Papugi. Jaka rasa bardziej podatne na uczenie się

Papugi. Jaka rasa bardziej podatne na uczenie się

Papugi są w stanie emulować i naśladować dźwięki mowy ludzkiej. Wiele osób uważa, że ​​jest to świadome komunikacji, ale, niestety, ograniczone zdolności umysłowych ptaków. Zakup ptaków domowych, trudno jest określić, który coraz bardziej oczywistego talentu indywidualne do reprodukcji mowy ludzkiej.

Papugi dotyczy «Przedrzeźniacz»Ponieważ wielu z nich szybko nauczyć się powtórzyć słowa, a nawet intonacji, z jaką zostały one wypowiedziane.

W jakiś specjalny talent objawia się najwyraźniej, są one łatwo przygotowani do kopiowania całych zdań. Jeśli jesteś zainteresowany papug, zdecydujesz się na zakup jednego członka tej grupy do dalszego nauczyć go mówić, trzeba wiedzieć, rasy, bardziej podatne na szkolenia.

Jeden z najzdolniejszych i najbardziej wiernego odtwarzania i przekazywania ludzki głos był zawsze uważany za ptaka Szary rasy. Niektóre osoby są tak dokładnie przekazuje nie tylko głos, ale także sygnał, że jest to możliwe do identyfikacji głosów męskich i żeńskich. Jednak nawet wśród tej rasy są całkowicie niezdolne do ptaków reprodukcji ludzkiego głosu.

Możesz wydać więcej niż rok, ale nie mogę mówić za wszystkich swoich wysiłków.

Papugi są tak utalentowany, że przekazują nie tylko głos, ale także naśladować odkurzacz, śmiech, kaszel, i różne inne dźwięki. Nigdy nie można przewidzieć, co można usłyszeć z tego zwierzaka.

Niektóre gatunki Pyrrhura i wiele Amazonki mogą nauczyć się mówić całkiem przyzwoity poziom, ale głosowanie korespondencja będzie niedokładny, i to będzie jasne, że to nie należy do człowieka.

Charakterystyczne naśladowcami jak kakadu, ale są bardzo zdolne ptaki są niezwykle rzadkie. Papugi są wśród ara jest dość rzadkie. Ara tym brzmi jasno, jego głos bardziej jak skrzek.

Zdolność ptaki nie są zależne od płci, lecz budgerigars rozmowne mężczyzn niż kobiet. Ciekawostką jest to, że kobiety trudniej uczyć, ale ich język jest znacznie jaśniejsze.

Zwierzęta są szkoleni papugi o wiele łatwiejsze, jeśli są one zawarte w atmosferze wspierającej, czuć się komfortowo, dostać uczucia, troski, opieki i zaufania na tyle komunikację swego pana. Bardzo ważnym czynnikiem, który będzie w dużej mierze zależeć gadatliwości zwierzaka — to w jego wieku. Młode papugi w wieku 35-45 dni podatne na uczenie się o wiele szybciej i łatwiej niż te, które zaczynają zajmować się w wieku 3-4 miesięcy.

Aby papugi pokazał swoje umiejętności, muszą być pierwsze 2-3 miesięcy bycia w domu trzymać oddzielnie od innych ptaków, jeśli w ogóle. Koszyk z domowych powinny być w miejscu publicznym, gdzie będzie stale słyszeć ludzką mowę. Gdy papuga zacznie ci zaufać, będzie można usiąść na ramieniu, wziąć jedzenie z rąk jego szkoleniowej rozmowy będzie znacznie szybciej.

Odczekać czas, kiedy ptak idzie na ramieniu. Jest to najlepszy czas, aby rozpocząć naukę. Aby papuga (mówiąc w przyszłości) lepiej zrozumieć trzeba niskim, spokojnym głosem, aby komunikować się z nim, powtarzając słowa kilka razy. Najbardziej odpowiedni czas dla ptaków szkoleniowych – rano i wieczorem.

Reakcja z papugą na twoje słowa powinny pojawić się na swoim koncie. Jeśli słucha ciebie, powoli unosząc i zamykając oczy, to jest szansa, że ​​czas nie będzie na próżno przegranego.

Mówiąc papuga przeszkolony szybciej, tak długo, jak udział kobiet i dzieci. To przyczynia się do ich wyższe i czyste, w przeciwieństwie do męskich głosów. Poza zdolnością ptaków do rozmowy, konieczne jest jej nauczyciel miał dużo cierpliwości i kocham ją, niezależnie od talentu.

Share →