Phlebeurysm

Wszystkie informacje są tylko w celach informacyjnych. Prawidłowa diagnoza i odpowiednie leczenie może tylko lekarz!

Żylakowatość — stan, w którym żyły tracą elastyczność, rozciągliwość i rozwinąć.

Zastawek żylnych odgrywać rolę zamków: kiedy krew przepływa przez zawór, kłódka jest zamknięta i nie zwalnia go z powrotem. Gdy taki system zaczyna się niepowodzeniem, krew płynie swobodnie w dół i stagnacji w nogach. Czas mija, wszystko zwiększa przekrwienie i zakłócać normalnego zaworu, krew zaczyna spadać do żył powierzchownych, które są tuż pod skórą, rozciągają się i tracą kształt.

Obrzęk występują żyły, i wydzielać się.

Żylaki lub żylaki kończyn dolnych ze względu na fakt, że żyły nie radzi sobie z krwią na nich. Oczywiście przepływ krwi przez żyły nogi od dołu do góry, to jest, przeciwnie do siły ciężkości. Jest to osiągnięte poprzez kilka mechanizmów: ciśnienie krwi z tętnicy (niewielkim udziałem) redukcja mięśni nóg podczas ruchu (działa jako przekaźnik) i obecność zaworów żylnych, które zapobiegają cofaniu się krwi (od góry do dołu).

Czynniki ryzyka

  • Predyspozycje dziedziczne.
  • Długotrwałe obciążenie statyczne, czyli pracować na "nogi",

  • Zmiany hormonalne (ciąża, leki hormonalne).
  • Ciężki wysiłek fizyczny związany z podnoszenia ciężkich, rozbudowanymi sportu i nadwaga, siedzący tryb życia.

Objawy żylaków.

W początkowych stadiach choroby żylaków przejawia obrzęk kończyn dolnych wieczorem, a masa "brzęczenie" w nogach. Później pojawiają się tępego pobolewania wzdłuż żył, nocne skurcze. Jednak wszystkie te zjawiska są często przechowywane po odpoczynku nocnym.

W innych przypadkach, nie są pierwszymi węży i ​​pająków żyły na nogach i nie ma żadnych innych dolegliwości. Dotyczą jedynie wyglądu stóp.

Ale to wszystko oszustwo żylaków. Mimo, że choroba będzie się rozwijać.

Ewentualne konsekwencje

Żylaki — nie jest to wada estetyczna, czyli choroby. Jeśli nie poddaje się obróbce w czasie, może to prowadzić do powikłań, takich jak zakrzepica, owrzodzeń troficznych, zakrzepowe zapalenie żył. Szczególnej troski są zakrzepowo — gdy skrzep krwi zaczyna poruszać się i blokuje światła tętnicy płucnej.

Dotyczyło to w niektórych przypadkach może prowadzić do śmierci.

W rozwoju powikłań żylaków i zmiany charakteru dolegliwości:

  • Zmiana koloru skóry lub zaczerwienienie zaciemnienia na goleniach.
  • Pojawiają się konsekwentnie wyrażone obrzęk podudzia, a czasem na udzie.

  • Silny ból łydek, gorzej, gdy idzie.
  • Czułość badania palpacyjnego żył.

  • Pogrubienie skóry na nogi i powstawania wrzodów.

Teleangiektazje

Ten naczyń wzorzec niebieski lub czerwone barwy, przypomina "Gwiazdy", "Wstęgi", "oczko", Są to nie tylko problem kosmetyczny i objawy niewydolności żylnej nóg rozwijać. W połowie przypadków są one połączone z obrzękiem, uczucie ciężkości, drętwienie, skurcze nóg w nocy i innych objawów.

Share →