkty mleczne, zboża, zupy śluzowych, ser. 4-5 dnia choroby żywienie dzieci w wieku przywróceniu.

W celu zwalczania odwodnienie i przywrócić nieprawidłowości wodno-elektrolitowe równoległego stosowania doustnej terapii prowadzi terapię dietą nawadniania. Dla regidratanii używane glyukozosolevyh rozwiązanie "Rehydron" 50-80 ml obliczania 01:00 06:00 do leczenia pierwszego i 80-100 ml / kg masy ciała dziecka, kiedy pozostałe straty płynu podczas dnia. Ilość wtryskiwanego płynu musi być równa objętości cieczy, która dziecko traci stolca, wymioty i gorączkę.

Ciąg dalszy wymioty nie jest przeciwwskazaniem do ponownego uwodnienia. W przypadku braku wpływu takiego leczenia, ciągłe straty przepływu i nasilenia objawów odwadniania stosuje się terapię infuzyjną: dożylnie wstrzykuje się 10% roztwór glukozy, roztwór Ringera, reopoligljukin, 10% roztwór albuminy, gemodez. Obowiązkowe jest wprowadzenie potasu w postaci 7,5% roztworu chlorku potasu.

Obliczanie objętości płynu i elektrolitów wymagane lekarz nie.

Terapia Infusion jest w sali zabiegowej lub na oddziale intensywnej terapii. Wymagają specjalnej uwagi personelu medycznego do pacjenta, ponieważ możliwe jest rozwój różnych powikłań:. Gorączka, dreszcze, duszność, tachykardia, reakcje alergiczne, zaburzenia neurologiczne i innych jeśli objawy powikłań po podaniu płynu należy przerwać.

Przyczynowego leczenia polega na stosowaniu chemioterapii lub antybiotyków, jak również jako specyficzne bakteriofagi łagodniejszych form choroby. Wewnątrz wyznaczyć furazolidon, nevigramon, polimyksynę B, gentamycynę, chloramfenikol czasem. Przebieg leczenia wynosi od 5 do 7 dni.

Mimo poprawy ogólnego stanu pacjenta, normalizację temperatury, skrócenie krześle i zniknięcie patologicznych zanieczyszczeń, z 3-4 dni choroby diety rozwijać, zarówno pod względem ilościowym i jakościowym, jednocześnie przypisując preparatów enzymatycznych.

Dzieci z infekcje jelitowe często rozwijają pieluszkowe. Aby uniknąć tego zjawiska, należy przestrzegać dzieci często zmyć fałdu skórnego smarowania dziecka kremu lub oleju roślinnego, który musi być gotowane. W celu zapobiegania wzdęcia, często trzeba włączyć dziecko.

Aby zapobiec rozwojowi zapalenia jamy ustnej po każdym posiłku, dzieci muszą przepłukać usta ciepłą wodą i co najmniej dwa razy dziennie myć zęby.

Share →