Pieczona kaczka z jabłkami sztuk w rękawie

Pieczona kaczka z jabłkami sztuk w rękawie

Zwykle na Nowy Rok i Boże Narodzenie w formie bufetu serwowane pieczone całą kaczkę. Proponuję spróbować upiec kawałki kaczki w rękawie.

Przepis gotowania kaczki z jabłkami w rękawie prosty do skandaliczne, zajmuje trochę czasu, ale wynik — Yum! Kaczka mięso okazuje przetargu i miękkie, pachnące jabłka nadać potrawie korzenny słodki i kwaśny smak. Hmmm …

Historia powstania takich potraw, jak proste jak sam przepis. Kartkując stronach w Internecie w poszukiwaniu ciekawych receptur gotowania kaczki przypomniała mi niedawno pisał na recepturze strona poradkov gryki z grzybami w rękawie. Więc postanowiłem upiec kaczkę w rękawie, ale nie do końca, i kawałki, dodając kilka pachnących jabłek.

Tak, muszę:

 • Kaczka o 2 kg;
 • 3 łyżki. łyżka musztardy;
 • sól, mielony czarny pieprz, mieszanka ziół i przypraw;
 • 3 łyżki. łyżka octu;
 • 2 duże słodkie i kwaśne zielone jabłko;
 • 2 ząbki czosnku.

  Gotowanie kawałki kaczki z jabłkami w rękawie

  Dokładnie wypatroszone i umyte porcje kaczki pokroić w kawałki. Kaczka ogona zwykle wyrzucić. Jeśli jesteś przeciwko temu barbarzyństwu — nie zapomnij wyciąć raka.

  Ocet rasy w zimnej wodzie (1,5 łyżki na 1 litr wody) i plasterki ogórek kaczki na około 3 godziny.

  Potem nalał marynatę i natrzeć każdy kawałek kaczki z mieszaniną soli, pieprzu, przypraw, musztard ulubionych i zmiażdżył (można posiekane) czosnek.

  Marynata kaczki jeszcze co najmniej godzinę.

  Moje jabłka, pokroić na połówki, pokroić nożem rdzeń, pokroić w plasterki.

  W tulei umieścić kawałki kaczki i jabłek, wiążąc pakiet ostrożnie przesunąć utyatnitsu specjalne danie lub ciężkie dnie pieczenia. W górnej części tulei ukłucie w kilku miejscach z igły lub szpilki.

  Kaczka z jabłkami w rękawie piec w piekarniku na średnim ogniu przez około 2-2,5 godziny. Przez małe otwory wykonane w tulei igły, kawałki mięsa doskonale zbrązowiona.

  Mięso kaczki zwrócił pachnące i miękkie. Czasu poświęcono tylko szkolenia specjalnych manipulacji, jak w wytwarzaniu całego kaczki w piecu (obrót, tłuszczu wodą) nie jest wymagany.

  . Szanuj prawa autorskie.

 • Share →